Oceń korty

Super
29%
2
Bardzo dobrze
14%
1
W porządku
14%
1
Ujdzie
29%
2
Do bani
14%
1
 
Liczba głosów: 7
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

WTS Deski - ul.Zaruskiego

Obiekt ten stanowi bazę przynajmniej dla kilku forumowiczów, więc dziwię się dlaczego nie opisali oni "swoich śmieci" w temacie. Po krótce zrobię to więc ja - na DeSKach zimujący.

Korty położone są nieopodal mostu łazienkowskiego, co sprawia, że dojazd z wielu miejsc nie powinien sprawiać problemów. Obiekt robi znakomite wrażenie wiosną i latem, ponieważ położony jest pośród zieleni.
Składa się na niego siedem kortów o nawierzchni ziemnej. Sześć z nich to korty otwarte (zimą przykrywane dwoma balonami), natomiast jeden znajduje się niezmiennie przez cały rok w hali. Obiekt posiada szatnie, w chwili obecnej buduje się także budynek klubowy (nie mam pewności, czy jest to na pewno budynek klubowy, więc w razie czego możecie mnie poprawić :) ). Nawierzchnia kortów jest niezła, jednak z czasem (mowa o okresie zimowym) coraz bardziej widoczna staje się różnica pomiędzy nawierzchniami kortów 1-3 a 4-6. Jedne z nich wraz z upływem czasu są coraz bardziej śliskie.

Cennik - http://www.deski.org/content/view/355/1429/
Strona klubu - http://www.deski.org/
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

To prawda, korty 1-3 są bardzo twarde i śliskie, natomiast 4-6 mają więcej mączki, ale za to, zwłaszcza piątka, są często dziurawe.

Na plus zasługuje fakt, że klub stale się rozwija. W tej chwili rozbudowywany jest budynek klubowy, a także powstaje hala, w której ma być siłownia, miejsce do gry w squasha i o ile się dobrze orientuję, także basen. Zaletą są też tanie godziny 10-14 i dobrzy trenerzy. Na minus - obłożenie wieczorami, kiepska nawierzchnia wieczorami, po "występach" różnych szkółek i grup sportowych oraz ceny w kawiarnio-restauracji.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Na DeSki ostatnimi czasy uczęszczam regularnie. Obsługa bardzo w porządku, zawsze miła i sympatyczna Pani mówi mi, gdzie jest jaki kort, choć ciągle zapominam gdzie pod jakimi balonami są numery ;) Na nawierzchnie nie narzekam, Kolega trener też pochwalił. Ogólnie rzecz biorąc mogę z czystym sumieniem polecić.
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Gary pisze:To prawda, korty 1-3 są bardzo twarde i śliskie, natomiast 4-6 mają więcej mączki, ale za to, zwłaszcza piątka, są często dziurawe.
Prawdopodobnie to była 5-tka (jeden ze środkowych) na których grałem, bo piłka po odbiciu robiła cuda! 3-jka faktycznie ubita, zawsze staram się grać na 6-tce, bo w głębi i przyzwoity stan nawierzchni. Poza tym bardzo ładna okolica (zielono i cicho w sezonie letnim), również w lato doceniam sobie rozstawiane na korcie olbrzymie parasole, które chronią od słońca, duże drewniane ławki (a nie jakieś plastikowe krzesełka ogrodowe jak to widuję na niektórych kortach), miłe Panie z obsługi, a to co najważniejsze to promocyjne ceny jeśli ktoś ma czas zagrać w godzinach 10.00-14.00, w sezonie letnim kort był po 15zł/1h, w zimowym 30zł/1h. W zimę jak to w zimę (nie cierpię balonów, podbrudzone, kiepskie powietrze itd., standard). Sumując, lubię te korty chociaż nawierzchnia mogłaby być lepsza.
Kupię: Wilson Pro Staff Original 6.0 Mid | Head iPrestige Mid
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Gary pisze: Na plus zasługuje fakt, że klub stale się rozwija. W tej chwili rozbudowywany jest budynek klubowy, a także powstaje hala, w której ma być siłownia, miejsce do gry w squasha i o ile się dobrze orientuję, także basen.
Basenu i siłowni nie ma, za to jest 6 kortów do squasha, podobno jednych z najnowocześniejszych w Polsce. W piątek było otwarcie. Mam nadzieję, że rozbudowany/przebudowany zostanie parking, bo choć po zbudowaniu hali zamiast placu budowy jest kilka miejsc parkingowych, to jednak będzie też większe obłożenie, a już nieraz miałem kłopoty z zaparkowaniem tam.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Witam,

Czy może któryś z Forumowiczów grał ostatnio na tych kortach? Ponieważ gram tam w środę interesuje mnie na jaką temperaturę mam się nastawić. Mam nadzieję, że jakoś w miarę dobrze ogrzewają.

Pozdrawiam
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Grywam tam ostatnimi czasy. Sama nawierzchnia jest dobra, nie ma co narzekać. Grałem pod jednym i drugim balonem - niczego niepokojącego nie zauważyłem. Sama temperatura jest różna, raz cieplej, raz zimniej. Gram w koszuli thermo, więc tak tego nie odczuwam. Problem przy cieplejszym grzaniu jest taki, że kort potrafi być później mokry (pewnie chodzi o to, że ciepłe powietrze się skrapla, jak już to ciepło powinno być ciągle, a na obiektach jak nie muszą, to nie grzeją - oszczędności), czego doświadczyłem na Solcu. Już lepiej troszkę zimniej, ale za to mieć dobrą nawierzchnię. Ogólnie DeSki to jak na razie dla mnie numer 1 w Warszawie.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Dziękuję za informację, brzmi dość zachęcająco.

Oby do wiosny!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Jedyna wada to to, że tam Gary grasuje. Jeszcze podejdzie, przywita się i obciach na całą warszawską wioskę ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Clapton pisze:Czy może któryś z Forumowiczów grał ostatnio na tych kortach? Ponieważ gram tam w środę interesuje mnie na jaką temperaturę mam się nastawić. Mam nadzieję, że jakoś w miarę dobrze ogrzewają.
Powiem szczerze, że jest różnie. Na korcie nr 7 (hala) jest wręcz za ciepło, bo pojedynczy kort łatwo ogrzać i potem chciałoby się takiej temperatury też pod większymi balonami. ;-P Co do pozostałych kortów, to jest chłodniej, ale o ile chłodniej - ciężko powiedzieć. W połowie grudnia moja Pani Trener powiedziała, że więcej w sezonie zimowym na korty ze mną nie pójdzie, bo czuła się jak w lodówce (niedziela, godziny popołudniowe, mało grających - pewnie grzanie włączono stosunkowo późno). Z kolei we wtorek grałem w krótkich spodenkach i nie było mi zimno.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Czyli loteria :(.

Gram w środę od 12.00 na korcie nr 6. Przygotuję się na wszelkie możliwości.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Clapton pisze:Gram w środę od 12.00 na korcie nr 6. Przygotuję się na wszelkie możliwości.
Przynajmniej cię w skarpetkach nie puszczą, i wcale nie mam na myśli ubioru :wink: . Jak grać, to tylko do 15-ej.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Clapton pisze:Czyli loteria :(

Gram w środę od 12.00 na korcie nr 6. Przygotuję się na wszelkie możliwości.
Pogadam z kortowymi, żeby wyłączyli wtedy grzanie. ;-P

Korty 4-6 to te bardziej mokre i grząskie, ostatnio grałem na "6" i było strasznie. Lekkie piłki w karo lub tuż za nie siadają tak, że ciężko odegrać. Do tego część bocznej linii po jednej stronie jest zakopana, więc trafienie tam to pewny punkt, nie wiadomo, gdzie piłka wyskoczy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

A ja właśnie czytając początkowe posty tego wątku opisujące korty 1-3 jako twarde i śliskie wybrałem kort 6. Widocznie informacje były stare. Który kort zatem proponujesz? Może uda się zmienić?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Clapton pisze:A ja właśnie czytając początkowe posty tego wątku opisujące korty 1-3 jako twarde i śliskie wybrałem kort 6. Widocznie informacje były stare. Który kort zatem proponujesz? Może uda się zmienić?
Ostatnio grałem na 2 i było bardzo dobrze. Grałem też na 4 i również zero problemów :).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Clapton pisze:A ja właśnie czytając początkowe posty tego wątku opisujące korty 1-3 jako twarde i śliskie wybrałem kort 6. Widocznie informacje były stare. Który kort zatem proponujesz? Może uda się zmienić?
Informacje są aktualne. Korty 1-3 - twardsze, bardziej śliskie, szybsze. 4-6 - więcej wilgoci, wolniejsze, brak niekontrolowanych poślizgów. Niestety kort nr 6 jest dla mnie kiepski pod względem nawierzchni, tak jak napisał TadX - 4 jest ok.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Ja kilka razy grałem na 5 i też było ok, byłem zadowolony jeśli chodzi o nawierzchnię... dużo gorzej z temperaturą, niestety nie jest zbyt ciepło, a raczej nawet zimno :!cold!: .

Clapton a swoją drogą do zobaczenia w środę, na 11 mamy z Dwn'em umówiony sparing mały - kort nr 5, będziemy po sąsiedzku. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Dzisiaj grałem na kortach wymienionych w temacie i mam jak najbardziej pozytywne co do nich wrażenie. Korty, pomimo lokalizacji niemalże w centrum Warszawy, usytuowane są w cichym miejscu niedaleko Wisły. Zapewnie latem jest tam pięknie ze względu na dużą ilość otaczającej zieleni. Zgiełk miasta też do nas niedocierał. Grałem na korcie nr 4, nawierzchnia bardzo równa, sucha z rozsądną ilością mączki. Temperatura w balonie na przyzwoitym poziomie. Sam balon niestety brudny (widocznie parę razy leżał) przez co dość ciemny. samo oświetlenie bez rewelacji.
Na sąsiednim korcie nr 5 grali jacyś totalni amatorzy, ale piłek na nasz kort nie przerzucali (swoją drogą to kaleczyli niemiłosiernie :D ).

Z pewnością wrócę na te korty w lecie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTS Deski - ul.Zaruskiego

Trochę się na DeSkach pozmieniało... Korty 4-6 zostały zlikwidowane i powstała na ich miejsce hala ze sztuczną nawierzchnią DecoTurf. Są tam teraz 4 korty. Dziś była inauguracja i mnie też nie mogło tam zabraknąć. :wink: Byłem sceptyczny co do tej nawierzchni, ale nie jest źle, a nawet mogę powiedzieć, że jest dobrze. Duże wybiegi, widno, ciepło - gdyby jeszcze dało się ślizgać, to byłbym wniebowzięty. Kort nie jest jakoś strasznie szybki, za to ładnie przyjmuje rotację. Po zagraniach przez jakiś czas zostają ślady, więc i z sędziowaniem nie ma aż takiej biedy jak się spodziewałem. Na gry towarzyskie się tam wybierać nie będę, bo 100 zł za godzinę to dla mnie przesada, ale cieszę się z faktu, że treningi/sparingi z grupą zawodniczą będą się odbywać właśnie tam.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Warszawa”