Majorka: Sewastowa eliminuje finalistkę Wimbledonu

55

Poznaliśmy już nazwiska ćwierćfinalistek Mallorca Open (pula nagród: 250 000 dolarów) w dolnej połowie turniejowej drabinki. Awans wywalczyły m.in. Anastazja Sewastowa (Łotwa) oraz Mariana Duque Marino (Kolumbia), niespodziewanie pokonując faworyzowane finalistki Wimbledonu z ubiegłych lat.

26-letnia Łotyszka wygrała 6:3 6:3 z Eugenie Bouchard (Kanada). Podopieczna Nicka Savaino ani na moment nie wyszła w tym meczu na prowadzenie, więc ciężko się było spodziewać pozytywnego zakończenia. Spotkanie było dosyć jednostronne i trwało 72 minuty.

O półfinał Sewastowa powalczy z Marianą Duque Marino (Kolumbia). Sklasyfikowana obecnie na 79. miejscu w rankingu WTA tenisistka pokonała 1:6 6:3 6:4 Sabine Lisicką (Niemcy), która przed trzema laty zagrała w finale londyńskiego szlema. Wyniku nie należy jednak uznawać za wielką sensację, ponieważ Niemka znajduje się obecnie w fatalnej formie i od końca lutego nie potrafi wygrać dwóch meczów z rzędu.

Scenariusz, w którym zwyciężczyni gładko przegrywa pierwszego seta, a następnie odrabia straty powtórzył się także w starciu Jeleny Jankovic (Serbia) z Elise Mertens (Belgia). Była liderka rankingu WTA, która na Majorce jest rozstawiona z numerem drugim, przegrała pierwszych siedem gemów z rzędu, jednak zdołała odwrócić losy spotkania i wygrać 0:6 6:4 6:3.

Ćwierćfinałową przeciwniczką 31-latki z Belgradu będzie wracająca do wysokiej formy Sorana Cirstea (Rumunia). Poliglotka wywodząca się z Bukaresztu początkowo musiała przedrzeć się przez kwalifikacje, lecz sił starczyło jej także na wygranie dwóch pierwszych rund w turnieju głównym. W 1/8 finału 26-letnia Rumunka wygrała 6:3 6:4 z Danielą Hantuchovą (Słowacja), która niedawno dowiedziała się, że dostanie od organizatorów ,,dziką kartę” do zbliżającego się wielkimi krokami Wimbledonu.