Kuala Lumpur: Przegrana Tomica

32

023766-bernard-tomicBernard Tomic (Australia) przegrał 1:2 (4:6 6:3 7:6) z Pierrem-Huguesem Herbertem (Francja) w I rundzie turnieju w Kuala Lumpur. Australijczyk był zdecydowanym faworytem tego spotkania, a mimo to wypuścił okazję z rąk. Młody „Kangur” miał kilka piłek meczowych, ale nie zdołał ich wykorzystać. Pierwszy set to zaskoczenie i zwycięstwo Francuza. Przełamanie już na starcie i później spokojna kontrola Herberta.

W drugiej partii role się odwróciły. To Tomic szybko zdobył przewagę i nie oddał jej już do końca. Pozwoliło mu to utrzymać szansę na awans, jednak trzecia partia padła łupem zawodnika trójkolorowych. Mimo prowadzenia przez całą odsłonę, mając podanie na mecz Australijczyk przegrał po tie-breaku! Bernard nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, natomiast Pierre-Hugues skutecznie zamienił swoje szanse na zwycięstwo w trzecim secie. W II rundzie Francuz zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku: Joao Sousa (Portugalia, 6) vs. Benjamin Becker (Niemcy).

Omar Jasika (Australia) vs. Rajeev Ram (Stany Zjednoczone) 6:4 5:7 3:6

Go Soeda (Japonia) vs. Kento Takeuchi (Japonia) 6:2 6:1

James Ward (Wielka Brytania) vs. Philipp Petzschner (Niemcy) 4:6 6:3 6:7 (5)

Gregoire Burquier (Francja) vs. Pablo Andujar (Hiszpania) 2:6 4:6

Philipp Oswald (Austria) vs. Jarkko Nieminen (Finlandia) 1:6 2:6

Bernard Tomic (Australia) vs. Pierre-Hugues Herbert (Francja) 4:6 6:3 6:7 (7)

Marinko Matosevic (Australia) vs. Nick Kyrgios (Australia) 7:6 (4) 7:6 (3)