Indian Wells: Nadal triumfuje

50

Rafael NadalPierwsza impreza rangi ATP World Tour Masters 1000, rozgrywana na nawierzchni twardej w Indian Wells (pula nagród: 5 030 408 dolarów), padła łupem Rafaela Nadala (Hiszpania, 5). W trwającym prawie dwie i pół godziny finale Hiszpan pokonał 4:6 6:3 6:4 Juana Martina del Potro (Argentyna, 7). Dla tenisisty z Majorki jest to już trzeci zdobyty na kortach w Kalifornii. Za zwycięstwo „Rafa” zgarnął premię finansową w wysokości miliona dolarów oraz 1000 punktów do rankingu ATP, co pozwoliło mi awansować na 4. pozycję. Jego finałowy przeciwnik, dla którego był to najlepszy występ tutaj, wyjedzie z Indian Wells bogatszy o 600 punktów i pół miliona dolarów.

Spotkanie rozgrywane na drugim, co do wielkości obiekcie tenisowym zaczęło się po myśli zawodnika z Argentyny, chociaż jako pierwszy stracił własne podanie i przez całą pierwszą partię musiał gonić wynik. Udało mu się nadrobić straty z nawiązką. Drugi set rozpoczął się analogicznie do pierwszej odsłony, jednak w niej jako pierwszy breaka zdobył del Potro. Pachniało małą sensacją, ale Nadal pokazał swój niezawodny tenis i nie dał się zdominować Argentyńczykowi. Efektowne obrony i silne returny pozwoliły Hiszpanowi wyrównać wynik, a następnie jeszcze raz przełamać rywala. W decydującym o tytule secie zdecydowała przewaga przełamania na korzyść wracającego do światowej elity „Matadora”, który od poniedziałku znów jest pierwszą rakietą swojego kraju.