Genewa: Zaskakujący skład finału

34

Marton Fucsovics i Peter Gojowczyk zmierzą się w sobotnim finale turnieju ATP w Genewie. Z pewnościa kibice nie spodziewali się takich rozstrzygnięć.

Węgier w półfinałowym pojedynku podejmował Amerykanina Steve’a Johnsona. Pierwszy set miał przebieg, którego można się było spodziewać – turniejowa szóstka całkowicie zdominowała rywala oddając mu tylko 2 gemy. Gra uległa całkowitej zmianie, gdy 26-latek w drugim secie wrócił ze stanu 0:3. Zawodnik zaczął grać znacznie agresywniej, ale i oponent nie stronił od niewymuszonych błędów. Partia zakończyła się rezultatem 6:4. Dalej, mecz nie obfitował już w żadne emocje i po wygraniu 6:1 w decydującej odsłonie, 60. tenisista globu cieszył się z awansu do pierwszego finału w karierze.

Mniej problemów w dzisiejszym pojedynku z Fabio Fogninim miał Gojowczyk. Niemiec prezentował się zaskakująco dobrze i zdołał triumfować bez straty seta wynikiem 6:4 6:4

Finał odbędzie się jutro o godzinie 15:30. Obaj panowie jeszcze nigdy nie rywalizowali ze sobą w zawodowym cyklu.