Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

25 sekund

Trochę bez sensu jest ten przepis 20 sekund.
Trudno, żeby zawodnicy którzy mają swoje rytuały nagle musieli je przestać robić bo takie są przepisy.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

matek20 pisze:Trochę bez sensu jest ten przepis 20 sekund.
Trudno, żeby zawodnicy którzy mają swoje rytuały nagle musieli je przestać robić bo takie są przepisy.
No raczej.
Jakby ktoś miał zwyczaj, że lubi sobie wyjść do kibelka między gemami i poczytać gazetkę, albo przed serwisem się pomodlić to przecież nie można go dyskryminować przepisami za przekonania religijne.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

matek20 pisze:Trochę bez sensu jest ten przepis 20 sekund.
Trudno, żeby zawodnicy którzy mają swoje rytuały nagle musieli je przestać robić bo takie są przepisy.
Przepisy są takie od dawna, trzeba było nie nabierać tak czasochłonnych przyzwyczajeń. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

widget pisze:
No raczej.
Jakby ktoś miał zwyczaj, że lubi sobie wyjść do kibelka między gemami i poczytać gazetkę, albo przed serwisem się pomodlić to przecież nie można go dyskryminować przepisami za przekonania religijne.
Przecież łatwo się domyślić kto przedłuża specjalnie a kto nie. Sędzia powinien oceniać takie sytuacje, a nie jakiś przepis 20 sekund.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

matek20 pisze:
widget pisze:
No raczej.
Jakby ktoś miał zwyczaj, że lubi sobie wyjść do kibelka między gemami i poczytać gazetkę, albo przed serwisem się pomodlić to przecież nie można go dyskryminować przepisami za przekonania religijne.
Przecież łatwo się domyślić kto przedłuża specjalnie a kto nie. Sędzia powinien oceniać takie sytuacje, a nie jakiś przepis 20 sekund.
Tak na poważnie to wiadomo co masz na myśli, ale regulacje muszą być. A skoro są, to mogą być egzekwowane, skoro ktoś przekracza wyznaczone limity.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

matek20 pisze:
widget pisze:
No raczej.
Jakby ktoś miał zwyczaj, że lubi sobie wyjść do kibelka między gemami i poczytać gazetkę, albo przed serwisem się pomodlić to przecież nie można go dyskryminować przepisami za przekonania religijne.
Przecież łatwo się domyślić kto przedłuża specjalnie a kto nie. Sędzia powinien oceniać takie sytuacje, a nie jakiś przepis 20 sekund.
Czy przedłuża, bo musi pogrzebać w tyłku, czy dlatego że odpoczywa nie ma znaczenia, bo nawet jeśli jego głównym celem jest grzebanie w tyłku, to jednak przedłużając również odpoczywa. Dlatego też najsprawiedliwsze jest właśnie ustawienie sztywnych ram czasowych.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Odnośnie przepisu 20 sekund, kiedyś było 20, ale było to takie umowne, mało który arbiter przywiązywał do tego wagę, jak dziś pamiętam mecz z Madrytu na niebieskiej mączce kiedy to grał Nadal z Verdasco, obydwaj potrafił robić 40-50 sekundowe przerwy między punktami regularnie.
Teraz arbitrzy podchodzą do tego bardziej restrykcyjnie, Nadal czy Djokovic dostają regularnie 1-2 ostrzeżenie na mecz, ale przerwa wynosi obecnie chyba nie 20, a 25 sekund między piłkami, tak dla pokrzepienia serc dla "spóźnialskich".
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Widziałam statystykę tych time violations z 2013r. i tam Nadal ma dwa razy więcej niż cała pierwsza dziesiątka.
Sam Toni był wściekły na Asderaki podczas AO, bo według niego Rafa po prostu buduje napięcie, a nie przeciąga czas. Poza tym te jego tiki są świadome, bo jakoś podczas finału AO przez pewien moment nie robił nic. Novak ograniczył odbijanie piłeczki.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Guarded pisze: Poza tym te jego tiki są świadome, bo jakoś podczas finału AO przez pewien moment nie robił nic.
Nie istnieje pojecie "świadomych tików". To w ogóle nie są tiki. Ani żadna nerwica natręctw. To nazywa się "zachowania nawykowe" i tym różni się od tików i natręctw - że ustają, gdy ustaje sytuacja, która je generuje. Sto razy to tu pisałam - ale co mi szkodzi powtórzyć.. :wink: Kiedyś byłam w końcu od tego fachowcem.. :wink:

Jak mówimy o 25 sekundach. Kiedyś, bawiąc się nową komórką ze stoperem, chciałam policzyć sobie kto ile - ale okazało się, że nie bardzo wiem od którego momentu mam włączyć stoper? Jak to jest? Głupio nie wiedzieć.. :oops:

A Rafa jak tak będzie zaczynać mecze, to go w końcu ktoś za gardło złapie i nie wypuści. :::bd::
matek20 pisze:Monfils zawsze musi spier... :/
Ale młody dobrze grał, a i spokój potrafił zachować.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Świadomie popełniłam ten błąd.
Albo od razu po zakończeniu wymiany albo po tym, jak stołkowy powie jaki jest wynik.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Majorka pisze: Jak mówimy o 25 sekundach. Kiedyś, bawiąc się nową komórką ze stoperem, chciałam policzyć sobie kto ile - ale okazało się, że nie bardzo wiem od którego momentu mam włączyć stoper? Jak to jest? Głupio nie wiedzieć.. :oops:
[...] Ale młody dobrze grał, a i spokój potrafił zachować.
Też jestem ciekaw, kiedy jest ten "moment" początku przerwy między piłkami. Może jak sędzia ogłosi wynik, np. 15:0 i liczymy do 25? :::scratchy:::
Co do młodego Hiszpana, to bardzo ciekawie i dojrzale zagrał, chociaż na tle Monfilsa to chyba każdy by wypadł dojrzale... :rolleyes:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Majorka pisze:Jak mówimy o 25 sekundach. Kiedyś, bawiąc się nową komórką ze stoperem, chciałam policzyć sobie kto ile - ale okazało się, że nie bardzo wiem od którego momentu mam włączyć stoper? Jak to jest? Głupio nie wiedzieć.. :oops:
Ja włączałem od razu po zakończeniu akcji (zresztą droga od zakończenia akcji do ogłoszenia wyniku przez arbitra niedaleka, kilka sekund) i naliczałem Rafie 40-50 sekundowe przerwy, identycznie zachowywał się Verdasco - arbiter milczał.

Czasem też pokazują średnią w trakcie meczu, Nadal ma z reguły większą niż owe 25 sekund, a taki Federer nie dochodzi nawet 20.
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Jurek Kiler pisze:
Majorka pisze:Jak mówimy o 25 sekundach. Kiedyś, bawiąc się nową komórką ze stoperem, chciałam policzyć sobie kto ile - ale okazało się, że nie bardzo wiem od którego momentu mam włączyć stoper? Jak to jest? Głupio nie wiedzieć.. :oops:
Ja włączałem od razu po zakończeniu akcji (zresztą droga od zakończenia akcji do ogłoszenia wyniku przez arbitra niedaleka, kilka sekund) i naliczałem Rafie 40-50 sekundowe przerwy, identycznie zachowywał się Verdasco - arbiter milczał.

Czasem też pokazują średnią w trakcie meczu, Nadal ma z reguły większą niż owe 25 sekund, a taki Federer nie dochodzi nawet 20.
Dokładnie. U Nadala jest zwykle średnia 27-28 sekund. Co oznacza, że średnio każda piłka na jego serwisie powinien być 'warning'!
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Powinni go zdyskwalifikować do czasu odwyku od zachowań nawykowych :tired: . I odebrać wszystkie punkty z czasów grzebykowych :rolleyes: I oczywiście nagrody finansowe...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

marcintenisozo pisze: Dokładnie. U Nadala jest zwykle średnia 27-28 sekund. Co oznacza, że średnio każda piłka na jego serwisie powinien być 'warning'!
Dlatego czekam na jakiegoś niepokornego arbitra, który po prostu zdyskwalifikuje w jakimś meczu Hiszpana czy Serba. Może to ich postawiłoby do pionu. A na razie mamy miękkie faje, nie sędziów.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Novak nie traci aż tyle czasu. :) Widać to nawet w tych upomnieniach. ;) Na 1 upomnienie Novaka, Rafa dostaje 3.
Awatar użytkownika
dario_65
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2011, 17:31
Lokalizacja: Białystok

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Nie bronię Nadala, fakt, trochę przedłuża wprowadzanie serwisu. Ale z drugiej strony, jeżeli mówimy o twardym repektowaniu 25 sekund, to powinni dać informację zawodnikom ile tego czasu do rozpoczęcia serwisu zostało. No niby skąd zawodnik ma wiedzieć, że od "punktu zero" minęło już 24 czy 25 czy 27 sekund. Wprowadźmy (tak jak w koszykówce) zegary na wszystkich kortach świata (najlepiej po dwa z każdej strony kortu). Nie będzie dowolności, jasny przepis, jasne konsekwencje. :D
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Guarded pisze:Novak nie traci aż tyle czasu. :) Widać to nawet w tych upomnieniach. ;) Na 1 upomnienie Novaka, Rafa dostaje 3.
No tak, bo idealny Novak potrafi się tylko z takich nawykowych zachowań śmiać, wyolbrzymiać je i naśladować. Nie wiem o co to wielkie halo, zachowania są jakie są, nie pojawiły się wczoraj tylko znamy je od wielu lat, no ja was proszę, czy ktoś jeszcze nie przyzwyczaił się do Rafowego poprawiania majteczek? rotfl Zresztą ja mam taką teorię, że ci sędziowie co wlepiają Nadalowi ostrzeżenia to jakieś strasznie wrażliwe typy rotfl .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Ania pisze:
Guarded pisze:Novak nie traci aż tyle czasu. :) Widać to nawet w tych upomnieniach. ;) Na 1 upomnienie Novaka, Rafa dostaje 3.
No tak, bo idealny Novak potrafi się tylko z takich nawykowych zachowań śmiać, wyolbrzymiać je i naśladować. Nie wiem o co to wielkie halo, zachowania są jakie są, nie pojawiły się wczoraj tylko znamy je od wielu lat, no ja was proszę, czy ktoś jeszcze nie przyzwyczaił się do Rafowego poprawiania majteczek? rotfl
Ja się nie przyzwyczaiłem, ciągle z zażenowaniem to oglądam, może za mało oglądam? :]
Tyle, że ja jestem pewnie mało miarodajny, bo np. nie przyzwyczaiłem się do ludzi, którzy w każdym zdaniu muszą wymienić słowo k..wa. Oba przypadki większość społeczeństwa traktuje jako "normalną normalność", a mnie to ciągle wk..wia (:]
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

dario_65 pisze:Nie bronię Nadala, fakt, trochę przedłuża wprowadzanie serwisu. Ale z drugiej strony, jeżeli mówimy o twardym repektowaniu 25 sekund, to powinni dać informację zawodnikom ile tego czasu do rozpoczęcia serwisu zostało. No niby skąd zawodnik ma wiedzieć, że od "punktu zero" minęło już 24 czy 25 czy 27 sekund. Wprowadźmy (tak jak w koszykówce) zegary na wszystkich kortach świata (najlepiej po dwa z każdej strony kortu). Nie będzie dowolności, jasny przepis, jasne konsekwencje. :D
Zgadzam się. Może się obyć nawet bez zegarów. Moim zdaniem przy zmianie stron sędzia może ich informować, ile czasu przeznaczają na przygotowanie się do piłki.

Wcale nie napisałam, że Novak jest idealny, ale jak pokazują średnią i na koniec sezonu są statystyki, to chyba można to zauważyć, że nie poświęca tyle czasu na przygotowanie się do wymiany co Rafa.

Wróć do „Zasady gry”