Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Piłki Robin Soderling All Court Black Edition

Wraz z 31 osobami na Turnieju Forumowiczów 2015 miałem przyjemność grać piłkami Robin Soderling All Court Black Edition. Później wziąłem je jeszcze do testów od JCz. Poniżej znajdziecie moją recenzję Soderlingów. Zachęcam uczestników TF2015 vol.1 do wpisów i podzielania się swoimi odczuciami.

Warto zaznaczyć, iż niniejsza recenzja została napisana w oparciu o grę na kortach ziemnych. Test obejmuje zarówno gry turniejowe jak i sparingowe.

Recenzowane piłki są oficjalnym wyrobem turnieju ATP w Sztokholmie 2015.

Pierwsze wrażenia
Piłki po pierwszych zagraniach wydają się „ciężkawe”. Jednak po kilku minutach, czy to w miarę rozbijania się, czy też przyzwyczajania stają się coraz bardziej oswajalne i budują tylko i wyłącznie pozytywne wrażenia. W miarę wchodzenia w grę widzę tylko zalety RS All Court Black Edition.

Odskok
Soderlingi oceniam pod tym względem bardzo pozytywnie. Są to piłki dynamiczne, ale przy tym przewidywalne w odbiciu. Nie szaleją po korcie jak na przykład testowane niegdyś przeze mnie Prince NX Tour Pro. Relatywnie dobrze trzymają się rakiety, jednak nie są na tyle miękkie, żeby kleić się strun. Pod tym względem wymagają już pewnej techniki, zaawansowania tenisowego. Przy swoich właściwościach, przy centrycznych uderzeniach potrafią naprawdę szybko fruwać na stronę przeciwnika. Szczególnie odczuwalne jest to przy serwisie, który potrafi być bardzo soczysty.

Trwałość
Piłki Robin Soderling All Court dość długo utrzymują swoje właściwości. Spokojnie wytrzymują dwie godziny łupania. Można je także eksploatować kolejne dwie godziny, choć wyczuwalna jest już wtedy utrata dynamiki. Jednak w porównaniu do np. Wilson US Open jest to kolosalna różnica na plus.

Nie łapią jakoś szczególnie mocno mączki (trzymają w miarę kolor), co dla takiego ślepaka jak ja, ma duże znaczenie. Nie mechacą się też bardzo mocno.

Podsumowanie
Robin Soderling All Court Black Edition to piłki charakteryzujące się dobrą dynamiką, niezłą kontrolą i trwałością. To naprawdę interesujący nowy produkt na rynku. Gracze z NTRP 3.0 i więcej spokojnie mogą sięgać po ten wyrób i powinni być zadowoleni. Piłki umożliwiają dość szybką grę, agresywne uderzenia przy zachowaniu sporych możliwości kontroli.

Odrobinę narzekać można na pierwsze wrażenia twardości i ciężkości (to Ci bardziej wrażliwi). Szczególnie osoby przyzwyczajone do „bezpiecznych” Wilsonów US Open i Australian Open odczują po pierwszych zagraniach różnicę. Jednak także oni powinni szybko się przyzwyczaić i docenić Soderlingi.

Ja właśnie zamówiłem 5 opakowań RS w Sport Clubie, co jest równoznaczne z moją rekomendacją dla tych piłek. To naprawdę bardzo dobra piłka nadająca się zarówno do gry rekreacyjnej jak i turniejowej.
Załączniki
Soderlingi.png
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłki Robin Soderling All Court Black Edition

Reckę napisałeś to mi się nie chce. :P
Generalnie piłka jakiej nie mogę nic zarzucić, bardzo dobry produkt. :::gd:::
Jedyne pytanie to jak zawsze - co z trwałością?
Inne ewentualne pytanie - jak będzie utrzymywana jakość? Bo jak wiadomo u różnych producentów bywa z tym słabo. :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
adamet
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2014, 01:15

Re: Piłki Robin Soderling All Court Black Edition

No właśnie - jak po pewnym czasie używania?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki Robin Soderling All Court Black Edition

adamet pisze:No właśnie - jak po pewnym czasie używania?
Kupiłem kilka puszek, zużywam je systematycznie i jest doskonale jak na razie. Aż żal wyrzucać do koszyka treningowego.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłki Robin Soderling All Court Black Edition

Czy ktoś używa/używał tych piłek na kortach twardych? Grałem nimi na TFie i na mączce były całkiem znośne, ale zastanawiam się czy warto kupować je na hard. Wykończyłem właśnie zapas Wilsonów AO i muszę kupić kolejny zapas. AO i Soderlingi są mniej więcej w tej samej cenie przy zakupie kartonu, ale może warto spróbować tym razem "czarnych" ?
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Robin Soderling All Court Black Edition

Grałem nimi teraz trzy mecze w Mistrzostwach Warszawy ... ale na clayu. Podtrzymuję swoją dobrą opinię o tych piłach. Jutro zabieram Soderlingi na mecz ligowy. :)

Myślę, że Ci się sprawdzą na hardzie, jeżeli je wybierzesz.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piłki Robin Soderling All Court Black Edition

scudetto pisze:Czy ktoś używa/używał tych piłek na kortach twardych? Grałem nimi na TFie i na mączce były całkiem znośne, ale zastanawiam się czy warto kupować je na hard.
Na korty twarde spróbuj tych piłek:
http://www.protenis.com.pl/tenis/pilki/ ... 1173493508
Według mnie są trochę wolniejsze i trwalsze od RS i odejście zwłaszcza nowej piłki na twardej nawierzchni powinno być "przyjaźniejsze". W tej chwili to moje ulubione piłki na korty twarde.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Pozostałe”