Linz: Rosolska i Spears niespodziewanie uległy niemieckiej parze

36

Alicja Rosolska i Abigail Spears (USA) nie zdołały awansować do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej w Linzu. Turniejowe ,,dwójki” już w pierwszej rundzie przegrały 4:6 6:2 8:10 z Nicolą Geuer i Anną Zają (obie z Niemiec).

W pierwszym secie doszło do siedmiu przełamań z rzędu. Tę niecodzienną serię przy prowadzeniu 5:4 przerwały Niemki. Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów wreszcie wygrały gema przy własnym podaniu, a w konsekwencji zapisały pierwszą partię na swoje konto. W drugiej odsłonie rywalizacji Rosolska i Spears doszły do głosu i wygrały wszystkie gemy przy serwisie przeciwniczek. To wystarczyło do okazałego zwycięstwa 6:2.

Wydawało się, że para rozstawiona z numerem drugim przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie, ale w super tie-breaku niczego nie można być pewnym. Niemki podjęły walkę, a w końcówce decydującego seta objęły prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły 6:4 2:6 10:8. Mecz trwał godzinę i 22 minuty.