Guangzhou: Trundy mecz Cornet

26

Alize CornetAlize Cornet (Francja, 2) zwyciężyła 2:1 (3:6 7:5 6:1) z Shahar Peer (Izrael) w II rundzie turnieju w Guangzhou. Francuzka była zdecydowaną faworytką spotkania, ale potrzebowała aż dwóch godzin i 26. minut, żeby wyeliminować rywalkę z imprezy. Pierwszy set to fatalna gra Cornet zwłaszcza przy swoim podaniu. Zawodniczka trójkolorowych utrzymała zaledwie jedno swoje podanie! Peer pewnie zwyciężyła otwierającą partię i niespodziewanie wyszła na prowadzenie w meczu (3:6).

Również w kolejnym secie mieliśmy wiele zawirowań. Alize wciąż nie mogła ustabilizować swojej gry i traciła podania seriami. Na jej szczęście przeciwniczka dopasowała się do jej poziomu i tym razem to turniejowa „dwójka” rozstrzygnęła partię na swoją korzyść. Sześć przełamań z rzędu to nieprawdopodobny wynik, chociaż w WTA coraz częściej oglądany (7:5).

Decydująca odsłona to już pełna kontrola Cornet, która wróciła do swojej najlepszej gry. Tym razem nie dała się przełamać, a sama zdobyła trzy breaki i zdecydowanie wygrała tego seta. W ćwierćfinale Francuzka zmierzy się z Su-Wei Hsieh (Tajwan).

Monica Puig (Portoryko) vs. Ling Zhang (Hongkong) 6:4 6:4

Alison Riske (Stany Zjednoczone) vs. Kai-Lin Zhang (Chiny) 2:6 5:7

Monica Niculescu (Rumunia) vs. Misaki Doi (Japonia) 6:2 6:1

Yafan Wang (Chiny) vs. Petra Martic (Chorwacja) 7:6 (5) 6:3

Lin Zhu (Chiny) vs. Su-Wei Hsieh (Tajwan)  4:6 2:6

Shahar Peer (Izrael) vs. Alize Cornet (Francja) 6:3 5:7 1:6

Maria-Teresa Torro-Flor (Hiszpania) vs. Yi-Fan Xu (Chiny) 6:7 (5) 7:5 6:2

Timea Bacsinszky (Szwajcaria) vs. Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 6:2 6:2