Ismaning: Hurkacz przebył drogę z kwalifikacji do ćwierćfinału

44

Hubert Hurkacz i Tomasz Bednarek bardzo dobrze spisują się w challengerze w Ismaning (pula nagród: 43 000 dolarów). Pierwszy z wymienionych awansował w czwartek do ćwierćfinału turnieju singlowego, a drugi do półfinału gry podwójnej.

Hurkacz w ranking ATP zajmuje 407. pozycję. Nie gwarantuje mu ona miejsca w drabince głównej w turniejach z serii ATP Challenger Tour. 20-letni wrocławianin musiał przebijać się w Ismaning przez trzystopniowe kwalifikacje. Seta stracił tylko w meczu z Farukhiem Dustovem (Uzbekistan), którego ostatecznie pokonał 7:6(5) 3:6 6:1. To zwycięstwo otworzyło mu drzwi do turnieju głównego.

W nim Hurkacz zostawił w pokonanym polu dwóch kolejnych rywali. W pierwszej rundzie ograł 6:3 7:5 Nicolę Kuhna (Hiszpania), tegorocznego finalistę juniorskiego Rolanda Garrosa. W 1/8 finału po przeciwnej stronie siatki stanął rozstawiony z numerem siódmym Matthias Bachinger (Niemcy). Reprezentant gospodarzy wygrał pierwszego seta po tie-breaku, ale chwilę później podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu starcia. Kolejnym przeciwnikiem Hurkacza będzie Tobias Simon lub Dustin Brown.

Z turniejem gry podwójnej Hurkacz pożegnał się na etapie ćwierćfinału. Lepiej spisał się Tomasz Bednarek, który po raz kolejny zdecydował się na współpracę z Davidem Pelem (Holandia). Polsko-holenderski duet wygrał w czwartek 6:1 6:2 z Yannickiem Hanfmannem i Danielem Masurem i awansował do półfinału.