Indian Wells: Naomi Osaka lepsza od Marii Szarapowej

39

Maria Szarapowa niespodziewanie odpadła już w I rundzie turnieju rozgrywanego na nawierzchni twardej w Indian Wells (pula nagród: 7 972 535 dolarów), przegrywając z Japonką Naomi Osaka 4:6 4:6. Rosjanka nadal nie może zbudować stabilnej formy po 15-miesięcznej przerwie spowodowanej aferą antydopingową.

W trakcje 95 minut spotkania Szarapowa miała gorsze i lepsze momenty gry. Popełniała sporo błędów i zepsuła 5 serwisów. Naomi Osaka świetnie wykorzystała swoją szansę grając mocno, konsekwentnie, przejmowała inicjatywę, atakowała i potrfiła utrzymać nerwy na wodzy w kluczowych momentach. Japonka nie grała jakoś szczególnie zachwycająco, a o wygranej w dużej mierze zadecydowały błędy przeciwniczki.

Szarapowa nie kryła po meczu zaskoczenia i rozczarowania, że tak szybko musi pożegnać się z turniejem. W przeszłości triumfowała na tych kortach i miała apetyt na kolejne sukcesy, zwłaszcza że obecnie znajduje się na 41 miejscu rankingu i ma za sobą nie udany start W Dubaju gdzie wycofała się z turnieju z powodu kontuzji.

W kolejnej rundzie Naomi Osaka zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Będzie to pierwszy w karierze pojedynek Japonki z naszą rodaczką, która w I rundzie miała wolny los.