Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
riddick
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2011, 23:58
Lokalizacja: Nysa

Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Witam, jak w tytule, czy miał ktoś może styczność z tymi rakietami i może cokolwiek szerzej o nich napisać?
Prince Ozone Tour MP

Prince EXO3 Graphite
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy grał ktoś już "jonkiem" vcore s i ezone 100?

Moje osobiste doświadczenia z Yonexem E-zone 100 są niewielkie gdyż kilka miesięcy temu odbijałem tą rakietą około pół godziny.

Mam natomiast pewne spostrzeżenia wynikające z używania tych rakiet przez kilku znajomych, które można określić jako "wrażenia z drugiej strony siatki" :). Pierwszy użytkownik, osoba dość wysoka z mocnym serwisem płaskim oraz jego innymi wariantami, grająca ofensywny tenis z grą do siatki włącznie. Grając przeciw temu "jonkowi" :) , zdecydowanie miałem wrażenie, że z nową rakietą nastąpił duży krok do przodu nawet w przypadku doświadczonego już gracza. Wszystkie uderzenia ewidentnie uległy poprawie. W porównaniu do gry z tym przeciwnikiem używającym poprzednich rakiet (wagowo ok. 290 g) , E-zone daje "popalić".

Dwie pozostałe osoby to starsi tenisiści. Jednakże o jednej z nich mówimy już po miesiącu gry E-zonem , że przeżywa drugą młodość !!!. Jutro będę miał, możliwość pograć z tym znajomym i pewnie chwilkę sam poodbijam setką "E".

Podsumowując, z własnych obserwacji wynika, iż zaawansowani amatorzy w różnym wieku z powodzeniem używają E-zone 100 z naprawdę odczuwalną pozytywną różnicą w grze.
Moja informacja (pośrednia) oczywiście wiele nie wnosi do tematu ale moim zdaniem warto "dotknąć" testowo tego modelu :).
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy grał ktoś już "jonkiem" vcore s i ezone 100?

Ezone 100 ma opinię rewelacyjnej ale trochę niedocenianej ramy.
Awatar użytkownika
riddick
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2011, 23:58
Lokalizacja: Nysa

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Dzięki za info :) Obydwie ramy są ciekawe i nie z byle powodu niektóre zawodniczki je wybrały ;) Ezone patrząc na profil ramy wydaje się bardzo przyjazną i wygodną rakietą, ale szczerze mówiąc bardzo interesuje mnie V Core 100S jaką gra Woźniacki. Rakieta stosunkowo do swoich parametrów i możliwości nie jest kosmicznie droga a wydaje się bardzo ciekawa.. Przynajmniej mi odpowiadają takie parametry jakie posiada, gdyż sam gram RDS-em 003 i RDiS-em 300 i tutaj nie wiem czy V Core 100S to nie jakiś z kolei następca? Pozdrawiam.
Prince Ozone Tour MP

Prince EXO3 Graphite
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

V Core 100S to następca 300-tek/003-jek.

P.S.: ...
riddick pisze:Obydwie ramy są ciekawe i nie z byle powodu niektóre zawodniczki je wybrały ;)
Doradzam zapoznać się z działem "Sprzęt zawodników".
>90% zawodników/zawodniczek nie gra tym co się wydaje.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Miałem dziś w ręku wszystkie e-zone'y - w tym 100. Z FH wygląda sympatycznie. Podobnie z BH2H. Kompletnie nie buja się do BH1H. Poraża grubość ramy - masakra jakaś. Jeśli ktoś lubi mocniej podciąć lub nakryć piłkę - będzie z tą rakietą walczył. Są to wrażenia "ściankowe", niemniej jednak utwierdziły mnie w mojej decyzji o rozbracie z marką.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Mam E-Zone 100 i w porównaniu do pozostałego mojego arseanłu to zapewnia więcej stabilności i jak na 300 g jest naprawdę nieżle manewrowalna. Co do rotacji, to przy niej wg mnie bradziej jest kwestia naciągu niż ewentulanych trudności z grubością ramy. Mam RQiS 2 Tour, który na 3-9 ma jeszcze grubszą ramę (grubość 28 mm), a rotację wychodzą lepsze niż z RQ 7 (grubość 22 mm).
Yonex fan
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Lechu, ja tej ramie po "wymachaniu" również na korcie mówię stanowcze "NIE". Napisałem o tym w swoim "moim tenisie". W porównaniu z RDS'ami "jazony" to dla mnie "dno i wodorosty". Nie wiem - mam ogromny sentyment do marki, ale to co zaczęli wyczyniać z ramami to masakra jakaś. Idą w stronę regularnych tweenerów, które owszem - przebijają piłkę, ale nie dają żadnej własnej radości z gry. Gdzie podziało się słynne Yonex'owe "crisp response"? Masz rację, że jest stabilnie, masz rację, że da się też trafić slice'a, ale zagraj mi nią proszę tak precyzyjnego dropshot'a jak można to było zrobić RDS002... Nie ma mowy. To jest siłowy przebijak, a nie rakieta do finezyjnej gry kombinacyjnej. Może to i skuteczne w grze na punkty, ale czy przyjemne?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
riddick
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2011, 23:58
Lokalizacja: Nysa

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Czyli wyszła nam ciekawa informacja, że to siłowy przebijak ;). W sumie mnie tak czy siak to pasuje bo lubię mocne wymiany. W dalszym ciągu czekam na opinie na temat VCore 100S. Bardzo ciekawi mnie ta rakieta z tego względu, że gram RDS-em 003 i RDiS-em 300. Myślę również, że jakiejś kosmicznej różnicy nie powinno być w odniesieniu do starszego modelu... ale kto wie..
Prince Ozone Tour MP

Prince EXO3 Graphite
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

YOGItheBEAR pisze:.... Gdzie podziało się słynne Yonex'owe "crisp response"? Masz rację, że jest stabilnie, masz rację, że da się też trafić slice'a .....
Dlatego nie pisałem nic więcej. Ale coraz bardziej podoba mi się ta rama.
Fakt typowego Yonex'owego czucia jest znacznie mniej. Jak kupiłem E-Zona Lite'a jakieś pół roku temu to zauważyłem, że jest to rama pomiędzy typowymi Yonex'ami, a "resztą". Może chcieli sięgnąć po nowego klienta? Na pewno bardziej mi się podoba Yonex E-Zone Lite niż Babolat PD Lite, oraz Yonex E-Zone 100 niż Babolat PD.
YOGItheBEAR pisze:....... Może to i skuteczne w grze na punkty, ale czy przyjemne? ....
Dlatego typowy miłośnik Yonex'a musi mieć w torbie tak dużo szpadelków :rolleyes:

Trzeba też stwierdzić, co nie jest bez znaczenia w przypadku nas amatorów, że malowanie E-Zone'ów jest naprawdę rewelacyjne i wszyscy zauważają na korcie ten szpadelek O_O . A wiadomo że nić tak nie cieszy jak błysk zazdrości (:] w oczach kolegów :::yay:::
Yonex fan
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Lechu67 pisze:wszyscy zauważają na korcie ten szpadelek O_O .
To nie jest trudne zważywszy na jego grubość... Jest gdzie wielkimi wołami walnąć "Yonex" jest gdzie walić opalizującą farbę... Rozumiem Twoje argumenty, ale mnie osobiście ta rama potwornie rozczarowała. Może V-Core'y zmienią moje nastawienie, ale E-Zone nastawił mnie na "NIE!"
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Wczoraj odbijałem trochę VCore100S.

W tej chwili gram Wilsonem 6.1 Team (Kirschbaum Pro Line II, @25/25kp).

Ww. 'Jonek' był wciągnięty jakimś żółtym 'jonkowym' naciągiem, który dość mocno się przesuwał.


Wrażenia są takie, że w porównaniu do mojej obecnej rakiety czułem dużo większą moc i dużo większy dostęp do rotacji. Mogło to być spowodowane różnicą w naciągu. Różnica w mocy kolosalna, wysokie mocno rotowane topspiny zdecydowanie łatwiejsze do wygenerowania.

Serwis płaski wydawał się mocniejszy niż w Wilsonie, rotowany absolutnie fantastyczny jak dla mnie.

Pierwsze wrażenia OK, będę chyba chciał wciągnąć mój naciąg i solidnie wypróbować ten szpadel.
Willy
bob
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 8 kwie 2009, 10:44

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Lechu67 pisze:Na pewno bardziej mi się podoba Yonex E-Zone Lite niż Babolat PD Lite, oraz Yonex E-Zone 100 niż Babolat PD.
A jakie masz wrażenia po grze E-Zone Lite. Mam RDS003, jakoś nie mogłem się do niej przekonać, dla mnie jest za ciężka, a ten E-Zone jest jedną z opcji na zmianę.
Yonex RDS 003
Babolat Aeropro Team GT
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Tak patrząc po parametrach to RDS 003 to już stosunkowo zaawansowana rakieta. E-Zone Lite to tweenerek (przyjemny szpadelek dla amatora bez zapinania się na turniejowe szaleństawa).
Co do odczuć to powoli staje się to moja podstawowa packa. Jest bardzo manewrowalna, a mimo że lekka to mocy trochę ma, ale jak na tą wagę i balans to mocy jest dużo (mam duży zamach więc mi trochę mniejsza moc nie przeszkadza). Ja mam w niej naciągniety Tecnifibr Black Code 24/23 kg i gra mi się naprawdę dobrze, pozwala na niezłą rotację. Na pewno z racji na wagę bardziej czuć na rakiecie twrade piłki. Mały minusik za grubość ramy - jeśli silnie rotujesz to czasami zdarza się zachaczyć w końcowym momencie uderzenia ramą. Przy moim naciągu (ośmiokąt) problem jest na tym samym poziomie jak przy wąskich ramach. Jedyne co się zastanów to czy nie będzie to dla ciebie za lekka rama , bo jest spora różnica między twoją obecną a E-Lite. Miałem też E-Zone 100, ale jednak była dla mnie za ciężka i Lite'em gra mi się przyjemniej.
Już zakupiłem drugą (w drodze), żeby mieć rezerwę.
Yonex fan
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Siedzę i czytam i chyba szykują się jakieś zmiany sprzętowe :wink:

Tak jak już pisałem wyżej bardzo dobrze mi się grało VCore S. Ale boję się, że jest trochę za ciężka. Dlatego też przyglądam się bliżej V Core Team. Waży tylko 280 gram...
Willy
Awatar użytkownika
riddick
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2011, 23:58
Lokalizacja: Nysa

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Willy pisze:Siedzę i czytam i chyba szykują się jakieś zmiany sprzętowe :wink:

Tak jak już pisałem wyżej bardzo dobrze mi się grało VCore S. Ale boję się, że jest trochę za ciężka. Dlatego też przyglądam się bliżej V Core Team. Waży tylko 280 gram...
Czyżby kolejny "jonkofil"? :D
Prince Ozone Tour MP

Prince EXO3 Graphite
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy grał ktoś już "Jonkiem" V Core S i Ezone 100?

Willy pisze:Siedzę i czytam i chyba szykują się jakieś zmiany sprzętowe :wink:

Tak jak już pisałem wyżej bardzo dobrze mi się grało VCore S. Ale boję się, że jest trochę za ciężka. Dlatego też przyglądam się bliżej V Core Team. Waży tylko 280 gram...
Team to budżetówka Yonexa czyli 'Made in China' jeśli komuś to przeszkadza... ale różnica w jakości jest. VCore S to górna półka.

Wróć do „Yonex”