IPTL: Perfekcyjne otwarcie gospodarzy

35

Udanie zmagania na nawierzchni twardej w Singapore Indoor Stadium rozpoczęli OUE Singapore Slammers. W czwartej kolejce gospodarze odnieśli drugie zwycięstwo, pokonując 29:16 drużynę Japan Warriors.

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowała się Kiki Bertens (Holandia), która już na otwarcie rozgromiła Jelenę Jankovic (Serbia). Już po dwudziestu minutach Holenderka cieszyła się z wygranej 6:2.

Jedyny triumf dla japońskich wojowników wywalczyli Jean – Julien Rojer (Holandia) oraz Fernando Verdasco (Hiszpania). Po zaciętym starciu holendersko – hiszpański duet okazał się lepszy o jednego mini breaka od pary Marcos Baghdatis/Marcelo (Cypr/Melo), ogrywając ją 6:5 (5).

Drugiego oczka nie udało się wywalczyć Hiszpanowi w grze pojedynczej mężczyzn, która kończyła wtorkową rywalizację. W niej 33-latek z Madrytu musiał uznać wyższość Nicka Kyrgiosa (Australia). Po 19 minutach Australijczyk wygrał 6:1, a po tym sukcesie zrównał się liczbą asów serwisowych z Rohanem Bopanną (Indie, Indian Aces) w tabeli całych zawodów.

OUE SINGAPORE SLAMMERS – JAPAN WARRIORS 29:16

Kiki Bertens (Holandia) – Jelena Jankovic (Serbia) 6:2

Rainer Schuettler (Niemcy) – Fernando Gonzalez (Chile) 6:5 (3)

Bertens/Melo (Holandia/Brazylia) – Jankovic/Rojer (Serbia/Holandia) 6:2

Baghdatis/Melo (Cypr/Brazylia) – Rojer/Verdasco (Holandia/Hiszpania) 5:6 (5)

Nick Kyrgios (Australia) – Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:1.