Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
bennyone
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 9 mar 2007, 17:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Rakiety Yonex

Czytając to forum można odnieść wrażenie, że sporo osób gra Yonexami, jednak ja nie znam nikogo w okolicy a chętnie bym wypróbował. Czy ktoś łaskawie podałby mi odpowiedniki Yonexa dla takich rakiet jak np. Head LM Radical, Wilson N-Six one 95 (team)?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Yonex

Odpowiedniki (+/-) MG Radical:

Dunlop Aerogel 300
Babolat Pure Storm
Tecnifibre T-Fight 295
Yonex - nie ma... u Yonka raczej ramy są inne, z wyraźniejszym podziałem... w sensie grywalności to byłby chyba RDS 001 MP...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakiety Yonex

Bardziej 002
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Yonex

Też na początku myślałem 002 ale zobacz Yonex jest lżejszy przy dużo większym balansie na rączkę... bardzo niskim swingweight'cie... wg. mnie najuczciwszym stwierdzeniem jest to że nie ma typowego odpowiednika Radicala w obecnej gamie Yonków.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Rakiety Yonex

Bo zdaje się, że Yonex nie robi odpowiedników, tylko... robi swoje. Z japońską precyzją. Te rakiety są dość specyficzne i albo ktoś je lubi, albo nie. Mój treneiro grający w swoim czasie Radical'em właśnie nie mógł się jakoś ułożyć z moim RDS001MP. A mid'a już zupełnie oddał mi szybciej niż wziął. Po prostu KOMPLETNIE inne czucie, inna dynamika. Ja grając moją neonówą czuję wręcz wstręt do Radical'a (fakt, że mam tu na myśli głównie OS).
W moim mniemaniu jeśli już coś, to ani RDS001, ani RDS002 tylko coś w kierunku RDS003 (nie do końca, ale na pewno bliżej). Z resztą RDS003 nie podchodzi mi w podobnym stopniu co Radical MP. Tu bym szukał. :?

Zajrzałem na TW - specyfikacja RDS003 jest stosunkowo bliska Head MicroGEL Radical Pro, jednak nie można powiedzieć, że są one "identyczne".
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
bennyone
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 9 mar 2007, 17:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rakiety Yonex

Odpowiedniki w sensie logicznym ;-)
To wygląda dosyć ciekawie:
http://www.tennis-warehouse.com/descpag ... DS308.html
tylko jak rozszyfrować te 6pts (6pts Head Light)?

No nic, może uda się gdzieś wypożyczyć.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Yonex

HL, HH itd. było omawiane na forum... siedzisz tu już rok, więc dziwi mnie że nie wiesz o co chodzi.

Balans MG Radicala to 2HL.


To co napisał Misiek to fakt... Yonki raczej nie są robione jako alternatywy dla tego co oferują inni producenci jak to zrobił np. Head (Extreme) czy Dunlop (500, 500 Tour) żeby ściągnąć użytkowników Babolców.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
bennyone
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 9 mar 2007, 17:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rakiety Yonex

El Diablo pisze:HL, HH itd. było omawiane na forum... siedzisz tu już rok, więc dziwi mnie że nie wiesz o co chodzi.
Ja się pytałem o interpretację tych punktów. HL, HH wiem co oznacza. Przed zadaniem pytania przeszukałem lekko forum ale tego nie znalazłem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Yonex

Wyszukiwarka to nie czarna magia:
viewtopic.php?f=7&t=650&start=100
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Yonex

Diabełku on zwrócił uwagę że w opisie ma samo 6pt (bez HL, czy HH) i pyta nas w którą to może być stronę a nie co to jest HL, czy HH bo to wie.
Jako że "my" też nie wiemy to zgadujemy że w tą właściwą :) (raczej HL)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Yonex

PitS-iku wcale nie bo:
bennyone pisze:...tylko jak rozszyfrować te 6pts (6pts Head Light)?
A w linku do TW jaki podał jak krowa stoi: 6pts Head Light

http://www.tennis-warehouse.com/descpag ... DS308.html

On nie wie co oznacza 6 HL dokładnie... tj. brakowało mu informacji że 1 pkt HL to środek ciężkości w odległości 1/8 cala od środka rakiety w kierunku rączki (w przypadku 27 calowej rakiety środek to 13,5 cala tak więc w przypadku balansu 1pts HL balans licząc od rączki będzie wynosił 13,5 cala - 1/8 cala czyli 13 3/8 cala).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety Yonex

Ty w sensie logicznego rozbioru zdania masz rację. Gdyby znak zapytania był tak: ... 6pt ? chodzi o HL ? , wątpliwości by nie było. Ale ja tak odczytałem to pytanie i dlatego dokonałem swojej wykładni, bo to nie było oczywiste. :roll:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
bennyone
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 9 mar 2007, 17:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rakiety Yonex

Dokładnie nie mogłem znaleźć tej informacji: "brakowało mu informacji że 1 pkt HL to środek ciężkości w odległości 1/8 cala od środka rakiety w kierunku rączki ".

Wróć do „Yonex”