Halle: Federer przedłuża zwycięską passę i przybliża się do 10. tytułu

23

Roger Federer bez straty seta, ale nie bez kłopotów pokonał Matthew Ebdena i awansował do półfinału turnieju ATP 500 rozgrywanego na kortach trawiastych w Halle. Niespodzianką w najlepszej czwórce imprezy jest obecność amerykańskiego kwalifikanta, Denisa Kudli.

Dzień po pokonaniu w dramatycznych okolicznościach Benoita Paire’a, Rogerowi Federerowi przyszło zmierzyć się z Matthew Ebdenem w meczu, którego stawką był udział półfinał zawodów. W premierowej odsłonie obaj gracze uważnie bronili własnych podań i jej zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. 9-krotny mistrz turnieju nie miał problemów z udowodnieniem w nim swojej wyższości, wygrywając 7:2. Przegrana partia nie wpłynęła jednak negatywnie na dalszą postawę Australijczyka, bowiem w drugim secie dwukrotnie przełamywał on serwis lidera rankingu ATP i w pewnym momencie prowadził już 5:3. Od tego momentu Szwajcar popisał się jednak serią czterech kolejnych wygranych gemów i zakończył jego marzenia o doprowadzeniu do decydującej partii. Tym samym 36-latek z Bazylei zanotował 19. mecz z rzędu bez porażki na korcie trawiastym.

O następną wygraną i miejsce w finale Federer powalczy z Amerykaninem Denisem Kudlą. Sklasyfikowany na 106. miejscu w rozgrywkach tenisista, który do imprezy głównej przebijał się przez eliminacje, w piątek poradził sobie z Yuichim Sugitą, odnosząc zwycięstwo 6:2, 7:5. W dolnej części drabinki awans do półfinału wywalczył rozstawiony z numerem czwartym Roberto Bautista Agut, który w najbardziej zaciętej potyczce dnia wynikiem 6:3, 6:7(3), 6:3 wyeliminował Karena Chaczanowa. Stawkę czterech najlepszy zawodników zmagań w Halle uzupełnił Borna Corić. Chorwat okazał się lepszy od Andreasa Seppiego 7:5, 6:3 i po raz pierwszy w swojej karierze zagra na tym etapie zawodów na trawie.