Majorka: Konjuh zakończyła powrót Azarenki

33

Nie za długo trwał powrót po przerwie macierzyńskiej Wiktorii Azarenki (Białoruś) na kortach trawiastych na Majorce (pula nagród: 250 tys. dolarów). Występująca dzięki „dzikiej karcie” była liderka światowych list już w drugiej rundzie została zatrzymana przez Anę Konjuh (Chorwacja, 7).

Rozstawiona z numerem siódmym Chorwatka nie pozostawiła swojej przeciwniczce zbyt wielu złudzeń, bowiem już po pięciu kwadransach cieszyła się ze zwycięstwa 6:1 6:3.

Teraz na jej drodze stanie grająca z dwójką Anastasija Sevastova (Łotwa, 2). Co prawda, ubiegłoroczna finalistka tej imprezy przegrała otwierającą odsłonę, ale w dwóch kolejnych nie dała większych szans Varvarze Lepchenko ze Stanów Zjednoczonych, ogrywając ją 6:7 (2) 6:1 6:3.

W najlepszej ósemce zameldowała się w czwartek także turniejowa szóstka Roberta Vinci (Włochy, 6). Po wygranej w pierwszym secie, w drugim Włoszka prowadziła już 4:3 z przełamaniem, ale dopiero po trzech setach pokonała przebijającą się przez kwalifikacje Kirsten Flipkens (Belgia) 6:4 5:7 6:2.

Na ćwierćfinałową przeciwniczkę 34-latkę musi poczekać do piątku, kiedy zostanie dokończone spotkanie między Janą Cepelovą (Słowacja) a broniącą mistrzowskiego lauru Caroline Garcią (Francja, 3). Ich mecz został przerwany przy stanie 3:6 7:6 (5) 2:2, patrząc na wynik od strony naszej południowej sąsiadki.