Indian Wells: Byłe liderki poskromione przez Mladenovic i Wiesninę

39

Znamy już nazwiska wszystkich półfinalistek BNP Paribas Open (pula nagród: 7 669 423 dolarów). Do Karoliny Pliskovej (Czechy) i Svetlany Kuznetsovej (Rosja) dołączyły w czwartek Kristina Mladenovic (Francja) i Jelena Wiesnina (Rosja).

Reprezentantka Trójkolorowych wygrała 3:6 7:6(4) 6:2 z Caroline Wozniacki (Dania). Obie zawodniczki znajdowały się ostatnio w wysokiej formie i w drodze do ćwierćfinału nie straciły ani jednego seta. Pierwsza partia padła łupem byłej liderki rankingu WTA, która na tle przeciwniczki wyróżniała się przede wszystkim regularnością. Drugą odsłonę gry Wozniacki rozpoczęła od przełamania, ale później sama musiała dwukrotnie odrabiać straty. Udało jej się doprowadzić do tie-breaka, ale to Mladenovic była w nim skuteczniejsza, dzięki czemu doprowadziła do remisu. Najgroźniejszą bronią Francuzki był jej forhend, świetnie spisywała się również przy siatce, do której ochoczo się wybierała, kiedy tylko miała na to okazję. W trzecim secie widowisko nieco straciło na dramaturgii. Wozniacki zmagała się z urazem stopy i zmuszona była wziąć przerwę medyczną. Po powrocie na kort nie była już w stanie nawiązać wyrównanej walki i po 2 godzinach i 33 minutach walki musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Półfinałową rywalką Mladenovic będzie Jelena Wiesnina, która w Indian Wells nie ma litości dla byłych liderek rankingu. 30-letnia tenisistka z Soczi w 1/8 finału pokonała Angelique Kerber (Niemcy). Zwycięstwo tak ją uskrzydliło, że w ćwierćfinale zwycięsko wyszła z pojedynku z Venus Williams (USA). Wiesnina wygrała 6:2 4:6 6:3 z ostatnią przedstawicielką gospodarzy i osiągnęła tym samym jeden z największych sukcesów w karierze. W decydującej odsłonie gry Williams już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, ale błyskawicznie straciła zaliczkę. Przy stanie 3:5 miała aż sześć break-pointów, ale nie potrafiła zrobić z nich użytku. Sama skapitulowała za to już po drugiej piłce meczowej. Cały pojedynek trwał 2 godziny i 11 minut.

_

Wyniki czwartkowych meczów ćwierćfinałowych:

Kristina Mladenovic (Francja, 28) – Caroline Wozniacki (Dania, 13) 3:6 7:6(4) 6:2

Jelena Wiesnina (Rosja, 14) – Venus Williams (USA, 12) 6:2 4:6 6:3