Hongkong: Wozniacki nie pozostawiła złudzeń Bouchard

47

Nadal daleka od swojej najlepszej dyspozycji jest Eugenie Bouchard (Kanada). Kolejny dowód na to dała na kortach twardych w Hongkongu (pula nagród: 500 tys. dolarów), gdzie bez większego echa przeszedł jej występ w wieczornym spotkaniu.

Pola do popisu nie zostawiła jej rozstawiona z numerem trzecim Caroline Wozniacki (Dania, 3). Obrończyni mistrzowskiego lauru dała przeciwniczce ugrać po jednym gemie w każdej z partii, gromiąc ją po 58 minutach.

Teraz na jej drodze stanie Lizette Cabrera (Australia), która już w poniedziałek wyeliminowała przebijającą się przez kwalifikacje Shuko Aoyamę (Japonia).

Zdecydowanie więcej zmartwień miała na inaugurację najwyżej notowana Elina Switolina (Ukraina, 1). Co prawda, Ukrainka seta nie straciła, ale Zarina Dijas (Kazachstan) postawiła jej trudne warunki. Trzecia rakieta świata mogła uniknąć tie breaka w drugim secie, bo miała dwie piłki meczowe przy swoim podaniu, ale ostatecznie cieszyła się ze zwycięstwa przy wyniku 6:4 7:6 (2).

O miejsce w ćwierćfinale 23-latka z Odessy powalczy z Nicole Gibbs ze Stanów Zjednoczonych. W poniedziałek Amerykanka okazała się lepsza od Valentini Grammatikopoulou (Grecja), ogrywając ją 4:6 6:2 7:5.