ITF Sobota: Czeski pojedynek w półfinale

22

cetkovska borecka 1Czeszki Martina Borecka i Petra Cetkovska zmierzą się ze sobą w półfinale turnieju z cyklu ITF w Sobocie.

Borecka po nieoczekiwanym pokonaniu Bułgarki Sesil Karatantchevej w 1/8 finału, w ćwierćfinale okazała się lepsza od swojej rodaczki Nicole Vaidisovej. Jednak początki spotkania tego nie zapowiadały. 24 latka w pierwszym secie nie miała nic do powiedzenia i przegrała 1:6. W drugiej partii przegrywała już 1:4 przy serwisie rywalki, ale postanowiła walczyć do samego końca. Odrobiła wszystkie straty i wyszła na prowadzenie 5:4. Ostatecznie set zakończył się w tie-breaku którego Martina wygrała do 1-go. W trzeciej odsłonie to ona dyktowała warunki wygrywając 6:1 i cały mecz 2:1.

Rywalką Boreckiej w półfinale będzie inna Czeszka – Petra Cetkovska. Ta, po zaciętym ćwierćfinałowym boju pokonała rozstawioną z numerem 3 Holenderkę Richel Hogenkamp. Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej partii 30-latka z Prostejova odrobiła stratę przełamania, a następnie po raz drugi odebrała serwis rywalce. Seta zakończyła przy swoim serwisie wygrywając 6:4. W drugiej odsłonie to Holenderka rządziła na korcie i pewnie wygrała 6:1. O końcowym rezultacie spotkania zadecydował 3 set, którego dość pewnie wygrała Cetkovska 6:2 i cały pojedynek 2:1.

Obie zawodniczki jeszcze nigdy nie rywalizowały ze sobą na korcie.