Hobart: Ćwierćfinały bez Petkovic

Dwie godziny i osiem minut bezskutecznej walki przeżyła we wtorek na kortach twardych w australijskim Hobart (pula nagród: 250 tys. dolarów) Andrea Petkovic (Niemcy). Sposób na tenisistkę urodzoną w Bośni i Hercegowinie znalazła Veronica Cepede Royg (Paragwaj), która cieszyła się ze zwycięstwa 6:3 0:6 6:4.

W ćwierćfinale „szczęśliwa przegrana” z eliminacji zmierzy się z inną zawodniczką przebijającą się przez kwalifikacje Janą Fett (Chorwacja). Dwudziestolatka potrzebowała pięciu kwadransów, żeby pewnie wygrać z grającą dzięki „dzikiej karcie” reprezentantką gospodarzy Lizette Cabrerą (Australia) 6:1 6:3.

Po raz drugi w tegorocznej edycji w Hobart Elise Mertens (Belgia) okazała się lepsza od Sachii Vickery ze Stanów Zjednoczonych. Belgijka najpierw ograła Amerykankę w eliminacjach, a teraz panie zdołały rozegrać jednego gema, po czym 21-latka urodzona w Hollywood skreczowała z powodu kontuzji prawego podudzia.

Mertens czeka teraz na rozstrzygnięcie pojedynku, w którym Galina Woskobojewa (Kazachstan) skrzyżuje rakiety z najwyżej notowaną Kiki Bertens (Holandia, 1).


Wtorkowe wyniki II rundy:

Monica Niculescu (Rumunia, 3) – Kirsten Flipkens (Belgia) 6:3 6:2

Elise Mertens (Belgia) – Sachia Vickery (USA) 1:0 i krecz

Jana Fett (Chorwacja) – Lizette Cabrera (Australia) 6:1 6:3

Veronica Cepede Royg (Paragwaj) – Andrea Petkovic (Niemcy) 6:3 0:6 6:4.