Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Wstęp...
Kolejna recenzja porównawcza overgripów... tym razem swoiste standardy wśród lepkich overów czyli Yonex Super Grap (białe) oraz Tourna Tac (niebieskie) porównam z też bardzo dobrze ocenianą owijką na rynku, u Nas może mniej znaną, a mianowicie Toalsonem Ultra Grip (białe).

Odczucia...
Yonex Super Grap jest zdecydowanie bardziej gąbczasty/miękki w porównaniu z overem Toalsona. Ten ostatni ma zdecydowanie bliżej do Tourna Tac'ów niż Super Grapów.

Jeśli chodzi o łatwość zakładania Super Grapy były, są i będą po prostu nie do prześcignięcia. Niemniej jednak Toalsony również zakłada się bardzo łatwo, zdecydowanie przyjemniej niż Tourna Tac.

Długość owijki jaką dostajemy również jest znacznie bliżej Yonexa i nie trzeba się gimnastykować aby owinąć całą rączkę, szczególnie w modelach przedłużanych z Tournami jest problem.

Grubość overa odpowiada w odczuciu temu co sugeruje producent. Teoretycznie między owijkami różnica to tylko 0,1mm (Super Grap> Ultra Grip > Tourna Tac), a jednak w ręce to czuć...

Jeśli chodzi o zachowanie overów z czasem to Ultra Gripy są dość "równe". Tracą na lepkości bardzo niewiele, mniej niż Super Grapy i uważam, że nawet lepiej niż Tourna Tac.

Podsumowanie...
Uważam że Toalson Ultra Grip to najlepsza owijka łącząca zalety Yonex Super Grapów z Tourna Tac'ami. Toalsony są cieńsze przez co lepiej czuć skórę pod overem, są nieco sztywniejsze, więc jak ktoś nie lubi miękkości Super Grapów i woli wyraźniejsze czucie Tac'ów to jest to coś dla nich. "Żywotność" overów też jest lepsza od konkurentów chociaż w przypadku Tac'ów minimalnie. Jednym słowem jeśli ktoś nie potrafi się zdecydować między Super Grapami, a Tourna Tacami powinien wypróbować Ultra Gripy.

Ze względu na możliwość zakupienia Ultra Gripów taniej niż Super Grapów zaopatrzyłem się w zapas na cały sezon 2012, czy wrócę do Super Grapów? Osobiście lubię obie owijki, ze względów estetycznych i tak często wymieniam overy przed tym jak zaczynają tracić lepkość więc wszystko będzie zależeć od tego na co akurat będę miał ochotę. Na pewno gdybym grał na bazówce syntetycznej wybrałbym Ultra Gripy, grając na skórach mogę spokojnie używać Super Grapów. Mimo wielu zalet Ultra Gripów delikatnie skłaniam się do stwierdzenia, że mimo wszystko Super Grapy pozostaną moimi faworytami, natomiast oba overy cenię sobie wyżej niż Tourna Tac, głównie ze względu na upierdliwość w zakładaniu tych ostatnich.


Uwaga: Recenzja jest własnością Tenis.net.pl. Kopiowanie i wszelkie manipulacje bez zgody Administratora zabronione.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Nie wiem ED, nie przekonasz mnie, ja owijkowego Grala mam - Yonex Super Grap.
Także nikt mnie na inne nie namówi, choć mam takie dłonie, że praktycznie na każdej owijce mogę grać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Cóż. Zużyłem 2 opakowania Super Grapów i jakoś się nie przekonałem :? . Szybko tracą właściwości (lepkość), stają się suche i zaczynają się jakoś tak mechacić ( O_O ) zwłaszcza przy końcu rączki. Albo mam jakieś dziwne łapy, albo miałem jakieś podróby (kupiłem w necie), albo... nie są takie dobre jak tu piszecie :wink:.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

hohvar pisze:Albo mam jakieś dziwne łapy, albo miałem jakieś podróby (kupiłem w necie), albo... nie są takie dobre jak tu piszecie :wink:.
Stawiam na "dziwne łapy" ;).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Obiektyw pisze: Stawiam na "dziwne łapy" ;).
Tak się im przyglądam i... chyba to będzie to :D.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Obiektyw pisze:
hohvar pisze:Albo mam jakieś dziwne łapy, albo miałem jakieś podróby (kupiłem w necie), albo... nie są takie dobre jak tu piszecie :wink:.
Stawiam na "dziwne łapy" ;).
+ 1 do dziwnych łap ;).

A tak poważnie - przetestowałem wiele różnych owijek i moim zdaniem Super Grapy to najlepsze owijki na rynku (mówię o kolorze białym).
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Poza Super Grapami bardzo cenię sobie jeszcze Wilson Pro Overgripy. Poza tymi dwiema owijkami inne mogą nieistnieć.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

daroos pisze:Poza Super Grapami bardzo cenię sobie jeszcze Wilson Pro Overgripy. Poza tymi dwiema owijkami inne mogą nieistnieć.
Daroos wymieniłeś właśnie 2 najbardziej popularne owijki na świecie - nie pamiętam tylko z którego roku były te statystyki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

El Diablo pisze:
daroos pisze:Poza Super Grapami bardzo cenię sobie jeszcze Wilson Pro Overgripy. Poza tymi dwiema owijkami inne mogą nieistnieć.
Daroos wymieniłeś właśnie 2 najbardziej popularne owijki na świecie - nie pamiętam tylko z którego roku były te statystyki.
A że się zapytam Tourna Grip (te normalne) nie są popularne? Tu są porównywane owijki dla niepotliwych rąk, ale jak się komuś pocą ... to bardziej doceni tą przeze mnie wymienioną.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Tourna Grip na pewno w pewnym momencie była najlepiej sprzedającą się owijką w USA. Tyle wiem...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Wydawało mi się, że owijkowego Graala już znalazłem w postaci Super Grapów. Po ostatecznej decyzji kupiłem sobie dwie szpule, razem chyba ze 30 owijek.

Na razie je wykończę (do emerytury chyba się wyrobię), a potem potestuję Toalsona, skoro tak go chwalicie. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Marcin_L pisze:Na razie je wykończę (do emerytury chyba się wyrobię), a potem potestuję Toalsona, skoro tak go chwalicie. :)
Marcin, chyba nie wczytałeś się w wątek...
Poza moją recenzją nikt nie odniósł się do Toalsonów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

El Diablo pisze:
Marcin_L pisze:Na razie je wykończę (do emerytury chyba się wyrobię), a potem potestuję Toalsona, skoro tak go chwalicie. :)
Marcin, chyba nie wczytałeś się w wątek...
Poza moją recenzją nikt nie odniósł się do Toalsonów.
:oops:

W sensie: chwalicie Towarzyszu ED, chwalicie ;).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

W takim razie dla pełnego obrazu winienem donieść iż cały czas używam Yonex Super Grapów.*
Toalson Ultra Gripy mają wiele zalet, jedną z których była dla mnie mniejsza grubość w stosunku do Yonków. Jednakże Yonexy oferują dla mnie idealny balans między lepkością (która jest mniejsza niż w Ultra Gripach co paradoksalnie nawet mi odpowiada), miękkością i w ogóle czuciem/komfortem... no i jeszcze ta banalność w nawijaniu! :::cldno9:::

Wiem, że np. Ultra Gripy bardzo cenią sobie niektórzy forumowicze, jeśli dobrze pamiętam m.in. Mouila oraz Karjar.


* - Tylko i wyłącznie białe. Może to brzmi śmiesznie ale używany barwnik naprawdę wpływa na właściwości tych owijek. Yonki w kolorze czarnym są nieco sztywniejsze, bardziej suche i mniej lepkie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

El Diablo pisze: Wiem, że np. Ultra Gripy bardzo cenią sobie niektórzy forumowicze, jeśli dobrze pamiętam m.in. Mouila oraz Karjar.
Przepraszam EDwardzie ale nieskromnie proszę zalicz mnie do tego zacnego grona. Lepszych jak dla mnie nie ma. :::gd:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

No widzisz. Jeszcze Loguś. Wszystkie owijki wymienione w tym temacie to pierwsza liga, także tylko testując można się przekonać co jest dla nas najlepsze. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

hohvar pisze:Cóż. Zużyłem 2 opakowania Super Grapów i jakoś się nie przekonałem :? . Szybko tracą właściwości (lepkość), stają się suche i zaczynają się jakoś tak mechacić ( O_O ) zwłaszcza przy końcu rączki. Albo mam jakieś dziwne łapy, albo miałem jakieś podróby (kupiłem w necie), albo... nie są takie dobre jak tu piszecie :wink:.
Mi też się mechaciły i szmaciły, ale może dam im jeszcze jedną szansę kiedyś. Na razie jestem bardzo zadowolony z Wilsona wymienionego przez Daroosa, a także z tego czegoś, co nawinął mi IATW, ale niestety nie wiem, co to jest. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Gary pisze:Na razie jestem bardzo zadowolony z Wilsona wymienionego przez Daroosa, a także z tego czegoś, co nawinął mi IATW, ale niestety nie wiem, co to jest. ;-P
I to mi się u Gary'ego podoba :).

Dla mnie Super Grapy to produkt idealny ... no może cenowo nie do końca.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Nevis
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2008, 14:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

Dla mnie Toalsony są również najlepsze. Najpierw grałem Yonexami Super Grapami, ale pewnego razu jeden kolega mi powiedział, że on teraz gra właśnie Ultra Gripami i przesiadł się z Yonexów, bo Toalsony są bardziej wytrzymałe. Od tamtego czasu, jak spróbowałem już do Yonexa nie wracałem (chociaż bardzo je lubie, ale zdecydowała wytrzymałość, a nie właściwości).
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Super Grap vs Toalson Ultra Grip vs Tourna Tac XL

El Diablo pisze: Wiem, że np. Ultra Gripy bardzo cenią sobie niektórzy forumowicze, jeśli dobrze pamiętam m.in. Mouila oraz Karjar.
Racja ED. Dla mnie nie ma lepszych owijek, niż wymienione wyżej Toalsony i kto twierdzi inaczej jest w absolutnie olbrzymim błędzie. :wink:
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa

Wróć do „Pozostałe”