ITF Warszawa: Chwalińska w drugiej rundzie bez straty gema

Od imponującego zwycięstwa Maja Chwalińska rozpoczęła udział w turnieju Warsaw Sports Group Open z pulą nagród 25 tys. dolarów, rozgrywanym na kortach ziemnych Warszawianki.

Na poniedziałek organizatorzy warszawskich zmagań zaplanowali osiem pojedynków finałowej rundy eliminacji oraz cztery mecze pierwszej rundy imprezy głównej. Z grona reprezentantek Polski miejsce w zasadniczej drabince zawodów zdołała wywalczyć jedynie Joanna Zawadzka, która pokonała Rosjankę Daniellę Miedwiediewą 1:6, 6:1, 6:0. Jutro jej rywalką będzie aktualna mistrzyni juniorskiego Wimbledonu, rozstawiona z numerem drugim, Iga Świątek.

W walce o najlepszą szesnastkę pierwszą z Polek, która zaprezentowała się warszawskiej publiczności była Maja Chwalińska. 16-latka z Dąbrowy Górniczej nie dała najmniejszych szans o 10 lat starszej Niemce Romy Koelzer, rozbijając ją w 62 minuty 6:0, 6:0. Gorzej poradziła sobie niestety druga z występujących dziś biało-czerwonych, grająca z „dziką kartą” Paula Kania. Wracająca do rywalizacji po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją ramienia sosnowiczanka mierzyła się z oznaczoną numerem trzecim Ukrainką Zanną Poznichirenko i uległa jej 4:6, 4:6.


Poniedziałkowe wyniki pierwszej rundy:

Maja Chwalińska (Polska) – Romy Koelzer (Niemcy) 6:0, 6:0

Żanna Poznichirenko (Ukraina, 3) – Paula Kania (Polska, WC) 6:4, 6:4

Anastazja Szoszyna (Ukraina, WC) – Vivien Juhaszova (Słowacja) 5:1 i krecz

Miriam Bianca Bulgaru (Rumunia) – Lisa Sabino (Szwajcaria, 8) 0:6, 6:0, 5:0 i krecz.