Londyn: Querrey powstrzymał pogromcę Murraya

26

Tylko trzech rozstawionych tenisistów awansowało do ćwierćfinału Aegon Championships (pula nagród: 1 836 660 euro). Na samym szczycie turniejowej drabinki niespodziewanie znajduje się Sam Querrey (USA), który wykorzystał słabszą formę Andy’ego Murraya (Wielka Brytania).

Przypomnijmy, że lider rankingu ATP w pierwszej rundzie przegrał z Jordanem Thompsonem (Australia). Sensacyjny zwycięstwa nie poszedł za ciosem i nie zdołał sprawić kolejnej niespodzianki. Qurrey rozbroił go swoją najsilniejszą bronią, czyli potężnym serwisem. 29-letni Amerykanin w całym meczu zaserwował aż 15 asów, a po trafionym pierwszym serwisie wygrał 82% piłek. Thompson o takich statystkach mógł tylko pomarzyć, dlatego przegrał 6:7(3) 6:3 3:6.

Ćwierćfinałowym rywalem amerykańskiego bombardiera będzie Gilles Muller (Luksemburg), który w środę okazał się lepszy od rozstawionego z numerem piątym Jo-Wilfrieda Tsongi. W górnej części drabinki znajdują się jeszcze Marin Cilic (Chorwacja) i Donald Young (USA). Rozstawiony z czwórką Chorwat pokonał w czwartek 6:0 6:4 Stefana Kozlova (USA). Był to po części ,,bałkański” pojedynek, bo choć Kozlov reprezentuje Stany Zjednoczone, to urodził się w Macedonii.

Zwycięstwa w dwóch setach odnieśli także Danił Miedwiediew (Rosja) i Feliciano Lopez (Hiszpania). Reprezentant naszych wschodnich sąsiadów w niecałą godzinę ograł 6:2 6:2 Thanasiego Kokkinakisa (Australia). Tenisista z Antypodów, który dopiero wraca do rywalizacji po wielomiesięcznych problemach zdrowotnych, i tak może być zadowolony ze swojej postawy na kortach Queen’s Clubu. W 1. rundzie pokonał bowiem Milosa Raonicia (Kanada), co było dla niego pierwszym w karierze zwycięstwem nad zawodnikiem z czołowej dziesiątki rankingu ATP. Z kolei Feliciano Lopez pewnie wygrał 6:1 7:6(4) z Jeremym Chardym (Francja). Co ciekawe, obaj panowie stanęli naprzeciw siebie przed tygodniem podczas turnieju w Stuttgarcie. Wówczas również lepszy okazał się Lopez, ale Chardy zdołał mu ukraść seta.