Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 11 paź 2020, 22:37
RoTTeN pisze: 11 paź 2020, 21:07 Dotychczas życzliwie się przyglądałem, teraz jestem fanem.
Też stałem się fanem. Radwańska mnie wkurzała, Janowicz żenował, wreszcie jest ktoś oprócz Kubota, komu mogę kibicować, jeśli chodzi o rodaków. Oby to nie był pojedynczy wyskok.
Ja jestem miły, nieżenujący, słodziak i do rany przyłóż. Więc mi też możesz Grzesiu kibicować.

:)

Zwłaszcza, że niejaki rafbat życzy mi relatywnie szybkiej śmierci O_O , więc tak dla równowagi fajnie jakby ktoś za mnie kciuki trzymał.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Artlight pisze: 11 paź 2020, 22:44
Gary pisze: 11 paź 2020, 22:37
RoTTeN pisze: 11 paź 2020, 21:07 Dotychczas życzliwie się przyglądałem, teraz jestem fanem.
Też stałem się fanem. Radwańska mnie wkurzała, Janowicz żenował, wreszcie jest ktoś oprócz Kubota, komu mogę kibicować, jeśli chodzi o rodaków. Oby to nie był pojedynczy wyskok.
Ja jestem miły, nieżenujący, słodziak i do rany przyłóż. Więc mi też możesz Grzesiu kibicować.

:)
A grywasz jeszcze w ogóle? Obiecuję, że jak będziesz grał z Jakuboto, to będę Ci kibicował. Nawet jeśli miły, nieżenujący i słodziak to ostatnie określenia, jakimi bym Cię opisał, zaś "do rany przyłóż" powoduje u mnie salwy śmiechu, ilekroć wyobrażam sobie to dosłownie: wielka kula tłuszczu przyłożona do rany, coś jak owijanie kogoś bandażem od stóp do głów w stylu mumii, chociaż ma tylko drobne skaleczenie. rotfl

PS. Które z określeń "miły", "nieżenujący", "słodziak" i "do rany przyłóż" pasują do Igi, a które do Kubota?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

Nu, pagadi....kurduplu jeden...:bbbat:
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Iga Świątek

https://i.imgur.com/hAECNn7.jpg
Przypadek? Nie sądzę. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Artlight pisze: 11 paź 2020, 22:44 Zwłaszcza, że niejaki rafbat życzy mi relatywnie szybkiej śmierci O_O , więc tak dla równowagi fajnie jakby ktoś za mnie kciuki trzymał.
A ty do czego tym razem pijesz? Żenujące te Twoje wstawki, forumowy zarozumialcu. To, że się z Tobą w żaden sposób nie zgadzam nie oznacza, że mnie w jakikolwiek sposób obchodzisz. Na szczęście istnieje czarna lista, toteż żegnam.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: 11 paź 2020, 23:56
Artlight pisze: 11 paź 2020, 22:44 Zwłaszcza, że niejaki rafbat życzy mi relatywnie szybkiej śmierci O_O , więc tak dla równowagi fajnie jakby ktoś za mnie kciuki trzymał.
A ty do czego tym razem pijesz?
Jak mniemam do tego:
rafbat pisze: 10 paź 2020, 18:21 P.S. a jak nie rozumiesz, dlaczego to Iga będzie zapamiętana za 50 czy 70 lat, kiedy to już mnie, a tym bardziej Ciebie nie będzie, to nie mamy o czym dyskutować.
Za 50 lat Art będzie miał 88 lat, więc nie jest to jakoś niemożliwe, że dożyje. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

wyczesany pisze: 11 paź 2020, 23:38 https://i.imgur.com/hAECNn7.jpg
Przypadek? Nie sądzę. ;)
Dobre :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 12 paź 2020, 00:18 Jak mniemam do tego:
rafbat pisze: 10 paź 2020, 18:21 P.S. a jak nie rozumiesz, dlaczego to Iga będzie zapamiętana za 50 czy 70 lat, kiedy to już mnie, a tym bardziej Ciebie nie będzie, to nie mamy o czym dyskutować.
Za 50 lat Art będzie miał 88 lat, więc nie jest to jakoś niemożliwe, że dożyje. :wink:
To "relatywnie" daleko idą wywody tego filozofa, jeżeli w tym poście i kontekście dopatrzył się życzenia śmieci. Parafrazując słowa Wilde'a, do sarkazmu potrzeba trochę inteligencji.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Ale do odczytania sarkazmu potrzeba trochę dystansu i poczucia humoru. ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 12 paź 2020, 10:18 Ale do odczytania sarkazmu potrzeba trochę dystansu i poczucia humoru. ;)
Teraz to nawet nie trochę, ale ze 2 metry. :::XD!:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

Teraz nagminne jest tłumaczenie się sarkazmem na nietrafioną/nietaktowną wypowiedź. ;) Sugerowanie, że "tym bardziej" ktoś nie dożyje pewnego wieku, nie ma nic wspólnego z sarkazmem.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

SABR pisze: 12 paź 2020, 10:50 Teraz nagminne jest tłumaczenie się sarkazmem na nietrafioną/nietaktowną wypowiedź. ;) Sugerowanie, że "tym bardziej" ktoś nie dożyje pewnego wieku, nie ma nic wspólnego z sarkazmem.
Popieram. Dodam jeszcze, że jeśli ktoś nie zrozumiał ironii/sarkazmu, to moim zdaniem rafbat w wypowiedzi Arta, bo jednak trochę go znam i nie sądzę, żeby wziął sobie do serca słowa o niedożyciu jakiegoś wieku. A już na pewno nie liczyłby na moje wsparcie czy miłe słowa, wszak tak jak już pisałem ostatnio na blogu z ludzkich uczuć znam jedynie nienawiść i pogardę. rotfl

Co do Igi, wbrew temu, co twierdzi Vivid, jej triumf jest dla mnie pełnoprawnym Szlemem. Nie Szlemikiem, nie Szlamem, tylko właśnie Szlemem. Mam nadzieję, że pójdzie za ciosem i na stałe wejdzie do czołówki. Wreszcie będę miał po co oglądać babski tenis. U Igi bardzo podoba mi się to, że nie jest zmanierowana. Oby ten Szlem niczego w tej kwestii nie zmienił.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 12 paź 2020, 11:39 Co do Igi, wbrew temu, co twierdzi Vivid, ...
Co do Igi,, wbrew temu czego nie twierdzi Gary ... to ja poczekam aż znowu przerżnie. :D
Długo zapewne nie będę musiał. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Iga Świątek

Wspaniałe zwycięstwo Igi Świątek na paryskich kortach pozwoliło mi przyjrzeć się dokładniej technice.

Pewnie zauważyliście ale forehand iście nadalowski:

Obrazek

Jak już było w tym wątku poruszane, jest to kontuzjogenny sposób odbijania piłki na drugą stronę kortu więc mądra i wyważona polityka startów na przyszłe lata będzie pewnie kluczowa w kontekście prawidłowego rozwoju/szans na kolejne zwycięstwa w dużych turniejach. Do tego troszkę do poprawy wolej i antycypacja przy siatce.

Rozmiary tego zwycięstwa porażają, gdy się spojrzy w jakim towarzystwie Polka się znalazła:

Roland Garros Champions: Fewest Games Lost

20: Stefanie Graf, 1988
28: Chris Evert, 1979
28: Iga Swiatek, 2020
29: Serena Williams, 2013
30: Martina Navratilova, 1984


Brawo!
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Akurat przy tym zdjęciu u Rafy to normalna jego pozycja, u Igi zdecydowanie defensywna. U niej ta pozycja jest wymuszona a nie naturalna jak u Rafy i wynika z jednostkowej sytuacji w wymianie.
W tym przypadku mogła być już spóźniona, lub piłka była dość głęboko zagrana w stosunku do jej pozycji wyjściowej, lub mógł ją zaskoczyć nierówny kozioł piłki (piłka poszła ciut wyżej niż szacowała). Mogła to być też suma wszystkich lub dwóch tych czynników.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

Dziwne ujęcie Igi, ona przecież praworęczna.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Fotościema na potrzeby porównania...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 15 paź 2020, 09:17 Fotościema na potrzeby porównania...
No to porównanie musi być miarodajne i rzetelne rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 15 paź 2020, 05:36 Akurat przy tym zdjęciu u Rafy to normalna jego pozycja, u Igi zdecydowanie defensywna. U niej ta pozycja jest wymuszona a nie naturalna jak u Rafy i wynika z jednostkowej sytuacji w wymianie.
W tym przypadku mogła być już spóźniona, lub piłka była dość głęboko zagrana w stosunku do jej pozycji wyjściowej, lub mógł ją zaskoczyć nierówny kozioł piłki (piłka poszła ciut wyżej niż szacowała). Mogła to być też suma wszystkich lub dwóch tych czynników.
:::gd:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Kadr o ile się nie mylę można odwrócić, np. w PS-ie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”