Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Podpisuję się pod wywodem Arta. Szkoda czasu na pisanie czegoś więcej. Vigid zdrowiej!
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

To tak, żeby zgadzało się z tezą Vivida... W męskim tenisie z ostatnich lat, bez kompletnie żadnego znaczenia były jeszcze turnieje US Open 2009 (Del Potro) oraz 2014 (Cilic). Jakie tam będą argumenty?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

rafbat pisze: 11 paź 2020, 22:45 To tak, żeby zgadzało się z tezą Vivida... W męskim tenisie z ostatnich lat, bez kompletnie żadnego znaczenia były jeszcze turnieje US Open 2009 (Del Potro) oraz 2014 (Cilic). Jakie tam będą argumenty?
Pewnie zły układ planet, niekorzystny biometr no i oczywiście globalne ocieplenie :] no i jeżeli pytasz dlaczego Djoko nie wygrał, to przez kontuzję, wiatr, słońce w oczy, sędzie liniową i problem z obuwiem ;)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Zwycięstwo Del Potro się nie liczy, bo potro to po hiszpańsku źrebak, a kto to widział żeby ludzie i konie przeciw sobie w tenisa grali....
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

advantage pisze: 11 paź 2020, 22:07 Potem dla długości posta kilka zdań na 11 linijek o polityce, komornikach i turnieju Fyrstenberga nie wnoszące nic merytorycznego, ale w sumie to lubię takie wstawki.
Ja tu jestem od niedawna, ale zabrakło mi odniesienia do pojedynku Kowalskiego z Forgetem.
:::loled:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Taki w sumie chichot historii ;), czy jak to się mówi - historia lubi się powtarzać :)

Część z tu obecnych pewnie tego nie pamięta, część może nie wie, ale odbyły się kiedyś Igrzyska Olimpijskie w USA i w ZSRR. Były to czasy tzw. Zimnej Wojny. Polityka wzięła górę nad duchem sportu i impreza radziecka została zbojkotowana przez Zachód, a amerykańska przez Blok Wschodni.
Oczywiście obie imprezy się odbyły, rozdano medale. Obie imprezy mają status IO. Wyniki widnieją w statystykach, nikt tego nie anulował.
Jest tylko jeden mały problem ... Sposób postrzegania Mistrzów Olimpijskich z obu imprez ...

Oczywiście rozumiem, że nie zauważycie tu wyraźnej analogi? ;)
To zrozumiałe, zawsze są fakty godne ekspozycji - wygodne, i te dziwnym trafem przemilczane - niewygodne :P
Zabawne :)

Myślę, że powyższe w sposób zrozumiały wyjaśnia czemu tak a nie inaczej dziś postrzegam Thiema i Świątek.
A to, że nie pasuje Wam do koncepcji to tylko gorzej dla ... koncepcji? rotfl
CFA pisze: 11 paź 2020, 23:21 Ja tu jestem od niedawna, ale zabrakło mi odniesienia do pojedynku Kowalskiego z Forgetem.
:::loled:::
Oczywiście myślałem by z tego skorzystać i coś nawiązać ;) Uznałem jednak, że to nie przejdzie :)
A Ty uważasz, że lokalny lud by to kupił? O_O To w sumie słabo bo w tej sytuacji bardzo nisko Go oceniasz rotfl
Ja jednak generalnie mam ciut lepsze mniemanie :D

W sumie można powiedzieć, że to na tyle. Obie strony okopały się po swoich stronach i nie wyjdą z okopów :P
Jakaś historyczna analogia? ;) Hm ... może I WŚ? No niemożliwe ... :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

@Vivid: o ile rozumiem, to wg Ciebie ten Roland nie jest pełnym Rolandem?

Bo?

Bo zawodnicy walczyli „na niby”? Powiedz to zapłakanej Kenin albo świętującemu Nadalowi, albo Schwarzmannowi...

Bo nie było pełnej reprezentacji? Z WTA 10 nie było 3 - Osaki, Barty i Andreescu. Z WTA 11-100 - nie było tylko 9 zawodniczek. Z ATP nie było Federera, Kyrgiosa i Pouille’a.

Fejspalm.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Marcin_L pisze: 12 paź 2020, 06:55 @Vivid: o ile rozumiem, to wg Ciebie ten Roland nie jest pełnym Rolandem?

Bo?
Szyny były złe.....
A tak poważnie to Vivid już jakiś czas temu stracił merytoryczną klasę na forum (może stofler się do tego przyczynił) a obecne wpisy to jedynie bicie piany na podtrzymanie wizerunku "guru".
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 12 paź 2020, 05:30 Część z tu obecnych pewnie tego nie pamięta, część może nie wie, ale odbyły się kiedyś Igrzyska Olimpijskie w USA i w ZSRR. Były to czasy tzw. Zimnej Wojny. Polityka wzięła górę nad duchem sportu i impreza radziecka została zbojkotowana przez Zachód, a amerykańska przez Blok Wschodni.
Oczywiście obie imprezy się odbyły, rozdano medale. Obie imprezy mają status IO. Wyniki widnieją w statystykach, nikt tego nie anulował.
Jest tylko jeden mały problem ... Sposób postrzegania Mistrzów Olimpijskich z obu imprez ...
W poprzednim poście z niektórymi tezami się zgadzam, ale akurat to porównanie nie jest wg mnie trafne. Mistrzowie Olimpijscy z tych 2 imrpez jeżeli w ogóle przez kogoś są inaczej postrzegani, jako nie wiem, nie do końca zasłużeni (?) Mistrzowie Olimpijscy, to głównie ze względu na ewidentne duże braki jeżeli chodzi o konkurentów w poszczególnych dyscyplinach. Tutaj możemy o tym po części mówić w przypadku US Open, ale na Rolandzie zagrali prawie wszyscy, którzy mieli zagrać. Były co prawda pojedyncze absencje, ale one zdarzają się podczas większości turniejów, więc raczej nie jest to istotne.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

''Tylko czemuś zapomniał Wielopolski
że upadać też trzeba ładnie''

W sumie taktyka Vivida była dobra, a prawdopodobieństwo porażki niewielkie.... Stawiać na niezdobycie wielkiego szlema przez młodą polską tenisistkę dawało niemal 100% gwarancji na to, że się będzie ''miało rację''. I gdyby nie świetna gra i niespodziewany sukces Igi, wciąż byśmy wyczytywali, że przer.. ła. A tu taki zonk O_O
I jeszcze na dodatek rację mieli ci, którzy nie naśmiewali się szyderczo w celów, jakie postawila sobie Iga.

Jak już pisałem, przyjmując taką postawę sam strącil się w niebyt. Można by rzec, Iga bezpowrotnie zrobiła z niego jedynie klauna. Może jakaś ankieta? rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid, nikt nie odbiera Ci prawa do wyrażania swojej opinii. Możesz sobie myśleć, że tegoroczny Roland Garros jest mniej znaczący od poprzednich, że cały ten rok od marca można w tym sporcie wyrzucić do kosza, a co za tym idzie - lekceważąco traktować osiągnięcia poszczególnych zawodniczek i zawodników. Pandemia, absencje, gorsze warunki pogodowe - wytłumaczenie zawsze się znajdzie.

Można też po prostu pochylić głowę i pogratulować. Okazać odrobinę taktu i zostawić takie opinie dla siebie w tych, jeszcze przecież świeżych okolicznościach. Wyrazić szacunek dla największego osiągnięcia w historii polskiego tenisa, nie tylko dla Igi, ale również dla całego jej sztabu, dla dziennikarzy i komentatorów, którzy czekali kilkadziesiąt lat swojego życia na ten moment oraz dla nas kibiców, którzy po prostu czują radość, że ktoś z naszego kraju osiągnął sukces w sporcie, który tak kochamy.

Nie brakuje Ci inteligencji i doświadczenia Vivid. Ale w tym wypadku zabrakło Ci klasy. Nie pierwszy raz.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Mnie uderza, że Vivid wytyka innym "polaczkowość", a sam właśnie ją uskutecznia. Gdyby to Kenin wygrała, czy Amerykanie wyliczaliby czego dziewczynie tenisowo brakuje, w jakich okolicznościach odbył się turniej, kogo (i w jakiej formie) po drodze pokonała, jak wyglądał ten sezon, albo wyskakiwali z porównaniami nawierzchni ziemnej o różnych porach roku? Czy może po prostu skupiliby się na samym triumfie i pialiby nad osiągnięciem swojej rodaczki? Nie dość, że tak mało sukcesów w tej dziedzinie, to jeszcze deprecjonować wyczyn Igi? Zamiast dać się ludziom po prostu nacieszyć, Pingwin przyjmuje postawę guru niosącego kaganek tenisowej oświaty przed ignorantami. Niby łaskawie pozwala innym na radość, ale pisze o tym w tonie wszechwiedzącego. Traktując wszystkich z wyższością i na zasadzie: niech czują się jak dyletanci, bo doceniają osiągnięcie Świątek. Może nie takie są intencje autora, ale tak to brzmi i wylewa się niemal z każdej wypowiedzi dotyczącej tematu. A prezentowana pogardliwość i prześmiewczość kłócą się z akceptacją odmiennych poglądów (którą, jak sam zainteresowany twierdzi, posiada w swoim bogatym arsenale umiejętności). Vivid, nikt nie przeczy, że masz pojęcie o temacie, ale może warto wyściubić nos z tej megalomańskiej bańki? Może potencjalni adwersarze nie jeżyliby się na Twoje argumenty/chętniej by ich wysłuchali/weszli z Tobą w merytoryczną polemikę, gdybyś chociaż trochę zjechał z tego arbitralnego tonu? Mogę się mylić, ale czasem/często ludzi zwyczajnie uwiera to, że są traktowani przez Ciebie protekcjonalnie. I zamiast mocniej pochylić się nad Twoją opinią, tracą energię na walkę z tym, bo raczej nikt nie lubi, kiedy patrzy się na niego z góry. W efekcie, zamiast rzeczowej dyskusji mamy przepychankę i zajadłą obronę swojego stanowiska. Być może na jednym szlemie się skończy, a na koncie Igi finalnie więcej będzie porażek niż zwycięstw. Ale na ewentualny kubeł zimnej wody jeszcze przyjdzie czas. Wtedy z satysfakcją oznajmisz "A nie mówiłem?" i wygłosisz zwyczajową tyradę.
Learn to love the process.
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Szkoda życia na polemikę z Vividem bo ...... https://www.youtube.com/watch?v=5QGAgrxNOYc
Obrazek
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Szkoda, więc kompletnie abstrahując od Vividomanii ;) przyszła mi na myśl Ostapenko, która podobnie "znikąd" się w Paryżu wzięła w finale i wygrała. Podobna historia? Niezupełnie, bo nie przeszła jak burza (3-setowe długie mecze) ale ciekawie będzie porównać ich wyniki na przestrzenie następnych 2-3 lat...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Już politykierzy próbują się podpinać:

"Jacek Sasin. „Cieszę się też, że to Grupa Lotos jest sponsorem strategicznym Polskiego Związku Tenisa, wspierając rozwój dyscypliny” – napisał. Nie dość, że zrobił błąd w nazwie związku, to jeszcze nie ma pojęcia, że Świątek w przeciwieństwie do kilkunastu innych polskich tenisistów nie ma indywidualnego kontraktu z paliwowym koncernem". :rolleyes:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 11 paź 2020, 20:27 Pewnie zdajecie sobie sprawę, że w przypadku Igi Świątek stosunek wygranych imprez do przerżnięć będzie zdecydowanie na minus. Co to oznacza dla mnie i Was, sami rozumiecie ;)
No już się cieszę rotfl
Pewnie będą jakieś dobre przerżnięcia, może nawet z Muchovą :twisted:
Co wtedy napisać? Może:
Muchova do kolejnej rundy wiooooooo!
a Świątek z turnieju … sioooooooo!
rotfl rotfl rotfl
To raczej wiadome, że wygranych imprez do przegranych będzie mniej, trudno z tym dyskutować... Ale w przypadku ewentualnego, jeszcze tylko jednego, pojedynczego Szlema, po tych trwających właśnie wywodach, będziesz Pan, Panie Vivid po ciężkim nokaucie i wtedy nie będzie już czego zbierać, a czas będzie się zwijać i iść na to frisbee jak niektórzy już teraz sugerowali. rotfl rotfl

Bo każdą próbę wieszczenia, przewidywania, nie ważne jak długa by ona nie była, jak już jesteśmy przy wypowiedziach politycznych, będzie można skwitować jednym zdaniem: https://www.youtube.com/watch?v=kLrM-SOfpjk
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

http://freestylefrisbee.pl/linki/freestyle-frisbee/

Są nawet linki do grup poza Polską. Może warto np. wynieść się ze swoim ego do Czech?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Majorka pisze: 11 paź 2020, 18:03 Patrząc na grającego Rafę w finale i Rafę z wszystkich poprzednich rund mam nieodparte wrażenie, że jakość trzymana była tajemnicy , jako "plan na finał" . :wink: A team Serba połknął przynętę.
Dwa pierwsze sety to zupełnie nieadekwatna taktyka do sytuacji. Jak oprzytomniał to już było za poźno.
Rafa rozegrał doskonałe spotkanie. :::gd:::
Obejrzałem dziś powtórkę, i jak sobie przypomnieć mecze z wcześniejszych rund, to może być dobry trop... Takie granie z partyzanta, chowanie w poprzednich meczach konkretnych schematów czy wręcz mocy mogło byc jednak ryzykowne, bo jak wiadomo, ciężko się przestawić jak piłka nie idzie. Z drugiej strony może to świadczyć o potężnej pewności swojej gry. Żeby tak wytrzymać do samego finału, do najważniejszego, decydującego meczu O_O . Szacun, panie Rafo :::g'day:::

Ciekawe, jak teraz potoczy się rywalizacja Best of Slams. 2 gości ma po 20 oczek, jeden 17... Nie wiadomo, co u Federera, ale tak na dziś wygląda na to, że on będzie miał chyba najtrudniej.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 12 paź 2020, 05:30 Część z tu obecnych pewnie tego nie pamięta, część może nie wie, ale odbyły się kiedyś Igrzyska Olimpijskie w USA i w ZSRR. Były to czasy tzw. Zimnej Wojny. Polityka wzięła górę nad duchem sportu i impreza radziecka została zbojkotowana przez Zachód, a amerykańska przez Blok Wschodni.
Oczywiście obie imprezy się odbyły, rozdano medale. Obie imprezy mają status IO. Wyniki widnieją w statystykach, nikt tego nie anulował.
Jest tylko jeden mały problem ... Sposób postrzegania Mistrzów Olimpijskich z obu imprez ...
Dla tych, którzy znają się na sporcie nie ma żadnego problemu z postrzeganiem.
Wiadomo, że i tak wygraliby np Moses czy Smirnow.
Natomiast ze względu na obsadę tych Szlemów jest to porównanie nietrafione.
CFA pisze: 11 paź 2020, 23:21 Ja tu jestem od niedawna, ale zabrakło mi odniesienia do pojedynku Kowalskiego z Forgetem.
:::loled:::
Vivid pisze: 12 paź 2020, 05:30 Oczywiście myślałem by z tego skorzystać i coś nawiązać ;) Uznałem jednak, że to nie przejdzie :)
A Ty uważasz, że lokalny lud by to kupił? O_O To w sumie słabo bo w tej sytuacji bardzo nisko Go oceniasz rotfl
Ja jednak generalnie mam ciut lepsze mniemanie :D
Mam nadzieję, że nie myślałeś, że forumowicze kupują Twoje mądrości jako jakąś wiedzę czy wartościową ocenę.
Chyba bardziej traktują jako maskotkę tego forum: można się poprzekomarzać (w tym jesteś akurat dobry) i praktycznie z każdą głupotą, którą palniesz można czasem podyskutować a solą takich dyskusji są właśnie te opowieści o Forgecie, Fyrstenbergu czy Świątek...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 12 paź 2020, 05:30 Część z tu obecnych pewnie tego nie pamięta, część może nie wie, ale odbyły się kiedyś Igrzyska Olimpijskie w USA i w ZSRR. Były to czasy tzw. Zimnej Wojny. Polityka wzięła górę nad duchem sportu i impreza radziecka została zbojkotowana przez Zachód, a amerykańska przez Blok Wschodni.
Oczywiście obie imprezy się odbyły, rozdano medale. Obie imprezy mają status IO. Wyniki widnieją w statystykach, nikt tego nie anulował.
Jest tylko jeden mały problem ... Sposób postrzegania Mistrzów Olimpijskich z obu imprez ...
Jest jeden jeszcze mały problem - co to ma do RG 2020? :] Które kraje zbojkotowały Francję? dajesz, może się czegoś dowiemy.
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”