Indian Wells: V.Williams górą w meczu dawnych gwiazd

20

Poznaliśmy już nazwiska wszystkich zawodniczek, które wystąpią w III rundzie BNP Paribas Open (pula nagród: 7 669 423 dolarów). W sobotę awans do tego grona wywalczyły m.in. Angelique Kerber (Niemcy) i Venus Williams (USA).

Pojedynek z udziałem starszej z sióstr Williams miał niezwykły przebieg. Po przeciwnej stronie siatki stała Jelena Jankovic (Serbia), która prowadziła już 6:1 4:1, ale tak ogromna zaliczka okazała się nie wystarczająca. Ostatecznie to Venus Williams zakończyła zwycięsko pojedynek byłych liderek rankingu WTA. Amerykanka wygrała 1:6 6:7(5) 6:1 po obronie trzech piłek meczowych w dwunastym gemie drugiego seta. Kolejną rywalką turniejowej ,,trzynastki” będzie Lucie Safarova (Czechy). Reprezentantka naszych południowych sąsiadów, w ostatnim meczu rozgrywanym na korcie centralnym, pokonała 4:6 6:4 6:1 Coco Vandeweghe (USA).

Angelique Kerber doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niezależnie od jej wyniku w Indian Wells, w najnowszym rankingu WTA powróci na pierwsze miejsce. W swoim pierwszym meczu zagrała jak na liderkę przystało i ograła 6:2 6:1 Andreę Petkovic (Niemcy). Była to już jedenasta bezpośrednia konfrontacja tych dwóch tenisistek i ósma zakończona zwycięstwem Kerber. W III rundzie 29-latka z Puszczykowa ,,skrzyżuje rakiety” z Pauline Parmentier (Francja), która niespodziewanie pokonała 6:2 6:3 Julię Putincewą (Kazachstan). Ewentualny awans do 1/8 finału byłby dla reprezentantki Trójkolorowych jednym z największych sukcesów w karierze.

Po ponad czteromiesięcznej przerwie do rywalizacji powróciła Madison Keys (USA). Podopieczna Lindsay Davenport wygrała 6:1 7:5 z Marianą Duque Marino (Kolumbia). Pojedynek trwał godzinę i 29 minut, ale mógł skończyć o wiele szybciej. Reprezentantka gospodarzy prowadziła już 6:1 5:0 i miała pełną kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Kolumbijka wykazała się jednak olbrzymią walecznością i rzuciła się w pogoń za przeciwniczką, która myślała, że nic złego jej się już nie przytrafi. Dopiero doprowadzenie do remisu 5:5 zmotywowało Keys do powrotu na właściwe tory. O awans do 1/8 finału 22-latka z Rock Island powalczy z Naomi Osaką (Japonia). Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni pokonała 6:4 6:2 Shuai Zhang (Chiny). Dzięki zdobytym punktom Osaka wyprzedzi w najnowszym rankingu WTA Misaki Doi, a to oznacza, że zostanie najwyżej sklasyfikowaną Japonką.