Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex 2016

Rok zaczynamy od następców dotychczas promowanych przez Stana Wawrinkę wściekle pomarańczowych modeli Vcore Tour G.
Zastąpią je modele o nazwie Vcore Tour Dual G.
Obrazek
Obrazek

Poza tym że mają ciekawszą (subiektywne odczucie własne) szatę graficzną wiemy niewiele...
W zasadzie informacje sprowadzają się do tego iż nowym hiper duper super materiałem jest Tough G-Fiber, a sama rama nie jest identyczna w każdym aspekcie do poprzedników o czym świadczy choćby inne rozstawienie przeplotu. Dual G ma wspólne przelotki. :::bd::
Szkoda...

Staszek już promuje nową farbę w IPTL.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

A będą w końcu jakieś męskie ramy? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Po tym jaką feminę odstawił Head bardziej męsko już być nie może. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

Czyli status quo zachowano. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Ciekawostka... Yonex podobno rezygnuje z dwóch wersji wagowych 310g/330g z balansem 310mm.
Przypomnę, że wyżej wymienione modele mają zastąpić Vcore'y G.

Wersja ciężka w zasadzie bez zmian w podstawowych parametrach: 330g, 310mm, 97 cali kw., 16x20.
Natomiast wersja lekka przypominać będzie modele "nie Tourowe". Wersja lekka w teorii tegoż modelu będzie miała łeb 100 cali kw., ważyć około 300g i mieć balans 320mm czyli w zasadzie będzie to klon Vcore Si 100-tki. O_O Mam nadzieję, że nie zachowają chociaż węższą ramę... Tak więc nie będzie już 2-óch modeli na 1 matrycy. Szkoda...

Tak patrzę na te zmiany i nie zdziwię się jeśli Yonex czasem nie przeprowadza redukcji modeli.
Na ten moment mamy:
Vcore Tour F: 93, 97, 97L
Vcore Tour G: 310, 330
Vcore Si: 98, 98 Lite, 100, 100 Lite
Ezone DR: 98, 98 Lite, 100, 100 Lite

A powyżej wliczone są tylko "japońce". Jak dodamy "chińczyki" zrobi się tego nieco więcej.

To oczywiście tylko luźna spekulacja i raczej to nie tyle redukcja modeli analogiczna do choćby posunięcia jakie wykonał Wilson, a raczej klasyczny dla Yonexa brak ciągłości. Przypomnę iż co generację lub najwyżej dwie mamy rewolucję. Wystarczy prześledzić modele...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Yonex 2016

El Diablo pisze:Ciekawostka... Yonex podobno rezygnuje z dwóch wersji wagowych 310g/330g z balansem 310mm.
Przypomnę, że wyżej wymienione modele mają zastąpić Vcore'y G.

Wersja ciężka w zasadzie bez zmian w podstawowych parametrach: 330g, 310mm, 97 cali kw., 16x20.
Natomiast wersja lekka przypominać będzie modele "nie Tourowe". Wersja lekka w teorii tegoż modelu będzie miała łeb 100 cali kw., ważyć około 300g i mieć balans 320mm czyli w zasadzie będzie to klon Vcore Si 100-tki. O_O Mam nadzieję, że nie zachowają chociaż węższą ramę... Tak więc nie będzie już 2-óch modeli na 1 matrycy. Szkoda...

Tak patrzę na te zmiany i nie zdziwię się jeśli Yonex czasem nie przeprowadza redukcji modeli.
Na ten moment mamy:
Vcore Tour F: 93, 97, 97L
Vcore Tour G: 310, 330
Vcore Si: 98, 98 Lite, 100, 100 Lite
Ezone DR: 98, 98 Lite, 100, 100 Lite


A powyżej wliczone są tylko "japońce". Jak dodamy "chińczyki" zrobi się tego nieco więcej.

To oczywiście tylko luźna spekulacja i raczej to nie tyle redukcja modeli analogiczna do choćby posunięcia jakie wykonał Wilson, a raczej klasyczny dla Yonexa brak ciągłości. Przypomnę iż co generację lub najwyżej dwie mamy rewolucję. Wystarczy prześledzić modele...
Jak się sprawdzi to bardzo zła informacja dla mnie. Gram teraz G330g i jedyne co mi przeszkadza w codziennym użytkowaniu to trochę za duża waga ale nie oddam za nic w świecie balansu. Tym samym znów będzie trzeba szukać ideału bo chciałem zmienić na Tour G 310g... Kiedy się spodziewacie potwierdzonego info?
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2016

Mam nadzieję, że to plotki i że 310g z balansem 310mm zostaną. Dla mnie idealne przy mojej leniwej grze.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

rubipatrol pisze:...jedyne co mi przeszkadza w codziennym użytkowaniu to trochę za duża waga...
Śmiem twierdzić iż problemem nie jest waga statyczna, a moment.
logigamer pisze:Mam nadzieję, że to plotki i że 310g z balansem 310mm zostaną. Dla mnie idealne przy mojej leniwej grze.
Moje źródło podaje...
Vcore Duel G 97 HG - 330g, 310mm, 16x20, 27 cali
Vcore Duel G 97 G - 310g, 310mm, 16x20, 27 cali
Vcore Duel G 100 HG - 300g, 320mm, 16x20, 27 cali
Vcore Duel G 100 G - 280g, 330mm, 16x20, 27 cali
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2016

Ooo dzięki!

Czyli linia się rozszerzy. :::gd::: 20.5mm? Moje niewprawne oko widzi, że matryca +- taka sama jak Tour G. Prawda to?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Pierwotne info jest z TT, napisał je facet, który ma 2 modele - to on twierdził iż 100-tka to wersja G.
Mi mój kontakt napisał, że są 4 modele choć nie dopowiedział czy te 2 100-tki to zastępcy Vcore Si czy poszerzenie linii. Ma podstawowe parametry bez profili.

Jeśli chodzi o matrycę 97-mki to nie ma pełnych fot żeby móc to ocenić, niemniej widać wspólne przelotki, a więc oczywistym jest, że zmienił się rozkład strun mimo iż pozostała ich ta sama kombinacja 16x20.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2016

El Diablo pisze: Jeśli chodzi o matrycę 97-mki to nie ma pełnych fot żeby móc to ocenić, niemniej widać wspólne przelotki, a więc oczywistym jest, że zmienił się rozkład strun mimo iż pozostała ich ta sama kombinacja 16x20.
Nigdy nie grałem dłużej niż chwilę ramą z SH więc nie jestem w stanie nic sobie wyobrazić. ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Wspólne przelotki to tylko i aż większe obciążenia dla ramy, nie znaczy to że strzelają jak głupie ale nieprawidłowo wciągane najczęściej poddają się w tych miejscach. Na początku było trochę doniesień o Graphene Speedach pękających właśnie przy wspólnych przelotkach ale te okazały się być jednostkowymi przypadkami. Nie ukrywam, że patrzyłem na ramy pst (2 Speedy MP z różnych rzutów) i nie ma na nich śladu, a wciągane i obijane są regularnie, dość powiedzieć, że już przelotki postrzelały i wymagały wymiany, a na ramie ani śladu.

Wracając jednak do odczuć posiadacza 2 modeli to napisał, że:
- są to ramy sztywniejsze w odczuciach (64-66RA)... ma jednak zmierzyć wartości na RDC, zobaczymy;
- 100-tka w wersji 300g ma olbrzymi sweetspot;
- 97 330g macha się łatwiej, prawdopodobnie zeszli z sw;
- ramy testował z Poly Tour Spin G @ 58lbs - to dość sztywna struna.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2016

El Diablo pisze: Wracając jednak do odczuć posiadacza 2 modeli to napisał, że:
- są to ramy sztywniejsze w odczuciach (64-66RA)... ma jednak zmierzyć wartości na RDC, zobaczymy;
- 100-tka w wersji 300g ma olbrzymi sweetspot;
- 97 330g macha się łatwiej, prawdopodobnie zeszli z sw;
- ramy testował z Poly Tour Spin G @ 58lbs - to dość sztywna struna.
Że sztywniejsze to nie jest dobra wiadomość, ale patrząc na użyty naciąg (chociaż tym nie grałem, to każdy wcześniejszy naciąg Yonexa to jakiś niefajny brutalny drut był) to mogą być takie odczucia. Oby. Wolę RA62-63. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Podobnie oceniam poly Yonexa, dla mnie to takie "tradycyjne druty", nie moja bajka.
Jeśli chodzi o sztywność to nie widzę jak wyprofilowany jest trzpień, mostek jest taki sam jak w Tour G co daje nadzieję, że odczucie większej sztywności wspomnianego wyżej użytkownika jest związane właśnie ze strunami, a nie samą ramą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Wiadomo już coś więcej?
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex 2016

Może ktoś wie czy Hewitt gra w Perth nowym szpadelkiem czy przemalowanym? :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2016

PIOTR69 pisze:Może ktoś wie czy Hewitt gra w Perth nowym szpadelkiem czy przemalowanym? :wink:
Po tylu latach zmiany? Pewnie paintjob (przemalowany) zrobiony.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

To jest farba okolicznościowa.
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2016

Yonex Vcore Duel G 100
Powierzchnia główki: 100 cali kw.
Długość: 27 cali
Przeplot: 16x20
SPOILER:
Yonex Vcore Duel G 97
Powierzchnia główki: 97 cali kw.
Długość: 27 cali
Przeplot: 16x20
SPOILER:
Oficjalne potwierdzenie istnienia nowej linii - Vcore Duel G - zostanie ogłoszone 15 stycznia.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2016

ED. :::gd:::

Jeszcze tylko rama 20-21mm, RA60-63 (również w 100") i jest pięknie! :::yay::: :wink:

Wróć do „Yonex”