Madryt: Cibulkova po raz kolejny odwróciła losy meczu

59

Do sporej wprawy w gonieniu wyniku doszła już Dominika Cibulkova (Słowacja). 27-letnia tenisistka z Bratysławy jest już w półfinale Mutua Madrid Open (pula nagród: 5 300 951 euro), choć tylko w spotkaniu 1. rundy, przeciwko Agnieszce Radwańskiej, udało jej się wygrać pierwszego seta. Skuteczną pogoń przeprowadziła także w ćwierćfinale, w którym pokonała 4:6 6:3 6:3 Soranę Cirsteę (Rumunia), która do turnieju głównego przedzierała się przez kwalifikacje.

Półfinałową rywalką Słowaczki będzie 19-letnia Louisa Chirico (USA), która w stolicy Hiszpanii rozgrywa obecnie najlepsze zawody w życiu. Amerykanka potwierdziła, że w ćwierćfinale nie znalazła się przez przypadek i imponując spokojem wygrała 7:6(1) 6:2 z Darią Gavrilovą (Australia), która dzień wcześniej wyeliminowała z turnieju broniącą tytułu Petrę Kvitovą (Czechy).

W dolnej części drabinki obyło się bez niespodzianek i do półfinału awansowały Simona Halep (Rumunia) oraz Samantha Stosur (Australia). Rozstawiona z numerem szóstym Rumunka w 1/4 finału straciła dopiero pierwszego seta w turnieju. Jej kibice mogli się jednak zacząć obawiać, ponieważ w drugiej partii uległa Irinie-Camelii Begu (Rumunia) aż 0:6. Pierwsza i trzecia odsłona meczu to jednak całkowita dominacja Halep, która wygrała odpowiednio: do trzech i do jednego.

Mniej problemów ze zwycięskim zakończeniem swojego pojedynku miała Samantha Stosur (Australia). 32-latka z Brisbane skorzystała ze swojego doświadczenia w starciu z zupełnie nieograną na tak wysokim poziomie Patricią-Marią Tig (Rumunia). Kwalifikantka z Rumunii odebrała cenną lekcję tenisa, choć zakończyła się ona dla niej porażką w stosunku 3:6 4:6.