Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex Ezone Xi 98

Yonex Ezone Xi 98

Data wydania: 2011 rok
Prekursor: brak
Sukcesor: brak danych

ObrazekObrazek

Parametry

Powierzchnia główki: 98 cali² (632 cm²)
Długość: 27 cali (686mm)*
Rama: 23,5-24,5-20,5mm (zmienna)**
Przeplot: 16x19
Waga (bez naciągu): ±310g*
Balans (bez naciągu): ±310mm*
Swingweight (z naciągiem): ≈324 kg·cm²**
Sztywność (z naciągiem): ≈63RA**

________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse.
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Ezone Xi 98

Chyba jestem jedynym posiadaczem tej rakiety na forum, bo temat wisi, a postów brak, wypadało by więc co nieco naskrobać. Nie mam doświadczenia w recenzjach, opisze więc swoje odczucia z gry tym Yonkiem i porównam do RDS002.

Pierwsze wrażenia, były związane przede wszystkim z wyglądem, bo kolorystyka wyjątkowo mi podeszła, czerń i pomarańczowe wstawki, do tego SP Poly Plasma... idealne zestawienie. :)
To co mi się nie spodobało, to grubość ramy, widełki przypominają trochę Babolata APD. :( Wielu osobom może się też nie spodobać zbyt kwadratowa główka rakiety, mi to osobiście nie przeszkadza.

Rakiecie w stosunku do RDS002, wyraźnie brakuje tego słynnego czucia które Yonek oferuje nam od lat, wiem, wiem Ezone ma oferować przede wszystkim MOC, której zdecydowanie nie brakuje. Bardzo łatwo można skończyć piłkę zza końcowej, serwis też jakby zyskał na skuteczności (szczególnie pierwsze podanie). Nie mniej jednak, trudno zagrać soczystego dropszota który nie wyląduje w siatce lub nie będzie wystawką w pół kortu.

Rakieta nie została raczej wymyślona do gry kombinacyjnej, pomimo balansu na rączkę (31cm), jest mało manewrowa przy siatce, porównując oczywiście do wspomnianego wcześniej RDS-a. Waga rakiety po założeniu owijki wierzchniej, tłumika i taśmy ochronnej wyniosła 340gr, więc nie mało. Cieszy to, że przy zakupie drugiej ramy, waga jest identyczna.

Ezone Xi 98 oferuje bardzo dobre tłumienie drgań, to chyba przez tą grubość ramy, odbijając mam czasem wrażenie, że odbijam rakietą z rączką owiniętą kilkoma owijkami, jak wiadomo ma to negatywny wpływ na czucie, o czym napisałem wyżej. Mam nadzieję że mi łokieć kiedyś podziękuje :).

Chętnie zrobił bym małe porównanie z Vcore 98D, jednak zbyt mało obcowałem z tą rakietą, odbijałem zaledwie kilka razy, to co zauważyłem od razu, to na korzyść Vcore - lepsze czucie, na korzyść Xi - lepsza moc oraz większy sweetspot :).

Podsumowując, jestem zadowolony z zakupu Xi 98, sprawdza się w grze singlowej, jestem raczej typem baselinera, stawiam na mocne uderzenia z głębi kortu i serwis, czyli dokładnie to co oferuje ta rakieta. Do gry deblowej nie polecam, tu zdecydowanie na korzyść RDS002, który w dalszym ciągu gości w mojej torbie :) tyle w temacie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Ezone Xi 98

Chyba Logi testował tą ramę lub zamierza przetestować... przy okazji jednego z waszych sparingów. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Ezone Xi 98

Miałem kilka razy możliwość pogrania rakietą mtarnas'a.

Wygląd: Malowanie super! Ale kształt główki zbyt izometryczny! rotfl Zbyt kwadratowa i za gruba.

Gra: Rakieta przyjemna w ręku, nie czuje się 310g. Rama gruba, moc duża i przez to przeciętne czucie. Taki trochę 'nawalacz' z linii końcowej. Dla jednych zaleta dla drugich wada. Ja wolę trochę bardzie subtelne ramy. Dla mnie VCore 98D zdecydowanie wygrywa czuciem i mniejszym poziomem mocy.

Rama ma ogromny sweetspot, który mi pomagał w obronie i przy 2HBH.

Jak ktoś lubi ramy z mocą, czucie nie jest dla niego priorytetem i chce ogromny sweetspot to mogę polecić.

PS.: Opis mtarnas'a bardzo fajnie opisuje Xi98. Podpisuję się! :::gd:::.

Wróć do „Yonex”