Gstaad: Granollers zaprzepaszcza przewagę

25

Marcel GranollersMarcel Granollers (Hiszpania) przegrał 1:2 (6:1 6:7 4:6) z Robinem Haase (Holandia) w I rundzie w Gstaad. W pierwszym secie Hiszpan zdemolował rywala, ale później Haase zdołał odwrócić losy meczu. W drugiej partii decydował tie-break, w którym reprezentant Holandii oddał tylko jeden punkt. W decydującej części pojedynku wystarczył jeden break do rozstrzygnięcia całego spotkania. Haase wyszedł zwycięsko i w II fazie zmierzy się z Pablo Carreno-Bustą (Hiszpania, 7).

We wtorek na kortach w Gstaad zaprezentował się tylko jeden z zawodników gospodarzy. Henri Laaksonen przegrał po dwóch setach (2:6 5:7) z Joao Sousą (Portugalia, 6). Spotkanie zakończyło się w godzinę i 25. minut. Przez cały czas nie podlegało dyskusji, który z tenisistów był lepszy i turniejowa „szóstka” w następnym spotkaniu zagra z Denisem Istominem (Uzbekistan).

Robin Haase (Holandia) – Marcel Granollers (Hiszpania) 1:6 7:6 (1) 6:4

Joao Sousa (Portugalia) – Henri Laaksonen (Szwajcaria) 6:2 7:5

Julian Reister (Niemcy) – Blaz Kavcic (Słowenia) 4:6 2:0 [krecz Kavcica]

Stephan Robert (Francuz) – Joao Souza (Brazylia) 6:1 6:4

Thomaz Bellucci (Brazylia) – Kimmer Coppejans (Belgia) 6:2 6:3

Santiago Giraldo (Kolumbia) – Paolo Lorenzi (Włochy) 6:3 6:2

Pablo Carreno-Busta (Hiszpania) – Mikhail Youzhny (Rosja) 6:1 6:2

Marsel Ilhan (Turcja) – Andrey Kuznetsov (Rosja) 6:1 6:2