Madryt: Dzień bez wielkich niespodzianek

29

Feliciano LopezFeliciano Lopez (Hiszpania, 11) w trzech setach (7:5 3:6 6:4) wygrał z Benjaminem Beckerem (Niemcy) w I rundzie turnieju w Madrycie. Reprezentant gospodarzy co prawda stracił seta, ale nie zawiódł swoich fanów i awansował dalej. Po ponad dwóch godzinach walki mógł cieszyć się z drugiej fazy, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Gilles Muller (Luksemburg) vs. Leonardo Mayer (Argentyna).

W poniedziałek niespodziewanie odpadł Bernard Tomic (Australia). Jego mecz także zakończył się w trzech partiach, jednak Luca Vanni (Włochy) okazał się lepszy. Australijczyk nigdy nie grał dobrze na clay’u, ale porażki z Włochem nikt w sztabie Tomica nie rozważał. Luca na kortach ziemnych spisuje się nieźle, lecz w kolejnej rundzie będzie miał o wiele trudniejszego rywala. Zmierzy się bowiem ze swoim rodakiem, Simone Bolellim.

Feliciano Lopez (Hiszpania) – Benjamin Becker (Niemcy) 7:5 3:6 6:4

Luca Vanni (Włochy) – Bernard Tomic (Australia) 3:6 6:4 7:6 (1)

Sam Querrey (USA) – Thanasi Kokkinakis (Australia) 6:4 6:7 (6) 6:3

John Isner (USA) – Adrian Mannarino (Francja) 7:6 (2) 6:4

Steve Johnson (USA) – Alejandro Gonzalez (Kolumbia) 4:6 6:3 7:6 (4)

Joao Sousa (Portugalia) – Jerzy Janowicz (Polska) 6:4 7:5

Fabio Fognini (Włochy) – Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:2 6:3

Thomaz Bellucci (Brazylia) – Jeremy Chardy (Francja) 6:4 7:5