Indian Wells: Nadal i Federer w ćwierćfinale

38

2013-03-13-nadal-4_3_r536_c534Roger Federer (Szwajcaria, 2) pokonał z dużymi problemami swojego rodaka Stanislasa Wawrinkę (18) 2:1 (6:3 6:7 7:5). Pierwszy set zaczął się od przełamań z obu stron. Po nieciekawej grze na swój poziom wszedł „Król Roger” i zwyciężył w partii. Kolejna odsłona spotkania byłą jeszcze bardziej zacięta. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w 13 gemie, którego wygrał Wawrinka 7:4. Trzeci i ostatni set rywalizacji okazał się także bardzo ciekawy. Nic nie wskazywało na to, żeby Federer aż tak męczył się, by wygrać mecz.

Jego rywalem w ćwierćfinale będzie dobrze mu znany, Rafael Nadal (Hiszpania, 5). Wracający po kontuzji były lider rankingu wspina się coraz wyżej w turnieju. Jak dotychczas w Indian Wells nie miał wymagających przeciwników. W 1/8 finału wygrał z Ernestsem Gulbisem (Łotwa) 2:1 (4:6 6:4 7:5). Sytuacja z meczem ma się podobnie jak z Federerem. Rafa musiał wejść w mecz, aby jego wyśmienite zagrania stały się faktem. Pierwszy set całkowicie przespany przez Hiszpana. Objął prowadzenie, aby w dwóch ostatnich gemach je oddać wraz ze zwycięstwem partii dla Gulbisa. Kolejne partie toczyły się zgodnie z myślą Rafaela. Przełamania i bronienie wyniku przyniosło skutek. Dwie godziny i 33 minuty z przeciętnym Łotyszem nie przyniesie mu jednak chwały.

Wyniki VII dnia (13-14 marca) Indian Wells:

Roger Federer (Szwajcaria, 2) – Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 18) 6:3 6:7 (4) 7:5

Andy Murray (Wielka Brytania, 3) – Carlos Berlocq (Argentyna) 7:6 (4) 6:4

Rafael Nadal (Hiszpania, 5) – Ernests Gulbis (Łotwa) 4:6 6:4 7:5

Tomas Berdych (Czechy, 6) – Richard Gasquet (Francja, 10) 6:1 7:5

Juan Martin del Potro (Argentyna, 7) – Tommy Haas (Niemcy, 19) 6:1 6:2

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 8) – Milos Raonic (Kanada, 17) 4:6 7:5 6:4

Kevin Anderson (RPA) – Gilles Simon (Francja, 13) 6:3 1:6 6:4

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Sam Querrey (USA, 23) 6:0 7:6 (6)