Ocen korty

Super
25%
1
Bardzo dobrze
Brak głosów
0
W porządku
25%
1
Ujdzie
25%
1
Do bani
25%
1
 
Liczba głosów: 4
maike777
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 6 lut 2011, 14:00

Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Fabianowo Sport & Beauty

Lokalizacja: ul. Kowalewicka 14
Strona: http://www.fabianowo.com.pl
Kontakt oraz rezerwacja: 618 300 999

Liczba kortów: 3 (2 stałe hale, nawierzchnia dywanowa + 1 kort zewnętrzny, sztuczna trawa)

Cennik zimowy:
Poniedziałek - piątek
  • od 7.00 do 11.00 - 75 PLN / 55min
    od 11:00 do 15:00 - 65 PLN / 55min
    od 15.00 do 23.00 - 95 PLN / 55min
Soboty niedziele i święta
  • 90 PLN / 55min
Infrastruktura:
- monitorowany parking;
- kawiarenka;
- squash;
- badminton;
- sauna;
- salon masażu;
- trening personalny;
- fitness;
- joga;
- salon kosmetyczny;
- salon fryzjerski;
- solarium.

Dojazd:
Centrum Rekreacyjno-Sportowe Sport & Beauty zlokalizowane jest w południowej części Poznania, w dzielnicy Fabianowo. Dojazd z centrum miasta umożliwi Wam przemieszczanie się ulicą Głogowską w kierunku Komornik. Skręcając w prawo tuż przed wiaduktem (zjazd na Fabianowo) i mijając charakterystyczny salon Škody Krotoski Cichy po lewej stronie, trafią Państwo do ośrodka, położonego przy ulicy Kowalewickiej 14.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, 19:12 przez maike777, łącznie zmieniany 5 razy.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Jak zobaczyłem stronę to zerknąłem i pomyślałem: "WTF? Finałowa mapa z Unreal Tournament ?" I od razu przypomniało mi się jak za młodu nawalałem UT i na finałowej mapie nie mogłem pokonać Xana (czy jak mu tam) i grałem cały spocony i z drżącymi rękami :D Miejsce wygląda kosmicznie. Ceny też kosmiczne. A pytałem dlatego, że mają tam wykładzinę tenisową firmy Schopp, która mnie interesuje. Najbardziej właśnie interesuje mnie ta nawierzchnia.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

hitman pisze:Mam już cennik tych wykładzin, dlatego już mnie nie interesuje opinia jak tam się gra... :)
To bardzo dużo zależy od tego jak owa wykładzina jest utrzymana oraz od tego jakim obuwiem dysponujesz.
Być może to przypadkowa zbieżność ale znam trzy osoby które miały kontuzje kolan w (tym ja) i stawu skokowego w momencie gdy wybrały się w nieprawidłowym obuwiu.

Po pierwsze nawierzchnia jest wolna, a w kontekście tej w Stalowej Woli bardzo wolna. Mniej więcej podobna do mączki.
Po drugie miała ona imitować mączkę ceglaną ale żeby takie wrażenie było muszą być spełnione dwa warunki:
- Na wykładzinę musi być wysypany równomiernie granulat (kauczukowy?) i nie może go być ani za dużo ani tym bardziej za mało. Czyli nawierzchnia zupełnie bezobsługowa nie jest. Uważam że raz dziennie osoba kompetentna powinna zaszczotkować tak kort aby wyrównać poziom granulatu.

-Osoba grająca musi mieć obuwie przystosowane do wykładzin (to z łysą podeszwą)
Wejście na tę nawierzchnię w obuwiu zwiększającym przyczepność powoduje że trzymanie jest tak mocne że stawy się odzywają. Ja tak zrobiłem w nowych CC Boomach.


Upppsss, "nie" zauważyłem dopiero teraz. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

PitS pisze:... -Osoba grająca musi mieć obuwie przystosowane do wykładzin (to z łysą podeszwą)
Wejście na tę nawierzchnię w obuwiu zwiększającym przyczepność powoduje że trzymanie jest tak mocne że stawy się odzywają. Ja tak zrobiłem w nowych CC Boomach.
PitS jesteś tego pewien?
Swego czasu grałem na dywanowej nawierzchni posypanej właśnie czymś ala piasek i szczerze jakoś mocno bym się zastanowił czy wychodzić na taki kort w butach z łysą podeszwą... chyba byłoby za bardzo ślisko.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Jestem pewien, do tego takie tam sprzedają
Obrazek
A tu granulat
Obrazek
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Co się kryję pod hasłem hala/dywan? Jest chyba wiele rodzajów dywanu tenisowego?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

basic pisze:Co się kryję pod hasłem hala/dywan? Jest chyba wiele rodzajów dywanu tenisowego?
Obrazek
To jest typowa nawierzchnia dywanowa. Jak sztuczny chodnik w pęcełki.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

PitS pisze:To jest typowa nawierzchnia dywanowa. Jak sztuczny chodnik w pęcełki.
"Jak" :D

To nie jest jak sztuczny chodnik. To jest sztuczny chodnik, tylko inaczej nazwany, przez co droższy ok 3-krotnie :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. :]

Do gry to jest naprawdę niezła nawierzchnia tylko trzeba pilnować równomiernego rozłożenia granulatu, tak żeby na środku niespodziewanie nie przytrzymywało nogi a za końcową bądź bocznymi żeby móc wyhamować. Na Roko jest z tym różnie, podobnie zresztą jak z kortami na zewnątrz, nie ma nikogo kto by się tym zajmował.
Ciekawe jak w Poznaniu, może się ktoś odezwie?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
maike777
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 6 lut 2011, 14:00

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Witam serdecznie,
jeśli chcą uzyskać Państwo szczegółowe informacje na temat tej nawierzchni dywanowej to odsyłam do strony: http://schopp.pl/page18.php
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Spox, ale o cenach kortu chyba nikt tu nie wspominał ani słowa :).
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Czyli musicie pomarudzić na ceny :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

Byłem na dywanowym korcie w Fabianowie jakiś czas temu.

Ceny, jak na Poznań i ten standard - wysokie, ale nie są najgorsze (teraz 95 PLN w prime time). W CT Arena znacznie wyższe (110 PLN w prime time). To dlatego, że Fabianowo jest poza centrum i dopiero zaczęło.

Zdjęcia nie kłamią, kompleks jest mały, ale zaj......

Wróć do „Poznań”