ITF Sobota: Cetkovska i Ostapenko w finale

952

cetkovska ostapenkoCzeszka Petra Cetkovska i Łotyszka Jelena Ostapenko zmierzą się w niedzielnym finale turnieju z cyklu ITF  w podpoznańskiej Sobocie.

30-latka z Prostejova po zaciętym meczu o finał okazała się lepsza od swojej rodaczki – Martiny Boreckiej. Jednak o zwycięstwo w spotkaniu nie było łatwo. W pierwszym secie to młodsza z Czeszek prezentowała lepszy tenis i triumfowała 6:3. W drugiej partii Borecka prowadziła 5:3 i serwowała po mecz. Jednak nieoczekiwanie Cetkovska odrobiła stratę przełamania i doprowadziła do tie-breaka, w którym obroniła piłkę meczową. Ostatecznie to ona triumfowała 8:6. W decydującej odsłonie Petra  dwukrotnie przełamała swoją rywalkę dzięki czemu wygrała 6:2 i cały mecz 2:1.

Jej rywalką w meczu o tytuł będzie rozstawiona z numerem 4 Łotyszka Jelena Ostapenko, która w półfinałowym spotkaniu pokonała turniejową dwójkę, Holenderkę Kiki Bertens. W pierwszej partii 18-latka z Rygi przy stanie 1:3 wygrała kolejne 5 gemów z rzędu triumfując 6:3. W drugim secie to reprezentantka pomarańczowych dyktowała warunki na korcie i wygrała bez większych problemów 6:2. O losach całego meczu zadecydowała trzecia odsłona, w której większy spokój i opanowanie pokazała Ostapenko . Set zakończył się wynikiem 6:3 a całe spotkanie 2:1.

Finałowy pojedynek będzie pierwszym pomiędzy dwoma tymi tenisistkami. Faworytką meczu będzie Łotyszka, która znajduje się o 97 pozycji wyżej w rankingu od swojej rywalki

Mecz rozpocznie się w niedzielę, 2-go sierpnia o godzinie 12:40