Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2018

La_Patik- pisze:
KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali. My dyskutujemy o czym innym. Obejrzyj sobie to zdarzenie i oceń sam.
rotfl rotfl rotfl

Tutaj dobrze pasuje cytat Kisielewskiego z podpisu hokeja. ;-P
Podpis keicama też, on ma cytat Lema.. :D rotfl
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali.
I pewnie miała inny numerek, ta piłka? No to wtedy faktycznie musieli przerwać :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

TomPL pisze:
KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali.
I pewnie miała inny numerek, ta piłka? No to wtedy faktycznie musieli przerwać :]
Najgorzej jest wtedy gdy piłka okazuje się zakamuflowaną opcją niemiecką ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Gary ale w tym drugim przykładzie na kort wpadła piłka z innego kortu, zatem normalne, że przerwali. My dyskutujemy o czym innym. Obejrzyj sobie to zdarzenie i oceń sam.
Oglądałem jeszcze w sobotę, zaraz po tym jak Vivid opisał sytuację.

Nie ma znaczenia, skąd wpadł obiekt, który przeszkodził, odwrócił uwagę. Liczy się sam fakt. Dlatego też sędzia zapytał chłopca, czy ten wypuścił piłkę z rąk. W angielskojęzycznych przepisach wszystkie tego typu zdarzenia opisane są jako "hindrance". I jest tam podpunkt, że jak graczowi wypadnie piłka z kieszeni, spadnie mu czapka, itp, to gra jest przerywana i sędzia zarządza powtórkę punktu, a jeśli to się powtórzy, to zabiera winnemu punkt.

Zresztą, jakie masz jeszcze wątpliwości? Bo jeśli dobrze kojarzę z tego wątku, to były 3:
-Czy zawodnik miał prawo przerwać grę?
-Czy kort jest tylko w obrębie linii, czy też wliczają się wybiegi?
-Czy piłka musi wpaść z sąsiedniego kortu?

Chyba wszystko jest jasne - drugi punkt wyjaśniłem cytując przepisy ITF, to ostatnie wyjaśniam powyżej (jakbyś nie rozumiał, to wyjaśniam łopatologicznie: piłka wypadająca z kieszeni gracza nie wpada z sąsiedniego kortu), to pierwsze też już ktoś wyjaśniał, choćby na przykładzie challengu. Zresztą chyba najdobitniej sytuację rozwiali sędzia swoim postępowaniem oraz Federer podejściem do całej sytuacji.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
KoniecTenisa

Re: ATP Finals 2018

Ok Gary, zrozumiałem. Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony. Myślę, że możemy gasić światło w tym temacie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP Finals 2018

Ufff, wreszcie, a Gary powinien dostać tytuł nauczyciela roku! :D
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:Ok Gary, zrozumiałem. Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony. Myślę, że możemy gasić światło w tym temacie.
Ty weź coś nowego wymyśl bo ludzie pewnie by się chcieli trochę pośmiać przez weekend. rotfl
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2018

stofler pisze:
KoniecTenisa pisze:Ok Gary, zrozumiałem. Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony. Myślę, że możemy gasić światło w tym temacie.
Ty weź coś nowego wymyśl bo ludzie pewnie by się chcieli trochę pośmiać przez weekend. rotfl
Uważam, że Twoja uwaga jest nie w porządku. Owszem, trochę to zajęło, ale KoniecTenisa przyznał się do błędu, co wielu osobom nie chce przejść przez klawiaturę i na jego miejscu by się nie odezwali, udając, że mojego posta w ogóle nie widzieli, więc ja taką postawę szanuję.
KoniecTenisa pisze:Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony.

Dlatego ja jak dyskutuję z kimś o przepisach (również piłkarskich), to korzystam z tych oryginalnych (odpowiedni ITF i FIFA).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP Finals 2018

Gary pisze:
stofler pisze:
KoniecTenisa pisze:Ok Gary, zrozumiałem. Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony. Myślę, że możemy gasić światło w tym temacie.
Ty weź coś nowego wymyśl bo ludzie pewnie by się chcieli trochę pośmiać przez weekend. rotfl
Uważam, że Twoja uwaga jest nie w porządku.
A co ja takiego powiedziałem? Oceniłem zawzięte brnięcie w kanał forumowicza <KoniecTenisa> podpierając się spokojną ironią. Nikogo nie obraziłem, nikomu nie ubliżyłem, nie użyłem wulgaryzmów.
Zastanawiam się natomiast dlaczego nikt oprócz Toma nie zareagował na prowokacyjne zaczepki w moim kierunku użytkownika <Marcin_L>. :::scratchy:::
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Finals 2018

Nie tylko ja jestem takim krwiożerczym nienawistnikiem, jest nas więcej :D.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP Finals 2018

Marcin_L pisze:Nie tylko ja jestem takim krwiożerczym nienawistnikiem, jest nas więcej :D.
Mów za siebie kolego a inni niech mówią za siebie. :] Jakoś nie widzę natychmiastowej reakcji twoich popleczników, jeżeli w ogóle ich masz. :tired: Zrozum w końcu, że jestem tutaj coraz bardziej lubiany, czym zasłużyłem sobie swoimi ciekawymi wpisami i obiektywnym spojrzeniem na rzeczywistość. :::cheese:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

Gary pisze:
stofler pisze:
KoniecTenisa pisze:Ok Gary, zrozumiałem. Ten polski przepis zatem jest dziwaczne przetłumaczony. Myślę, że możemy gasić światło w tym temacie.
Ty weź coś nowego wymyśl bo ludzie pewnie by się chcieli trochę pośmiać przez weekend. rotfl
Uważam, że Twoja uwaga jest nie w porządku.
A ja uważam, że nie. Ubliżał innym, tak jak i jemu ubliżano. Nikt tu święty nie był. Dlatego prztyczek w nos się należał, choćby od stoflera. A jak sugerujesz, że miał jaja, to jednak nie ma. Jak się je ma, to skoro coś załapiesz, to przyznajesz rację i ... przepraszasz.
Tego drugiego brakło ...
stofler pisze:Zastanawiam się natomiast dlaczego nikt oprócz Toma nie zareagował na prowokacyjne zaczepki w moim kierunku użytkownika <Marcin_L>. :::scratchy:::
Po co? Przecież jesteś chłopcem do bicia. rotfl Widocznie Marcin miał gorszy dzień, to się rozładował. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP Finals 2018

Vivid pisze:
stofler pisze:Zastanawiam się natomiast dlaczego nikt oprócz Toma nie zareagował na prowokacyjne zaczepki w moim kierunku użytkownika <Marcin_L>. :::scratchy:::
Po co? Przecież jesteś chłopcem do bicia rotfl
Dziękuję kolego. Takiego wpisu brakowało mi na tym forum. rotfl Niech wszyscy widzą, że spokojny, dowcipny i sympatyczny, obdarzony wielkim urokiem osobistym, dysponujący odpowiednią kulturą wypowiedzi użytkownik <stofler> spotyka się tutaj z niestosownym traktowaniem przez niektórych, tych bardziej nerwowych i zdeterminowanych w swoje zapalczywości forumowiczów.
Nic to kolego Vivid. Damy radę. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

stofler pisze:Niech wszyscy widzą, że spokojny, dowcipny i sympatyczny, obdarzony wielkim urokiem osobistym, dysponujący odpowiednią kulturą wypowiedzi użytkownik <stofler>
Ale masz jakieś wsparcie? Czy tylko (za)parcie? ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2018

Vivid pisze:A jak sugerujesz, że miał jaja, to jednak nie ma. Jak się je ma, to skoro coś załapiesz, to przyznajesz rację i ... przepraszasz.
Tego drugiego brakło ...
A Ty ile razy przyznałeś rację i jeszcze przeprosiłeś? ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

Gary pisze:
Vivid pisze:A jak sugerujesz, że miał jaja, to jednak nie ma. Jak się je ma, to skoro coś załapiesz, to przyznajesz rację i ... przepraszasz.
Tego drugiego brakło ...
A Ty ile razy przyznałeś rację i jeszcze przeprosiłeś? ;-P
A miałem okazję i powody? ... :P
Choć kilka razy się pomyliłem i przyznałem rację. Przepraszać nie było za co.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2018

Vivid przeprasza tylko jak musi gdzieś przejść bo inaczej się nie przeciśnie.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

Jakuboto pisze:Vivid przeprasza tylko jak musi gdzieś przejść bo inaczej się nie przeciśnie.
Gdzie tam?! Dementuję, spycham brzuchem. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”