Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

Ja bym poczekał na pomiary TW. Ciekaw jestem sztywności tego szpadla. Promowany jako miękki ale dynamiczny więc intryguje mnie czy pomiar RDC dla sztywności będzie poniżej 60-tki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2010

El Diablo pisze:Ja bym poczekał na pomiary TW. Ciekaw jestem sztywności tego szpadla. Promowany jako miękki ale dynamiczny więc intryguje mnie czy pomiar RDC dla sztywności będzie poniżej 60-tki.
Z tego co tej pory przeglądałem oferty Yonków, to ja jednak nie spodziewam się pomiaru sztywności RDC <60. Obstawiam 62-63 :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

Na skośnookim TennisMall.com mignęło mi coś takiego...

Masa bez naciągu:11.3 oz /320 g
Masa z naciągiem:11.8 oz /335 g
Balans z naciągiem:7pkt. HL
Swingweight: 328
Sztywność: 66

Jeśli znalazłoby to potwierdzenie na TW to byłoby tyle jeśli chodzi o miękkość tego szpadla :-|
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2010

El Diablo pisze:Masa bez naciągu:11.3 oz /320 g
Masa z naciągiem:11.8 oz /335 g
Balans z naciągiem:7pkt. HL
Swingweight: 328
Sztywność: 66
Przy tej masie i takiej sztywności to będzie mała wyrzutnia rakiet mogąca niejednego Babolata wpuścić w kompleksy.... Dla 2HBH baselinera jak znalazł - ale o nas, klasykach już nikt nie myśli...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

Nie podoba mi się kierunek obrany przez Yonexa... od roku 2000-nego idzie w coraz grubsze ramy i zwiększa sztywność w "wąskich" kijkach (to drugie szczególnie po linii RDX).

Moje Pro RD 70 Longi mają ramę 19-16mm (widełki-łeb)... gdzie Ja teraz taką ramę znajdę? Zresztą wersją 105 calową grała Hingis (promowała wersję 95).

P.S.: Yonex oferując tylko wersję 295g RDiS 200-tki potwierdził tym samym że odpowiednikiem RDS002 Toura jest wersja 320g ponieważ Tour nie był oficjalnie oferowany przez Yonka w Europie, tak jak teraz RDiS 200 w cięższej wersji... szkoda.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2010

ESP ale dlaczego?
Na papierze Wilson 6.1 Tour ma sztywność tylko o 1 punkt mniejszą, a to chyba nie jest katapulta. No wiem, że rama cieńsza, ale 20mm to też nie jest chyba jakaś przesada?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

el-biczel pisze:Na papierze Wilson 6.1 Tour ma sztywność tylko o 1 punkt mniejszą, a to chyba nie jest katapulta. No wiem, że rama cieńsza, ale 20mm to też nie jest chyba jakaś przesada?
6.1 Tour ma łeb 90 calowy poza tym rama jest znacznie węższa. RDiS 200 ma łeb 98 calowy (8 cali^2 to jest spora różnica), a rama RDiS 200 ma w najwęższym miejscu 20mm ale już we łbie dochodzi do 22mm.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2010

Aaaa dzięki za odpowiedź. Nie znam się tak dobrze na czytaniu specyfikacji, dlatego pytam. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

Musisz jeszcze pamiętać że wszystkie wypowiedzi mają określony kontekst i często odnoszą się do pewnej grupy szpadli.

My najczęściej mówimy o szpadlach "nastawionych" na kontrolę ew. tweenerach. Np. znajdziesz dużo wpisów o dużej, dla niektórych za dużej mocy [K]Blade'a 98 ale czy to znaczy że ma jej więcej niż PD czy APD? Nie... chodzi o to że wśród szpadli będących obiektem naszego zainteresowania Blade posiada tej mocy b. dużo. Tak też jest teraz. ESP może trochę niefortunnie użył w swojej wypowiedzi "Babolata", który jest identyfikowany z PD czy APD... wątpię aby RDiS 200 miał więcej mocy niż PD czy PDR ale porównując go do takiego Prestige'a MP czy Dunlopowskich 200-tek będzie mocą odstawał.

RDiS 200 w wersji 320g będzie czymś na rodzaj lżejszego BLX 6.1 95...

Taką perełką w drugą stronę jest na przykład Bridgestone X-Blade Zero 3.25 Mid... to cudeńko to stały boxik 18mm z łbem 94 cale^2 i przeplotem 18x20... a to wszystko z pełnym piankowym wypełnieniem... miodzio. Wadą tego szpadla są dwie kwestie, mianowicie dostępność (do kupienia tylko w Japonii) i cena (~1100zł). :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

Na TW pojawił się URD Ti 80 o którym pisałem wcześniej...
http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... URD80.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Yonex 2010

Właśnie wyczaiłem na TW-E, że w końcu pojawił się model RDiS 500!! W dwóch wersjach kolorystycznych (czerwona i pomarańczowa), tylko, że niestety jak na razie bez żadnej specyfikacji, są tylko same zdjęcia hmm...

Swoją drogą jestem ciekaw czy różnią się czymś poza kolorem, bo z podstawowych danych wskazanych na rakiecie tego nie można wywnioskować??

Ta wersja pomarańczowa (z racji mojej słabości do tego koloru) powiem krótko wizualnie pełen wypas :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

Różnic między modelami brak. Rama 22-24, łeb 100 cali^2, balans 330mm, 290 gram, długość 686mm. Rakiety robione w Chinach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Yonex 2010

Z informacji z rakiety wynika, że jednak produkowane w Japonii, no chyba, że wiesz coś więcej...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

Błąd na stronie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2010

A gdzie Piotr69? Nowe Yonki a On śpi? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Yonex 2010

El Diablo pisze:Błąd na stronie.
No, będę drążył jednak temat, gdyż chyba jednak nie błąd na stronie, na fotce jak byk widnieje napis "MADE IN JAPAN"...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2010

glazek pisze:
El Diablo pisze:Błąd na stronie.
No, będę drążył jednak temat, gdyż chyba jednak nie błąd na stronie, na fotce jak byk widnieje napis "MADE IN JAPAN"...
To fakt, przed chwilą byłem na stronie TW-Europe i faktycznie na fotach obu tych modeli 500-ki jest podane Made in Japan... Swoją drogą ciekawe dlaczego wypuszczają ten sam model po prostu w dwóch różnych malowaniach... :?

EDIT: Osobiście bardziej czerwona mi się podoba :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

glazek pisze:
El Diablo pisze:Błąd na stronie.
No, będę drążył jednak temat, gdyż chyba jednak nie błąd na stronie, na fotce jak byk widnieje napis "MADE IN JAPAN"...
Błąd na stronie z której dane brałem. Sam napisałeś że odczytałeś info z ramy (ze zdjęć z TWE), cytuję...
glazek pisze:Z informacji z rakiety wynika...
...więc sam sobie dopisałeś treść w mojej wypowiedzi której nie było.

Jeszcze raz... "błąd", gdzie? Na stronie. Skoro Twoje informacje były "z rakiety" to nie "ze strony" więc błędnie odczytałeś sens zdania.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Yonex 2010

Twój wpis "błąd na stronie" odczytałem jako informacje, że jest błąd na stronie, z której ja czerpałem informacje. Nie sądziłem, że dotyczy korekty Twojej wcześniejszej informacji.
To tyle i chyba już wszystko jasne, niezrozumieliśmy się i nie ma co się tak irytować ;).

W każdym razie mnie bardziej podoba się pomarańczowa. Choć czerwona niewiele jej ustępuję, obie dość atrakcyjne wizualnie i na razie chyba nic więcej o nich nie można powiedzieć.
Też mnie ciekawi czemu dwie kolorystyczne wersje... :?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2010

Jest to pewnie ukłon w stronę Pań ale coś dziwnego jest w polityce Yonexa. Nagle wypuszcza bardzo dużo modeli. Ta graficzka z osiami na których umieszcza szpadle jest już niemalże zapchana ramami dla początkujących i średniozaawansowanych.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Yonex”