Halle: Kubot i Melo zgarnęli czwarte trofeum w sezonie

29

Łukasz Kubot i Marcelo Melo (Brazylia) nie mieli sobie równych w turnieju gry podwójnej Garry Webber Open (pula nagród: 1 836 660 euro). W finale pokonali 5:7 6:3 10:8 braci Zverevów (Niemcy). Dzięki zwycięstwu umocnili się na pozycji liderów w rankingu ATP Race.

Polak i Brazylijczyk wygrali już drugie zawody ATP z rzędu. Przed tygodniem cieszyli się z turniejowego zwycięstwa w holenderskim Den Bosch. Oznacza to, że po przenosinach na korty trawiaste nie przegrali jeszcze ani jednego meczu.

W finale turnieju w Halle pokonali 5:7 6:3 10:8 Alexandra i Mishę Zverevów. Reprezentanci gospodarzy niespodziewanie wygrali pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych setach musieli uznać wyższość turniejowych jedynek. O końcowym wyniku mogło zaważyć zmęczenie młodszego z niemieckich braci. Kilka godzin wcześniej Alexander stoczył bój z Rogerem Federerem (Szwajcaria) w finale singla, także zakończony porażką. Co ciekawe, w super tie-breaku tylko jeden punkt został wygrany przez parę returnującą. Przy stanie 6:6 Kubot i Melo zdobyli punkt przy serwisie przeciwników, co zaważyło o losach całego starcia.

Kubot i Melo wygrali w tym roku już cztery turnieje z cyklu ATP World Tour. Łącznie zdobyli w tym sezonie 4160 punktów, co zapewnia im pierwsze miejsce w rankingu ATP Race. Nad drugą parą mają już ponad 800 punktów przewagi.

_

Wynik meczu finałowego:

Kubot/Melo (Polska/Brazylia, 1) – A.Zverev/M.Zverev (Niemcy/Niemcy) 5:7 6:3 10:8