Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Tłumaczenia nazwisk

Tak mnie ostatnio rozbawił Gary swoim tłumaczeniem, dość "wolnym" i zmyślnym przyznam, reprezentatnta Niemiec w piłce nożnej - Świniosztygar.

W wolnej chwili popatrzę w rankingi i może też uda się wyłuskać jakieś fajne "spolszczenia"?

A może i Wy macie jakieś pomysły?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tłumaczenia nazwisk

U nas w rodzinie on już od dawna funkcjonował jako Bastian Świński Górnik :wink:.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tłumaczenia nazwisk

Feder to z niemieckiego piórko, sprężyna.
W sumie nawet do Rogera pasuje, porusza(ł) się bardzo lekko po korcie z dobrą dynamiką.

Oczywiście mój faworyt to Roddick czyli Pałofiutek (rod + dick) ale pewnie coś się jeszcze znajdzie.
W sumie nawet pasuje o zgrozo, wali na pałę i myślenia w tym zero ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Tłumaczenia nazwisk

Moje spolszczenie nie jest zbyt zmyślne, ale nazywam Briana Bakera po prostu Piekarzem. :)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tłumaczenia nazwisk

Vivid pisze: Oczywiście mój faworyt to Roddick czyli Pałofiutek (rod + dick) ale pewnie coś się jeszcze znajdzie.
W sumie nawet pasuje o zgrozo, wali na pałę i myślenia w tym zero ...
Ze 2-3 lata temu przetłumaczyłem to nazwisko jeszcze bardziej dobitnie jako Pałoch*j, to mi ED usunął. :wink:

Co prawda nie tenisowe i do tego tłumaczone błędnie, ale jakoś mi się tak zakodowało. Müller to po niemiecku młynarz, ale mi się kiedyś ubzdurało, że śmieciarz, od Müll - śmieci i do teraz na Müllera mówię Śmieciarz. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tłumaczenia nazwisk

Mi przychodzi na myśl Mayweather, ale nie wiem jak to sprecyzować. Może po prostu Jarosław Kret.
Kohlschreiber - Kapuściany pisarz :).
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tłumaczenia nazwisk

Madox pisze: Kohlschreiber - Kapuściany pisarz :).
Kapuściński?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tłumaczenia nazwisk

Choć to dział Humor Kortowy i w zamyśle wątek dotyczył tenisistów to jednak czemu nie wyjść i na inne dyscypliny sportu? Od tego się to zaczęło.
Ale aktorzy to już przesada. OT pozamiatane. / Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Tłumaczenia nazwisk

Nie wiem kto napisał (nie pamiętam) inne wyjaśnienie nazwiska Kohlschreiber pochodzące od piszącego węglem. Znikło.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tłumaczenia nazwisk

PitS pisze:Nie wiem kto napisał (nie pamiętam) inne wyjaśnienie nazwiska Kohlschreiber pochodzące od piszącego węglem. Znikło.
Mogłem ja skasować :/ . Pamiętam taki wpis.
Czyściłem ten wątek ze spamu zostawiając merytoryczne wpisy, mogłem o jedno okienko za daleko pojechać :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tłumaczenia nazwisk

Vivid pisze:
PitS pisze:Nie wiem kto napisał (nie pamiętam) inne wyjaśnienie nazwiska Kohlschreiber pochodzące od piszącego węglem. Znikło.
Mogłem ja skasować :/ . Pamiętam taki wpis.
Czyściłem ten wątek ze spamu zostawiając merytoryczne wpisy, mogłem o jedno okienko za daleko pojechać :(
Na 99% Madox podawał 2 możliwości, tą wyżej i właśnie piszącego węglem.

PS. Niezły refleks Vi, 3 miechy z dokładnością do godziny. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tłumaczenia nazwisk

:!ndm!:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

wyczesany pisze: 23 paź 2020, 06:34 Tylko, że "Pałofiutek" nie jest poprawnym tłumaczeniem, odpowiednim byłoby coś w stylu "Pałowacek". Zaczyna się... czuję akapity w powietrzu. :D
No gdzie, przecież wacek, f###, ptak, siusiak, kutas itd. Wszystko to synonimy :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Iga Świątek

Artlight pisze: 23 paź 2020, 08:04
Gary pisze: 22 paź 2020, 22:27Niemniej to powtarzanie tego samego tekstu nasunęło mi na myśl pewną zabawę. Zatem zapraszam do gry w "Vividowe bingo"!
Obrazek
Wyczes - dzięki za pomoc!
Oj panowie, panowie (Gary & Wyczesany), małe dzieło sztuki Wam się tu było wytworzyło :D.

Najs :::yay:::
A wiesz, że teraz można napisać wtyczkę do przeglądarki, która nam zastąpi Vivida? :::cbrg:::
Vivid pisze: 23 paź 2020, 08:57 No gdzie, przecież wacek, f###, ptak, siusiak, kutas itd. Wszystko to synonimy :P
Nasz Wacław i angielski Dick funkcjonują jako imiona, więc w mojej ocenie byłoby to poprawniejsze, choć oczywiście w nazwiskach wszystko może się zdarzyć.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

Nie no naprawdę, proszę Was... Dyskusja o wacławach w temacie utalentowanej, ambitnej nastolatki... :tired:

Dostępne tylko na forum Tenis.net. rotfl
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

RoTTeN pisze: 23 paź 2020, 12:32 Nie no naprawdę, proszę Was... Dyskusja o wacławach w temacie utalentowanej, ambitnej nastolatki... :tired:

Dostępne tylko na forum Tenis.net. rotfl
Słusznie :::gd::: . Co prawda ona ma już 18+, ale sugerowałbym wyodrębnić sporo ostatnich postów do osobnego "miejsca pokuty i wstydu/dowodu na genialność" Vivida :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

RoTTeN pisze: 23 paź 2020, 12:32 Nie no naprawdę, proszę Was... Dyskusja o wacławach w temacie utalentowanej, ambitnej nastolatki... :tired:

Dostępne tylko na forum Tenis.net. rotfl
Nic nowego. Kiedyś było chyba o Federerze, a i tak na koniec Nadalowi dupę obrobili rotfl

Wyczes, ten "dick" to nie od imienia ale jako potoczne znaczenie ;) Stąd w sumie pełna paleta jest poprawna.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 23 paź 2020, 05:38 Postaraliście się, zestaw prawie pełny
Tak na szybko to mi brakuje:
- grzebodup z Monacor,
- tchórze i cykory niepotrafiące bronić swojego zdania.
Tak jak Twoje ego nie mieści się nigdzie na parkingu, tak wszystkie Twoje teksty nie mieszczą się w tradycyjnym bingo. Już po wysłaniu posta ten "grzebodup" mi się przypomniał, z takich "vividyzmów" to brakuje jeszcze "Kumulacja!". :wink: Do tego "ja nie jestem uparty, tylko mam mocny charakter". Może zrobimy jakąś wersję rozszerzoną. rotfl
Vivid pisze: 23 paź 2020, 14:16 Wyczes, ten "dick" to nie od imienia ale jako potoczne znaczenie Stąd w sumie pełna paleta jest poprawna.
Ale przecież Wyczes to rozumie, po prostu "Dick" to zarówno imię jak i przyrodzenie a u nas takim odpowiednikiem jest "Wacek", więc faktycznie tłumaczenie Wyczesa wydaje się być najlepsze.
RoTTeN pisze: 23 paź 2020, 12:32 Nie no naprawdę, proszę Was... Dyskusja o wacławach w temacie utalentowanej, ambitnej nastolatki... :tired:
Myślisz, że utalentowana, ambitna nastolatka nie interesuje się "Wacławami"? rotfl
PS. Myślę, że gorsze od rozmowy o "Wackach" jest to, że rozmawiamy tu o Vividzie. rotfl
Vivid pisze: 23 paź 2020, 05:38 A tytułem wyjaśnienia.
Jak Gary posłużył się Świnosztygarem to chciałem to skasować. Inni byli przeciw gdyż postulowano, że to przecież tłumaczenie na język polski nazwiska. Powiedziałem - OK, ale weźmy pod uwagę, że mogą być inne, mniej "śmieszne" przypadki i nie można rozpatrywać indywidualnie a należy zawsze globalnie patrzeć na konsekwencje. Nie dotarło, ja to szanuję. Ale żeby jednak uzmysłowić problem to zacząłem siać po forum - Pałofiutkiem (Rod + Dick = Roddick).
I wierzcie mi, Niektórzy obrońcy wolności słowa byli oburzeni, ale już nie mieli w tym momencie argumentów
Zawsze tłumaczyłem i będę tłumaczył - jak się staje przed jakimś problemem to trzeba patrzeć na dalekosiężne konsekwencje a nie szukać rozwiązania doraźnego tu i teraz. Nierozważna decyzja może wywołać niepożądane konsekwencje i jedyną drogą do wybrnięcia z tego będzie ... przyznanie się do błędu
To jak już przypomniałeś historię swojej kariery we Władzy Sowieckiej, to w sumie ja też sobie pozwolę na wspominki. W dawnych czasach Vivid zarzucał mi trollowanie i prowokowanie w kwestii potyczek Barca vs Real. Do tego stopnia go uwierało, że toczą się dyskusje (i przepychanki) na temat, na który (jeszcze bardziej niż zwykle rotfl ) nie ma nic sensownego do powiedzenia, że szukał tylko pretekstu, żeby je uciąć. Dostawałem więc bany za trollowanie i prowokowanie, choć ja tylko wyrażałem swoje poglądy. W końcu, z racji tego że spora część ówczesnej Władzy Sowieckiej nie zgadzała się na zbanowanie mnie, stanęło na kompromisie: wydzielono z działu "Pogadanki..." tematy sportowe, utworzono nowy dział o nazwie "Inne sporty" i tam umieszczono oczywiście również ten o piłce, a ja... dostałem bana na wypowiadanie się w tym konkretnym dziale.

W takim układzie, skoro tu mamy sytuację bardziej ewidentną (ja wyrażałem swoje poglądy, zaś Vivid wprost przyznał się do bycia trollem i kreacją), to tym bardziej proponuję wydzielenie tego wątku do nowego działu i danie tam Vividowi bana. Oczywiście analogicznie będzie miał zakaz pisania o Idze w innych tematach pod groźbą bana, tak jak ja nie mogłem pisać o piłce w innych miejscach. Co Wy na to?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 23 paź 2020, 15:16 ... to brakuje jeszcze "Kumulacja!". :wink:
Oj zdecydowanie! :D
I jeszcze - Djokozgon Dnokovic :P
Gary pisze: 23 paź 2020, 15:16 Do tego "ja nie jestem uparty, tylko mam mocny charakter".
Dementuję. Nie mam mocnego charakteru, postaw Big Macki na stole, sekundy nie wytrzymam rotfl
Charakter to mam, ale zdecydowany :P
Gary pisze: 23 paź 2020, 15:16
RoTTeN pisze: 23 paź 2020, 12:32 Nie no naprawdę, proszę Was... Dyskusja o wacławach w temacie utalentowanej, ambitnej nastolatki... :tired:
Myślisz, że utalentowana, ambitna nastolatka nie interesuje się "Wacławami"? rotfl
Ale naiwny O_O rotfl
Gary pisze: 23 paź 2020, 15:16 ... proponuję wydzielenie tego wątku do nowego działu i danie tam Vividowi bana.
Zostając w konwencji ;) - ale wiesz, że jak chcesz coś komuś zrobić to robienie tego swoim kosztem, gdy drugiej stronie to dynda, to prosta droga do ... niepełnosprytności? rotfl
No bądźmy szczerzy, ten wątek beze mnie by zdechł? No może nie, ale dogorywał :P
Ale tak na kanwie - popatrzmy jak zupełnie ucichło w temacie Djokovica. I tylko stoflera żal/brak ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 23 paź 2020, 15:30 [...]
No bądźmy szczerzy, ten wątek beze mnie by zdechł? No może nie, ale dogorywał :P
[...]
I to jest kwintesencja Vivida: forum to Vivid a Vivid to forum.

;-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Humor kortowy”