Kaohsiung: Williams wciąż bezlitosna dla Polek

23

Tym razem to Urszula Radwańska przekonała się na własnej skórze o sile Venus Williams (USA). Młodsza z krakowskich sióstr jest już trzecią Polką w przeciągu ostatniego tygodnia, która nie zdołała wygrać choćby seta z byłą liderką rankingu WTA. W II rundzie Tajwan Open (pula nagród: 500 000 dolarów) przegrała 4:6 2:6, mimo że w pierwszym secie znajdowała się już w bardzo dogodnej sytuacji.

Radwańska bardzo dobrze rozpoczęła mecz z faworyzowaną przeciwniczką i w pewnym momencie prowadziła już nawet 4:1. Ciężko w to uwierzyć, lecz od tego stanu Polka przegrała dziesięć (!) gemów pod rząd. Oznacza to, że nie tylko przegrała pierwszego seta, w którym początkowo spisywała się bardzo dobrze, ale też znalazła się w niezwykle dramatycznym położeniu w partii drugiej. Od stanu 0:5 Radwańska zdołała wygrać jeszcze dwa gemy, jednak na odrobienie całości start było już za późno.

Venus Williams wygrała 6:4 6:2 i zameldowała się w czołowej ósemce turnieju. Jej kolejną przeciwniczką będzie Anastazja Sewastowa z Łotwy, która awans do ćwierćfinału wywalczyła już wczoraj.