Halle: Trofeum coraz bliżej! Kubot i Melo już czekają na finałowych rywali

30

Łukasz Kubot i Marcelo Melo znajdują się o krok od czwartego turniejowego zwycięstwa w obecnym sezonie. Polak i Brazylijczyk doskonale radzą sobie na nawierzchni trawiastej w niemieckim Halle (pula nagród: 1 836 660 euro). W półfinale zwycięsko zakończyli trzysetową batalię z Fabricem Martinem (Francja) i Albertem Ramosem-Vinolasem (Hiszpania).

Polsko-brazylijska para została rozstawiona w Halle z numerem pierwszym. Do zawodów przystąpiła w roli faworytów, ponieważ przed tygodniem nie miała sobie równych w Den Bosch, gdzie zainaugurowała zmagania na kortach trawiastych. Świetna passa trwa dalej i Kubot wraz z Melo mogą się już poszczycić serią siedmiu zwycięstw.

W piątek o ich ogromnej sile przekonali się Fabrice Martin i Albert Ramos-Vinolas. Trzeba jednak zaznaczyć, że Francuz i Hiszpan spisali się nadspodziewanie dobrze, biorąc pod uwagę, że tworzą parę deblową na potrzeby tylko jednego turnieju. Turniejowe jedynki pierwszego seta przegrały 6:7(2) i ich sytuacja mocno się skomplikowała. W drugim secie nie mógł przytrafić się żaden moment słabości, ponieważ oznaczałoby to pożegnanie się z imprezą. Na szczęście Kubot i Melo wytrzymali presję i wygrali 7:6(6). W tie-breaku rywalom brakowało tylko dwóch piłek do zakończenia spotkania po ich myśli.

W decydującym secie emocji zabrakło. Na taki rozwój wydarzeń na pewno nie mogli narzekać polscy kibice, ponieważ to Kubot i Melo wyraźnie zdystansowali przeciwników. Najwyżej rozstawiona para szybko objęła wysokie prowadzenie, które utrzymała do samego końca. Ostatecznie Polak i Brazylijczyk wygrali 6:7(2) 7:6(6) 10:3. Starcie trwało godzinę i 45 minut.

Finał zostanie rozegrany w niedzielę, natomiast w sobotę Kubot i Melo poznają swoich rywali. Będą nimi bracia Zvrevowie z Niemiec lub turniejowe ,,dwójki”, Rajeev Ram (USA) i Raven Klaasen (RPA).

_

Wynik meczu półfinałowego:

Kubot/Melo (Polska/Brazylia, 1) – Martin/Ramos-Vinolas (Francja/Hiszpania) 6:7(2) 7:6(6) 10:3