Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Mann pisze:...
Czas obejrzeć Wasze blogi.
Nie wolno, tak jest w przepisach i regulaminie turnieju :::deal::: :bbbat: . Zresztą tam nic nie ma, nuda totalna, zmyślone historyjki na potrzeby forum, żeby nabijać posty :::brrrg::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

RoTTeN pisze:
Gary pisze:(...)czekam jeszcze na pojawienie się Dominatora. Nick ma taki, że wzbudza we mnie chęć zagrania z nim. :wink:
Znając Ciebie postawiłbyś sobie za cel odesłanie go na pięciokołowcu. :D
Aż tak przewidywalny jestem? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Skład turnieju się ustabilizował, termin się zbliża, pora przemyśleć formułę spotkania, żeby jak najwięcej gry i zadowolenia wycisnąć :wink: . I żeby nie rozmyślać o tym dopiero w niedzielę.
Przy 8 graczach myślałem o podziale na 2 grupy i wyłonieniu półfinalistów po grze "każdy z każdym". Przy 9 jest problem, bo grupy byłyby nierówne i trudno byłoby zgrać się czasowo.
Najsprawiedliwiej i najlepiej byłoby rozegrać to "każdy z każdym", tyle że na 2 kortach w 4-4,5 godz. można by grać chyba tylko 1 seta, i to pewnie od stanu 2:2. I to bez rozgrzewki :? .
A może jednak 3 grupy po 3 zawodników, gramy każdy z każdym seta od stanu 2:2. Potem półfinały: zwycięzcy grup + lucky looser z najlepszym bilansem punktowym. Przegrani grają debelka albo coś tam, a wygrani na drugim korcie te 2 półfinały i finał.
Jakieś sugestie?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

3 grupy po 3 brzmi najrozsądniej, można się zastanowić żeby zamiast półfinałów i finału zwycięzcy grup grali każdy z każdym o 1 miejsce, a pozostała szóstka debelka na zmiany? :::hmm::: Nie wiem czy to ma sens... Zresztą można poczekać z dalszą fazą do końca rozgrywek grupowych, bo może się okazać, że szybko pójdzie i starczy czasu na granie o konkretne miejsca.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Co prawda nie biorę udziału, ale się wypowiem, najwyżej nie weźmiecie tego pod uwagę. 3 grupy po 3 graczy, potem zwycięzcy grup grają o miejsca 1-3, wiceliderzy grup o miejsca 4-6, a pierwsi od końca o miejsca 7-9.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Myślałem o czymś takim jak Gary napisał, ale nie chciało mi się liczyć, czy starczy na to czasu :D . Ale Gary bardziej oblatany, więc pewnie wszystko przemyślał :wink: :::gd::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Coś takiego było stosowane na Orle (na 3 kortach). Zmienili to, bo ludzie narzekali - przyjeżdżali tam grajkowie, którzy chcieli zdobywać punkty do rankingu, a nie grać dużo meczów. :wink: Dla nich wygodniejsza była drabinka z meczami do 9, a nie 4 mecze grupowe do 6.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Garou, a w tym "Twoim" systemie do ilu się gra?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Zakładam, że mamy 9 kortogodzin.
Przyjmuję, że średni czas rozegrania seta od 2:2 (razem z krótką rozgrzewką) to 23 minuty.
Jestem zwolennikiem tego, aby każdy rozegrał jak najwięcej meczów bez względu na wyniki (kosztem skracania setów).
Moje propozycje:

8 osób
Dwie grupy po 4 osoby. Do półfinału wchodzą po 2 osoby z każdej grupy. Do półfinału pocieszenia wchodzą gracze, którzy zajęli w grupach miejsca 3. i 4 i walczą o miejsca 5.,6. oraz 7.,8..
Meczów: 20
Czas na mecz: 27 minut.
Mecz = 1 set od 2:2

Każdy ma zagwarantowane rozegranie 5. meczów. Negatywne jest to, że mecze będą krótkie, jednak nawet gdybyśmy zrezygnowali z meczów dla przegranych, to nie starczy czasu by rozgrywać sety od 0:0 (będą wtedy 33 minuty na mecz).

9 osób
Wersja Scudetta/Garego. 3 grupy po 3 graczy. Zwycięzcy tworzą grupę finałową, drugie miejsca walczą w grupie o miejsca 4.-6., reszta w grupie o miejsca 7.-9.
Meczów: 18
Czas na mecz: 30 minut
Mecz = 1 set od 2:2

Każdy ma zagwarantowane rozegranie 4 meczów. Grupa finałowa może grać całe sety (od 0:0). Starczy na to czasu.

10 osób - (TomPL wierzę w Ciebie!)
Grupy 4-3-3. Grupy 3-osobowe grają całe sety, grupa 4-osobowa - sety skrócone (od 2:2). Do półfinału przechodzą zwycięzcy grup 3-osobowych oraz dwóch najlepszych z grupy 4-osobowej. Półfinały i finały prawdopodobnie też trzeba będzie zagrać od 2:2.
Meczów: 16
Czas na mecz: 10 meczów od 2:2 (23 minuty/mecz) i 6 meczów od 0:0 (51 minut/mecz)

Każdy ma zagwarantowane rozegranie co najmniej 2 pełnych setów lub 3 setów skróconych.

P.S. Jeżeli chcemy grać całe sety (od 0:0) to zdaje się, że nie mamy wyboru - pozostaje system pucharowy z turniejem pocieszenia (przy 10 graczach nawet przy tym systemie nie starczy czasu - turniej pocieszenia musiałby być od 2:2).
Przy 9 graczach trzeba by zrezygnować z meczów o miejsca 4.-9. (wtedy będzie 45 minut na mecz). Przy systemie z lucky loserem i półfinałem mamy 41 minut/mecz więc chyba za mało.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

RoTTeN pisze: Wersja Scudetta/Garego. 3 grupy po 3 graczy.
A ja to pies? :bbbat: Czy kłobuk? rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

hohvar pisze:
RoTTeN pisze: Wersja Scudetta/Garego. 3 grupy po 3 graczy.
A ja to pies? :bbbat: Czy kłobuk? rotfl
Ty napisałeś o systemie z lucky loserem, a Scudetto, Gary i ja o innym (grupa finałowa + grupa walcząca o miejsca 4.-6. + grupa walcząca o miejsca 7.-9.). :::jezor:::
:D
Ostatnio zmieniony 26 gru 2013, 21:27 przez RoTTeN, łącznie zmieniany 1 raz.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Dobra robota RoTTeN :::gd::: .
Dla mnie bez różnicy, najważniejsze żeby pograć i wyrobić się w czasie. W zależności od ilości uczestników chyba możemy przyjąć wszystkie wersje.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Dzięki. :)

Zapomniałem jeszcze o jednym: proponuję rozstawić finalistów ostatniego miniTFa. :wink:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Rozstawienie nie podlega chyba dyskusji :wink: .
Jednego mi tu jeszcze brakuje, nie było do tej pory błagalnego posta wyczesa - "ubierzcie się kontrastowo do otoczenia" :twisted: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

scudetto pisze:Dobra robota RoTTeN :::gd::: .
Dla mnie bez różnicy, najważniejsze żeby pograć i wyrobić się w czasie. W zależności od ilości uczestników chyba możemy przyjąć wszystkie wersje.
Ty po pojutrzejszym nie będziesz miał ochoty na grę. :twisted:
scudetto pisze:Rozstawienie nie podlega chyba dyskusji :wink: .
Jednego mi tu jeszcze brakuje, nie było do tej pory błagalnego posta wyczesa - "ubierzcie się kontrastowo do otoczenia" :twisted: .
Wiem, że i tak nie posłuchacie... :P Zdaję sobie sprawę, że mnie nikt się tutaj nie boi poza Anią, bo ona wie, że jak mnie wkurzy to dostanie jakąś ważkę na priva. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

wyczesany pisze:Garou, a w tym "Twoim" systemie do ilu się gra?
Na Orle graliśmy seta od 0/0, ale mieliśmy 3 korty. W Waszym przypadku grałbym od 1/1, powinniście się wyrobić przy skróceniu rozgrzewek.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

wyczesany pisze:Wiem, że i tak nie posłuchacie... :P
No wiesz, czuję się urażony ::!phi!:: . Już przygotowałem fioletową, funkiel nówka, nie śmigana :D . Jak nie w grze, to chociaż na zdjęciach dobrze wyjdę rotfl .

Pozostałą część Twojego posta skomentuję w sobotę na słynnym parkiecie :twisted: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

RoTTeN pisze: Zapomniałem jeszcze o jednym: proponuję rozstawić finalistów ostatniego miniTFa. :wink:
Bardzo podoba mi się idea 3x3, a szczególnie pomysł z debelkami pocieszenia, bo może bym się na nie załapał :]
Ale przy rozstawianiu powinniście zadbać o to, by Fabiozo nie był w grupie z Jakubem czy też żeby Rotten nie musiał nawet na wyjeździe walczyć ze swoim przeznaczeniem. Hohvar jako organizator niech dokona podziału na odpowiednie koszyki ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

TomPL pisze: Hohvar jako organizator niech dokona podziału na odpowiednie koszyki ;)
Już ja to ustawię odpowiednio (:] . Jak wiadomo, u nas nie ma rozstawień, za to rządzi zasada: grać jak najwięcej z nowymi. Weźmie się zatem pod uwagę przede wszystkim to, kto ma kogo na co dzień. RoTTeN nie powinien grać w grupie z Driverem, Fabiozo z Jakubem86. Nie wiem tylko, czy uznać, że gram z wyczesem często i się z nim "rozstawić". :::hmm:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: MiniTF Kłobuk Cup Warmia Open

Jeśli te trzy pary wymienione przez hohvara będą losować po sobie przydział do grup, to grać ze sobą nie będą, pozostała trójka może grać z każdym ( chociaż nie bardzo nam się to podoba rotfl ), więc się dolosują i po sprawie.
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”