ITF Kazań: Porażka Radwańskiej w finale

51

W finale turnieju ITF Kremlin Cup w Kazaniu (Rosja, korty twarde w hali, 25 tys. Dolarów w puli nagród) Urszula Radwańska przegrała 2:6 3:6 z Kazaszką Eleną Rybakiną (5).

Ula walczyła o drugi tytuł w tym roku, a w sumie szósty w karierze. W pierwszym secie obydwie wygrywały serwisy do stanu 2:2. Potem cztery gemy z rzędu wygrała młoda reprezentantka Kazachstanu. Po 25 minutach wyszła na 1:0.

Drugą partię lepiej otworzyła Rybakina, prowadziła 2:0. Polak zdołała szybko odrobić stratę, Kluczowym momentem dla losów spotkania był w siódmym gemie, uzyskała go Kazaszka. Własnym podaniem wygrała tytuł. Mecz trwał 74 minuty. Radwańska za dotarcie do fianłu dostanie 36 punktów do rankingu. Rybakina w tym roku zwyciężyła już w dwóch turniejach tej rangi, w Launceston i Moskwie.