Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Artlight pisze:
El Diablo pisze: Trzy spostrzeżenia:
- dobór testerów do wersji 310g - kobiety (nic do Pań nie mam ale ;))
Jaki klient, taki tester :D .
Nie sądzę aby docelowym odbiorcą Vcore Toura G 310g były Panie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Yonex 2014

El Diablo pisze:
Artlight pisze:
El Diablo pisze: Trzy spostrzeżenia:
- dobór testerów do wersji 310g - kobiety (nic do Pań nie mam ale ;))
Jaki klient, taki tester :D .
Nie sądzę aby docelowym odbiorcą Vcore Toura G 310g były Panie...
Oj, tam. po pierwsze, wiesz, że ja złośliwie brnę tu w pewien yoneksowy stereotyp... :) .

A po drugie, ta pierwsza w kolejności testerka, to...jakby to delikatnie ująć...no, jej akurat 310g chyba specjalnie nie powinno przerażać :/ .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Artlight pisze:A po drugie, ta pierwsza w kolejności testerka, to...jakby to delikatnie ująć...no, jej akurat 310g chyba specjalnie nie powinno przerażać :/ .
:::loled:::

Chciałem się do tego odnieść w odpowiedzi ale zrejterowałem! Myślimy podobnie. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Yonex 2014

Odstąpię w dobrej cenie prawa do wykorzystania w najbliższej kampanii reklamowej Yonex następującego hasła:

Yonex 2014. Może Godzilla, możesz i Ty.


....a potem sam spojrzałem w lustro... :::A!A!A::: :oops: :!hlplz!:
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

Obejrzałem filmik z "310" i ... fantastyczny dobór testujących! rotfl rotfl
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

Ja dziś uzbrajam 330-tkę G. Jeśli chodzi o zasoby i dostępność naciągów na miejscu to chyba wciągnę Yonex Poly Tour Pro. Po poprzednich doświadczeniach z Yonexami zdecydowałem się na rączkę 4 :) . W komplecie do rakiety otrzymałem worek taki jak do serii Ai (nie wiem czy zostałem "wybrany" czy to już jednak standard ;) ) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

W przypadku Yonexa "worek" to standard, gdybyś został wybrany dostałbyś pokrowiec. :wink:
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

Worek workowi nie równy ;) . Vcore miały czarny worek, Ai limonkowy z dodatkową powłoką siateczkową :) . Co jak co ale limonka do pomarańczowej rakiety według mnie nie do końca pasuje ale z drugiej strony w praktyce chodzi o przechowywanie :) a nie kolorystyczne spasowanie . Czerń pasuje do wszystkiego :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Wolałem te czarne bez siatki ale tu chodzi tylko o zabezpieczenie.

Z tymi opakowaniami to jest tak...
Normalny pokrowiec jest fajny jeśli podrzucasz rakietę do naciągania ale na kort jak już leziesz z torbą to niekoniecznie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kkiken21
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2014, 18:28
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Ja tam się przejmuję w czym noszę swoje rakiety. Ważne, aby miały osłonę i to wszystko.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

Dziś pierwsze wrażenia z gry rakietą w wersji 330 g :) .

Sesja poranna - hala, nawierzchnia twarda.

Godzina odbijania z ręki a potem 40 minutowa gra na punkty z innym rywalem.

Przez ostatnie 5 lat (plus kilka miesięcy) grałem rakietami o przedziale wagowym 320-325 g (bez naciągu) ponadto z racji tego, że rodzinka też gra to miałem możliwość przetestowania rzeczywiście sporej liczby ram :) . Najlepiej wspominam Head MG Prestige MP, Völkl X 325 oraz Yonex VT 89.
Gram przede wszystkim płasko, backhand jednoreczny (płaski oraz slajs).

Yonex VT HG (330) - naciąg Yonex Poly Tour 1,25 mm (24 kG)

1. Waga.
Lekko nie jest :) . W porównaniu do VT 89 (325 g) różnica minimalna albo nawet wcale, czuć jednak że główka jest bardziej jak mawiają Amerykanie " heavy". Za to jest plowthrough.
2. Czucie.
Soft :) . Nie zawsze lubiałem taki "feel" ale tutaj mi nie przeszkadza. Przy czym softowo jest na widełkach ;) .
3. Kontrola.
Jest :) .
4.Uderzenia z ziemi.
Na pewno rakieta sprzyja moim uderzeniom, forehand zdecydowanie miałem lepszy niż przy VT 89. Backhand bez zastrzeżeń, płaski lepiej niż w Tecnifibre 320 (2012-2013) :) , slajs gorszy ale dostrojony po chwili. Ogólnie szybko się dostroiłem.
5. Wolej i smecz.
Jest naprawdę super :) .
6. Serwis.
Trzeba więcej potestować :) ale nie jest źle.

Gra na punkty.
Rywal o podobnym poziomie do mnie. Wynik 6 :1 , 3:0 wszytko wychodzi :) widać taki dzień się trafił. Serwis coraz lepszy, return stabilny, dobra głebokość uderzeń z głębi kortu, ciągnie człowieka do siatki :) . Nie było okazji do lobów.

Bardzo fajny poranek testowy. Oby nie były to "miłe złego początki" :) . Kolejny test w poniedziałek (halowy). Pozostaje ograć szpadel w grze na punkty.

Edit:
Druga sesja - hala, nawierzchnia twarda.

Gra na punkty. Kolega zaopatrzył nas w zgrane i zdaje się różne piły :/ i przez to gra się nie kleiła (rywal nie dał pograć z racji sporej liczby swoich błedów). Dziś Yonex pokazał możliwości serwisowe ( głównie mocny płaski serwis oraz urozmaicone podanie drugie) :) . Od momentu kiedy kolega ze złości rozwalił swojego Heada grało się jakoś gorzej bo było ponuro na korcie (atmosfera).

Potem godzina solidnego odbijania "z ręki". Na razie pierwsze wrażenia pozostają aktualne :) .

Testuję dalej :) . Potrzebne sparingi z rywalami o różnych stylach gry :) . W przyszłości będę chciał wciagnąć Polyfibre Black Venom :) .

Jak dla mnie rakieta posiada atuty VT 89 lecz w moim układzie daje mi łatwiejszy dostęp do solidniejszego forehandu za cenę troszkę większej wagi.
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

SPOILER:
:D

------------

Niestety, z tego co mi wiadomo jest to limitowana edycja, która będzie sprzedawana tylko w Japonii.

----------------

Mimo iż Regna będzie dostępna tylko w Japonii to dla nas też coś będzie... Vcore Si mają zastąpić Xi, wyjdzie również Vcore Tour 93. :drool:
SPOILER:
-----------------------

A więc Yonex ponownie wraca do przelotek zwiększających ruch strun, deja vu, deja vu...
Obrazek
Obrazek

Choć ciekawe jest to że szerokość otworu przelotki zmienia się stopniowo, inni producenci raczej stosowali rozwiązanie w którym środkowe piony i crossy dostawały przelotki o szerokim świetle (identyczne), a wszystkie pozostałe "klasyczne" przelotki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Yonex 2014

"Niestety nie wiem co jaśnie wielmożny pan gada ... " Regna .
https://www.youtube.com/watch?v=OFrxQSlbCkw
https://www.youtube.com/watch?v=OFrxQSlbCkw
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Regna jest tylko na Japonię i w ograniczonej ilości sztuk. Nie ma co rozprawiać. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

Ciekawym RA tej nowej Si 98. :mglss:

A VT93 hmm. :::gd::: Tego brakowało, plus może VT95? :twisted:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Vcore Si: Pokaż!

Yonex podąża trendem "dorzucania" coraz to bardziej fikuśnie nazywanych dodatków do swojej "technologii wyważeniowej", co za tym idzie Micro Core (gęstą piankę PU) zastępuje Black Micro Core (pianka + grafit + "elastyczne cząsteczki"), niech latający potwór spaghetti ma nas w swojej opiece. :rolleyes:

Oczywiście powyższe złośliwości to tylko żarcik z mojej strony. Jak wielokrotnie tłumaczyłem to czym będzie doważona rama nie ma większego znaczenia choć jako purysta wolałbym aby był to po prostu grafit jak w PWS'ach z najdroższych ram Wilsona, choć tu warto wspomnieć tenże producent doważa ramy "złomem" (a dokładniej "metal shards" co można by przetłumaczyć jako metalowe odłamki) w obszarze rączki co wywołało nie małe zamieszanie swego czasu na Talk Tennis.

Faktyczną zmianą jest nowy system przelotek - Bt Hybrid Stringing System.
Co w nim ciekawego? Tak jak pisałem wcześniej przelotek tudzież rozwiązań technicznych, które pozwalały na większy ruch strun w historii było całe mnóstwo, najstarszym są oczywiście skórzane podkładki pod struny czyli z ang. power pads.
System przelotek, które zwiększają ruch strun jest również flagową technologię jednego z lidera rynku, mowa oczywiście o Woofer System Babolata.
Obrazek
W tym rozwiązaniu mamy zaokrąglony garb przelotki. Yonex swego czasu niejako skopiował to rozwiązanie choć, jak się domyślam, aby uniknąć problemu z ewentualnym naruszeniem patentu to kanał na przelotki miał garby - linia Muscle Power, ramy z tej linii używa po dziś dzień Anna Kurnikowa.
Obrazek
Widzicie różnicę? Ten sam efekt osiągnięty różnymi rozwiązaniami...
Oczywiście oba rozwiązania innowacyjne specjalnie nie były, a tylko zmieniły to co jest pod struną z kawałka skóry na plastik.
Tutaj warto jeszcze podać inny sposób osiągnięcia takiego efektu, zmora stringerów czyli Wilson Rollers, jak nazwa wskazuje zamiast przelotki była... rolka.
Obrazek
Awaryjne, upierdliwe, słowem porażka na całej linii.
Z kolei producenci tacy jak Head czy Dunlop podobny efekt chcieli osiągać lubrykantami oraz użyciem materiałów zmniejszających tarcie.

Drugim rozwiązaniem było powiększanie otworu przelotki tudzież otworu ramy przez którą ta przechodzi. I tutaj możemy wymieniać niemalże w nieskończoność tylko Wilson może pochwalić się takimi rozwiązaniami jak Power Holes (używane do końca kariery przez Justine Henin), AGT czy Double Hole. Poniżej fotka "osławionych" Power Holes, które przez tyle lat pozwalały stwierdzać czy Justine Henin faktycznie gra tym na co wskazuje farba (odpowiedź: oczywiście, że nie ;) ):
Obrazek

Völkl ma swoje Big Grommety, Prince ma Sweet Spot Suspension System oraz O-porty itd. itp. etc.

System jaki proponuje Yonex najbliższy jest temu drugiemu rozwiązaniu z tą jednak różnicą iż światło przelotek, przynajmniej na strunach poziomych, jest zróżnicowane. To faktycznie jest coś nowego gdyż dotychczasowe "systemy" miały przelotki o takim samym świetle na centralnych pionach i crossach, a na pozostałych strunach "klasyczne" przelotki.

Obrazek

Jeśli chodzi o same ramy to w widełkach zwiększono grubość o 0,5mm w modelach 98 i 100.

A co z tego wszystkiego wyjdzie... czas i testy pokażą. :angel: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2014

Jak zwykle patrzę na te wszystkie "genialne", może genitalne(?) ;), by nie powiedzieć ch...owe :P, wynalazki z dużą dozą. ;)
Nie ma to jak stary dobry kompozycik grafitu i wł. szklanego. To dla takich purystów.
A reszta to wszystko i tak kolejne wcielenia maszynek do robienia wiatru w tyłku ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2014

Wg mnie producenci powinni darować sobie tzw. dodatki do grafitu i jeśli faktycznie coś zrewolucjonizować to sprawdzić inne materiały jako całość, kto wie z czego będą robione rakiety za 50 lat?

Natomiast wg mnie jest sporo miejsca na optymalizację przelotek.
To co ma Babolat pod kątem wchodzenia strun od przelotki do przelotki jest dobrym rozwiązaniem, choć wg mnie wyprofilowanie mogłoby być mniejsze.
Ale jeśli chodzi o rozwiązania dot. światła przelotek to wg mnie dotychczas obrano nie najlepszy kierunek.
Dlaczego? Dlatego że zwiększano ruch strun w środku rakiety. Niby wszystko dobrze wszak uderza się środkiem ale... jeśli ruch strun jest zmaksymalizowany w samiusieńkim środku rakiety a dookoła niego jest nagły "spadek mobilności' tychże to otrzymujemy ramę z tzw. "gorącym" polem czystego trafienia oraz, porównywalnie do niego, dechą i wyraźnie odczuwalnym spadkiem dynamiki poza nim. A przecież jednym z aspektów na jaki zwraca się uwagę to jak rakieta zachowuje się kiedy przytrafia się trafienie niecentryczne...
Większość producentów umieszcza przelotki o szerszym świetle właśnie dla centralnych pionów i poziomów tworząc rakiety o "nierównym" odejściu.

Jeśli prawidłowo interpretuję grafikę Yonexa to:
- przelotki na poziomach centralnych są tradycyjne zaś im "dalej" od centrum tym struna ma więcej miejsca na ruch, centralne poziomy są najdłuższe więc i tak z automatu "odgina" się najbardziej, krótsze z kolei dzięki takiemu rozwiązaniu może będą w stanie im "dorównać" co jak mniemam ma się przełożyć na większy ale zrównoważony sweetspot tj. bez drastycznej różnicy w dynamice;
- przelotki na pionach z kolei są wszystkie takie same* i jeśli dobrze myślę to tutaj celem jest większy ruch strun ogólnie, który przełożyć ma się na większą rotację co wpisywałoby się we wszystko co do tej pory napisano na temat ruchu pionów w kontekście produkcji rotacji.

Brzmi ciekawie i jest odwrotnym podejście do wprowadzenia przez Prince'a klasycznych przelotek na skraju ram "z dziurami".
Tyle że to jest rozwiązanie zoptymalizowane pod amatorów, którzy częściej trafiają poza sweetspotem.

Tyle teorii w interpretacji niżej podpisanego. :::abslvt:::

* - Tak się przyglądam i wnioskuję to na pojedynczej "klamrze", która zaznacza przelotki o szerokim świetle, w przypadku crossów różne przelotki mają osobne klamry. Czas pokaże.

Poza tym wszystkie przelotki powinny mieć podobną konstrukcję do CAP'ów Heada tj. osłaniać całą ramę oraz mieć struny schowane pod nimi.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2014

Malowanie fajne, oby tylko nie były tak sztywne jak Xi. RA62-65.
Jax
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 14 sty 2010, 15:21

Re: Yonex 2014

Chciałbym zapytać jaki jest nowszy model Vcore 3D, ale żeby rama była mniej sztywna. Tzn. chodzi mi o to żeby wszystkie inne parametry były na podobnym poziomie tzn. układ strun główka, a sztywność była zdecydowanie mniejsza.

Pytam dlatego że po graniu tą rakietą, a odbija mi się nią naprawdę fajnie boli cholernie łokieć tenisisty.

Wróć do „Yonex”