Awatar użytkownika
Lubelak
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 466
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:05

US OPEN 2012 Wielki Szlem

Obrazek
Oficjalna strona: http://www.usopen.org/
Termin: 27.08- 9.09 2012
Miejsce: Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Ranga turnieju: Turniej Wielkiego Szlema
Nawierzchnia : twarda
Pula nagród: 23'718'000 $
Drabinki (S/128, D/64) http://www.usopen.org/en_US/scores/draw ... omo=subnav
Finały singlowe 2011:
Samantha Stosur [9] - Serena Williams [28] 6:2 6:3
Novak Djokovic [1] - Rafael Nadal [2] 6:2 6:4 6:7 6:1
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Gratuluję kolejnemu autorowi wątku turniejowego. Świetnie dobrana fota.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Dzedor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 439
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:26

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

No, czekałem na ten wątek :D .

Już się mogę doczekać pierwszych meczy, choć liczyłem na bardziej przychylne Fedowi losowanie.

Mam nadzieję zobaczyć przebudzoną Serenę, szybki wypad "Isi" :D i trochę dobrego tenisa panów.
"No way I would be a journalist. You guys have tried to kill Roger - often. But he's always come back and proved you wrong. So one thing I would not do is make the mistake of saying Roger is dead."
Rafael Nadal, when asked what he would write about Federer's decline if he were a journalist.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Gdzie można zobaczyć drabinkę?
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
masters
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 19 gru 2011, 17:50

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Szkoda że to już ostatni turniej wielkoszlemowy w tym roku .
Lubelak na prawdę świetne zdjęcie wstawiłeś :::gd:::
Awatar użytkownika
Dzedor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 439
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:26

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

WarriorsOfAden pisze:Gdzie można zobaczyć drabinkę?
Jest już w pierwszym poście drabinka, wcześniej nie było ale widziałem losowanie LIVE :P.
"No way I would be a journalist. You guys have tried to kill Roger - often. But he's always come back and proved you wrong. So one thing I would not do is make the mistake of saying Roger is dead."
Rafael Nadal, when asked what he would write about Federer's decline if he were a journalist.
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

WarriorsOfAden pisze:Gdzie można zobaczyć drabinkę?
Już działa ta na ich stronie. Rzeczywiście Fed ma Andy'ego w połówce, ale umówmy się odblokowaniem to byłoby wygranie Wimbledonu, w to że Murray należy już do wielkiej 4 a nie jest +1 do trójki, wierzy chyba tylko Wilander...
Wcześniej widzę Rybkę i drwala z Czech, autostrady do finału nie ma, ale jesli będzie grał tak jak w Cinci, to jestem pełen optymizmu.
Dołączam się do pochwał dotyczących zdjęcia.
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Gdzie są Ci co twierdzą że Rog ma zawsze łatwiejszą połówkę. Murray pewnie w półfinale , natomiast Djoko ma Ferrera.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Radwańska jak będzie w miare dobrze biegać to do 3 rundy powinna dojść. Tam pewnie Jankovic. W 4 rundzie nawet może siostrę spotka choć szansa na to bardzo bardzo mała :)
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Cherry
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 9 wrz 2011, 15:09

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Nie jest źle, zapowiada się parę ciekawych spotkań już w pierwszych rundach.
Roger ma trudniejszą drabinkę niż Djoko, w przypadku sytuacji tego drugiego nawet nie chce mi się wierzyć, że Ferrer dobrnie do 1/2.
A Del Potro z Nalbandianem w 1. rundzie, możliwe spotkanie z Monaco w 4-tej oraz z Novakiem w 1/4.
Nie mogę się doczekać.
:::yay::: Guillermo Coria, David Nalbandian, Juan Martin del Potro, Juan Monaco, Juan Carlos Ferrero, Roger Federer :::yay:::
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Czy ja wiem, czy Federer ma aż tak ciężką drabinkę. Murray musiał gdzieś trafić, za to Djoko ma Del Potro, umówmy się, wyszło po równo. Nieźle grający Fish i kompletnie bez formy Berdych to nie jest zagrożenie dla Federera, który w Cinci pokazał kapitalną formę i chyba w tydzień jej nie straci :)
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Radwańska w pełni formy powinna tu machnąć półfinał, teraz to jedna wielka zagadka, pytanie na ile 'zdrowie' pozwoli, choć to dosyć złożone, bo może jej 'kalendarzyk' znowu źle wypadł, akurat na turniej WS :/

U panów znowu wydaje się trudna drabinka Murraya, patrząc na IO, może to dobry prognostyk na przełamanie się? Życzę mu tego bardzo.

Roddick co mnie cieszy trafił w miarę szczęśliwie, czwarta runda w zasięgu, tyle że jest na tyle niestabilny, że możemy odlecieć z Monaco w trzech szybkich, nie wspominając o wtopie z Tomiciem, której bym nie przeżył.
#NKrising
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

benno pisze:Gdzie są Ci co twierdzą że Rog ma zawsze łatwiejszą połówkę. Murray pewnie w półfinale , natomiast Djoko ma Ferrera.
Umówmy się, że jak Fed będzie w takiej formie jak w Cinci to każda drabinka będzie łatwa. Ferrer to nic, wcześniej Stasiek Wawrinka na drodze Djoko.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Już dawno nauczyłem się, że dopóki Fed jest w grze, nawet przegrywając w TB, to nie wolno go skreślać. Chciałbym, żeby on wygrał. Murray po wygraniu IO w domu mam nadzieję, że złapał tą większą pewność siebie, która pozwoli mu na wygranie WS. Też mu będę kibicować. Radwańskiej też.
Awatar użytkownika
Dzedor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 439
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:26

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Ja bym życzył szczęścia JMDP, jeśli przejdzie Nalbandiana to chyba do QF dotrwa, a tam jakby pokonał Djoko to ma raczej finał w kieszeni :D .
Choć z drugiej strony jeśli to Murray ma wygrać z Fedem to wolałbym Djoka w finale, podsumowując chciałbym zobaczyć finał Fed - JMDP/Djoko a jak nie to Murray-Djoko :P.

Ale najpierw to trzeba zobaczyć w jakiej formie będzie cała wielka trójka, bo Murray ostatnio nie błyszczał, u Djoka może nastąpić zmęczenie "materiału" i powtórka finału USO2009 bardzo możliwa :D .
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 21:35 przez Dzedor, łącznie zmieniany 1 raz.
"No way I would be a journalist. You guys have tried to kill Roger - often. But he's always come back and proved you wrong. So one thing I would not do is make the mistake of saying Roger is dead."
Rafael Nadal, when asked what he would write about Federer's decline if he were a journalist.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Dzedor pisze:Ja bym życzył szczęścia JMDP
Kurdele, o nim zapomniałem ;) Ogólnie dla mnie na razie, zanim jeszcze nikt nie przebił piłki na USO, to wygląda to bardzo ciekawie i interesująco. Murray po IO, DelPo po ograniu Djoka, Djoko po rewanżu JMDP w Cincy... Coś mi się wydaje, że będzie co oglądać. Właśnie na fejsie Tommy Haas napisał, że będzie grał z Gulbisem. No, już zacieram ręce ;)
Awatar użytkownika
Dzedor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 439
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:26

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

TadX pisze:Murray po IO, DelPo po ograniu Djoka, Djoko po rewanżu JMDP w Cincy...
Do tego Federer w gazie, Tsonga pewnie z tytułem w Winston~, na pewno będzie ciekawie :) .


Szkoda troszkę Kim Clijsters, jej ostatni zawodowy występ zakończy się pewnie na trzeciej rundzie.
"No way I would be a journalist. You guys have tried to kill Roger - often. But he's always come back and proved you wrong. So one thing I would not do is make the mistake of saying Roger is dead."
Rafael Nadal, when asked what he would write about Federer's decline if he were a journalist.
Awatar użytkownika
Lubelak
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 466
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:05

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Dzięki za pochwały "mojego" zdjęcia. Starałem się :)

Co do losowania głównych faworytów wiele zostało już napisane więc napiszę trochę o szansach Polaków.
Janowicz trafił bardzo dobrze. W I rundzie zagra z nieznanym szerszemu gronu zawodnikiem gospodarzy z dziką kartą Denisem Novikovem. W II rundzie Benneteau/Rochus więc też zawodnicy z którymi może ewentualnie powalczyć. Gdyby udało pokonać się i tę przeszkodę w III czeka już Djokovic, więc jest się o co bić. Z drugiej zaś strony forma Janowicza jest chyba dużo słabsza niż jeszcze 2 miesiące temu. Świadczą o tym przegrane w kwalifikacjach do Cincinatti oraz Winston-Salem gdzie przegrywał odpowiednio z Matosevicem i Gulbisem. Ciekaw też jestem jak wygląda u niego sprawa z kontuzją barku.
Kubot jest w marnej formie i w I rundzie trafia na bombardiera z Argentyny Leonarda Mayera. W obecnej dyspozycji ciężko myśleć pozytywnie aczkolwiek szans nie należy mu odbierać.

Radwańska w tej dyspozycji jaką prezentowała ostatnio może przegrać z praktycznie każdą zawodniczką. Ćwierćfinał byłby dobrym wynikiem.
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

No, moim zdaniem ten rok jest o wiele ciekawszy od poprzedniego. Bo w sumie który z tenisistów by nie wygrał, to i tak będzie to jakiegoś tam rodzaju niespodzianką ; ) Chociaż : AO - Djoko, RG - Nadal, Wimbledon - Fed, IO - Murray, US - (Delpo), teraz Twoja kolej! :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

WarriorsOfAden pisze:Czy ja wiem, czy Federer ma aż tak ciężką drabinkę. Murray musiał gdzieś trafić, za to Djoko ma Del Potro, umówmy się, wyszło po równo.
Też tak uważam. Przez dziurę po Nadalu. Gdyby grał - to któryś z panów faktycznie miałby łatwiejszą drabinkę niż drugi.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”