Ocen Korty

Super
Brak głosów
0
Bardzo dobrze
100%
3
W porządku
Brak głosów
0
Ujdzie
Brak głosów
0
Do bani
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 3
Awatar użytkownika
andy_91
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2010, 11:20
Lokalizacja: Mysłowice

Katowice Słowian

Na prawdę ośrodek godny polecenia. Sztuczna trawa, dla uczniów i studentów 10 zł. za godzinę :) Znajduje się on na jeden z głównych dróg w Katowicach. Korty są tylko dwa. Często można wejść nawet bez rezerwacji szczególnie w godzinach od 8 do 15. Ale zawsze można dla bezpieczeństwa rezerwować dzień wcześniej, bezproblemowo :) przygotowanie kortów jak na tą cenę jest rozsądne. Dobra alternatywa dla początkujących.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2010, 12:40 przez andy_91, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek M-Fil 300
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Katowice Słowian

Prosimy o więcej informacji: położenie, ilość kortów, łatwość rezerwacji, ocena nawierzchni...
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
GAMEBOY
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Re: Katowice Słowian

Od momentu powstania ośrodka "Słowian" bardzo często korzystałem z tych kortów ze względu na:

- bardzo dobrą lokalizację (blisko centrum, dobre połączenia, a mimo to na samym korcie nie jest zbyt głośno);
- dobre zaplecze (czyste i przestronne szatnie z sanitariatami);
- cenę - dotychczas płaciłem 10 zł/h, ale nie jestem pewny czy ta cena nie dotyczy tylko uczniów i studentów (w okresie wakacji do godziny 15.00 dla uczniów i studentów kort darmowy);
- dobry stan kortu - sztuczna trawa bez często spotykanych rozcięć, czy wybrzuszeń;
- niskie obłożenie, stałe rezerwacje na dane dni i godziny były rzadkości

Według mnie do wad należy zaliczyć:
- nadmiar piasku w nawierzchni, co chociaż ułatwia poślizg stóp, w nadmierny poślizg wprowadza często piłkę;
- brak włóki;
- trochę twardo, chociaż piłka raczej siada przez nadmiar piasku (odwrotnie jest np. na kortach AWF Katowice), to biorąc pod uwagę grę amatorską, taki typ nawierzchni nie służy stawom i układowi mięśniowo-więzadłowemu;
- słaba widoczność linii (mały kontrast z jasnozieloną trawą pokrytą piaskiem);
- tylko dwa korty;
- brak serwisu, sklepiku ze sprzętem, czy bufetu;
- często zajęte boiska rozmieszczone bezpośrednio wokół kortu, co może rozpraszać.

Idealny kort dla początkujących i średniozaawansowanych, którego zalety moim zdaniem przewyższają wady, które w zależności od wymagań można zignorować.
Stosunkiem jakości do ceny - najlepsze korty ze sztuczną trawą w Katowicach, przez co polecam regularnie grającym amatorom lub/i tym którzy do swoich meczów nie muszą przygotowywać się w "klimacie snobistycznym".
Nie mam idola, bo nikt nie jest idealny, a ja dążę do doskonałości...
xadox
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2013, 01:21

Re: Katowice Słowian

Kiedyś często tam grywałem, generalnie jest OK, ale jeden wielki minus to wiatr - straszne wydmuchowisko.

Wróć do „Katowice”