Linette pożegnała się z US Open

50

Magdalena LinetteJednego seta zdołała ugrać Magda Linette w eliminacjach do wielkoszlemowego US Open (pula nagród: 34,3 mln dolarów) rozgrywanego na nawierzchni twardej. W meczu I rundy kwalifikacji poznanianka uległa 6:2 1:6 2:6 rozstawionej z numerem dwudziestym ósmym Cagli Buyukakcay z Turcji.

Polka bardzo dobrze weszła w to spotkanie, bowiem już w trzecim gemie przełamała rywalkę, jednak ta szybko się zrewanżowała naszej tenisistce. Po tym na korcie dominowała już tylko Linette. Po pierwszym secie nastąpiła dłuższa przerwa, która nieco zdekoncentrowała 21-latkę, a dobrze wpłynęła na końcową zwyciężczynie, która do końca pojedynku panowała niemalże niepodzielnie, dając ugrać zawodniczce znad Warty zaledwie 3 gemy.