French Open: Ekscytujący pojedynek Wawrinki z Gasquetem

50

Stanislas-Wawrinka-001-300x184Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 9) wygrał po ponad 4 godzinnym pojedynku z Richardem Gasquetem (Francja, 7) w 1/8 finału French Open. Spotkanie była bardzo wyrównane, do końca nie było wiadomo kto przechyli szalę na swoją korzyść. Pierwszy set już zapowiadał bardzo ciekawą rywalizację, zakończył się tie – breakiem. Na prowadzenie wyszedł Francuz. Po drugiej partii zwiększył swoją przewagę i miał mecz na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło wygrać już tylko jedną odsłonę, aby awansować dalej. Wtedy właśnie nastąpił zwrot akcji w całym pojedynku. Wawrinka zaczął grać jak natchniony i nie popełniał już tylu błędów. Odrobił straty wygrywając trzecią i czwartą część. Decydujący set na Roland Garros rozgrywany jest do przewagi (nie ma w nim tie – breaka). Po wspaniałym come backu wygraną 3:2 (6:7 4:6 6:4 7:5 8:6) odnotował Stanislas. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z Rafaelem Nadalem (Hiszpania, 3).

Wyniki 9 dnia French Open:

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 16) 4:6 6:2 6:4 6:4

Rafael Nadal (Hiszpania, 3) – Kei Nishikori (Japonia, 13) 6:4 6:1 6:3

Richard Gasquet (Francja, 7) – Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 9) 7:6 6:4 4:6 5:7 6:8

Tommy Haas (Niemcy, 12) – Michaił Jużnyj (Rosja, 29) 6:1 6:1 6:3