Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Yonex RDiS 200 vs RDS 002

Witam,
chciałbym uzyskać opinię tych, którzy mieli okazję grać nowym RDiS 200, a wcześniej grali lub grywali RDS 002 czyli jaka w praktyce jest różnica pomiędzy tymi rakietami.
Przypuszczam, że zachowują się bardzo podobnie ale jak to w rzeczywistości wygląda??

Po długich poszukiwaniach wreszcie zakupiłem sobie używaną 002, która zgodnie z przypuszczeniami bardzo mi pasuje.
Naturalne jest, że z czasem będę rozglądał się za drugą i zastanawiam się już z wyprzedzeniem czy w perspektywie przesiadka na RDiS 200 może być słusznym wyborem.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex RDiS 200 vs RDS 002

Te ramy nawet z parametrów nie są podobne... inny balans (~2 pkt), sztywność (~3 RA), swingweight (~7 kg/cm2), rama to tylko 1mm więc najmniejsze znaczenie.

Na pewno Obiektyw grał nimi. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex RDiS 200 vs RDS 002

El Diablo pisze:Na pewno Obiektyw grał nimi. :]
Ba, nawet wciąż grywa.

Glazek, zapraszam do działu "Recenzje".
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Yonex RDiS 200 vs RDS 002

I wszystko jasne :)
Wielkie dzięki Obiektyw.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
KRS
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2009, 17:44

Re: Yonex RDiS 200 vs RDS 002

Ostatnie dwa lata odbijałem RDSem 001 MP. Na wiosnę nabyłem RDiSa 200.
I tutaj mogę się podzielić moimi subiektywnymi odczuciami.

Jak dla mnie:
RDS 001 w stosunku do RDiS 200 ma mniejszą moc, za to niecentryczne uderzenia wchodzą w kort dużo częściej, daje lepszego spina i jest bardziej manewrowalna. W moim przypadku RDSem mam większą kontrolę nad wszystkimi uderzeniami - po prostu łatwiej mi się nią gra.
Zakładałem że będzie odwrotnie, że jestem jeszcze za cienki na RDS 001 i szukałem używanego RDSa 002, ale, że nie znalazłem to kupiłem RDiS 200.

Skończyło się na tym, że używam RDiSa 200 jako zapas.
Yonex RDS 001
Yonex RDiS 200

Wróć do „Yonex”