millo1986
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2013, 22:51

Mała pomoc... o zasadach

Witam mam mały problem... jestem początkującym graczem i dręczą mnie pewnie zasady. Mianowicie strony w grze zmieniamy, wiadomo, po nieparzystych gemach. Interesuje mnie to czy są jakieś zasady dotyczące tego na które pole trzeba serwować? Czy to zależy po prostu od serwującego, w który kwadrat chce celować? Czy trzeba trzymać się jakiejś ustalonej kolejności... raz w lewy... to drugi razy w prawy kwadrat i tak dalej... ;)
Drugie pytanie: Jak podczas serwisu piłka dotknie siatki ale przeleci to jest błąd ( faul), czy po prostu trzeba tylko powtórzyć serwis bez straty żadnej możliwości serwisu, czy wtedy zostaje jeszcze jedna próba serwisu, a jak się nie uda czyli drugi raz trafi się w siatkę to czy jest strata punktów?
Wiadomo jak się nie trafi dwa razy w pole to jest strata pkt. Zastanawia mnie tylko kontakt piłki z siatką.
Ostatnio zmieniony 5 sie 2013, 16:34 przez millo1986, łącznie zmieniany 1 raz.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: mała pomoc..o zasadach

Zaczynamy serwować z prawej strony na prawą stronę. Potem już na zmianę.

Jeśli podczas serwisu piłka dotknie siatki ale wpadnie w prawidłowe karo serwisowe to jest powtórka serwisu (czyli zakładając, że to było przy pierwszej próbie to ciągle mamy dwie próby). Jeśli piłka po serwisie dotknie siatki ale nie wpadnie w prawidłowe karo serwisowe to jest błąd i wtedy mamy drugą próbę serwisową. Jeśli drugi raz znów będzie błąd to jest strata punktu.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: mała pomoc..o zasadach

millo1986 pisze:witam mam taki problem.. jestem poczatkujacym graczem i dreczy mnie pare rzeczy. mianowicie strony zmieniamy wiadomo po nieparzystych gemach. interesuje mnie to czy sa >> RegFor2 - starannie dociągamy ogonki i piszemy "jakieś"... << zasady dotyczace na ktore pole trzeba serwowac.. czy to zalezy od serwujacego w ktory kwadrat chce celowac? czy trzeba trzymac sie jakiejs ustalonej kolejnosci.... raz w lewy.. to drugi razy w prawy kwadrat i tak dalej...;)
drugie pytanie tyczy sie czy jak podczas serwisu pilka dotknie siatki ale przeleci to jest blad ( faul) ....?czy po prostu trzeba tylko powtórzyc serw bez straty zadnej mozliwosci serwisu. czy wtedy zostaje jeszcze jedna próba serwisu .. a jak sie nie uda czyli drugi raz trafi sie w siatke to czy jest strata punktów?
jak wiadomo jak sie nietrafi dwa razy w pole to jest strata pkt. zastanawia mnie tylko kontakt piłki z siatka
Strasznie się to próbuje czytać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: mała pomoc..o zasadach

PitS pisze: Strasznie się to próbuje czytać.
Miałeś na myśli, że: "Czytac probuje strasznie to sie"? rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
millo1986
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2013, 22:51

Re: mała pomoc..o zasadach

kolt pisze:Zaczynamy serwować z prawej strony na prawą stronę. Potem już na zmianę.

Jeśli podczas serwisu piłka dotknie siatki ale wpadnie w prawidłowe karo serwisowe to jest powtórka serwisu (czyli zakładając, że to było przy pierwszej próbie to ciągle mamy dwie próby). Jeśli piłka po serwisie dotknie siatki ale nie wpadnie w prawidłowe karo serwisowe to jest błąd i wtedy mamy drugą próbę serwisową. Jeśli drugi raz znów będzie błąd to jest strata punktu.
Dzięki za odpowiedź, z siatką już wszystko rozumiem.
Zastanawiają mnie dalej te zmiany stron. Powiedzmy zaczynam serwować z prawej na lewą stronę. Potem serwuje mój przeciwnik... pytanie z której strony musi teraz on serwować żeby było poprawnie. Drugie pytanie: przy trzecim gemie następuje zmiana stron. Pytanie? z której strony mam teraz znowu ja serwować (na które pole).... i tak dalej i tak dalej... jak grać żeby było dobrze.
PitS pisze:
millo1986 pisze:witam mam taki problem.. jestem poczatkujacym graczem i dreczy mnie pare rzeczy. mianowicie strony zmieniamy wiadomo po nieparzystych gemach. interesuje mnie to czy sa >> RegFor2 - starannie dociągamy ogonki i piszemy "jakieś"... << zasady dotyczace na ktore pole trzeba serwowac.. czy to zalezy od serwujacego w ktory kwadrat chce celowac? czy trzeba trzymac sie jakiejs ustalonej kolejnosci.... raz w lewy.. to drugi razy w prawy kwadrat i tak dalej...;)
drugie pytanie tyczy sie czy jak podczas serwisu pilka dotknie siatki ale przeleci to jest blad ( faul) ....?czy po prostu trzeba tylko powtórzyc serw bez straty zadnej mozliwosci serwisu. czy wtedy zostaje jeszcze jedna próba serwisu .. a jak sie nie uda czyli drugi raz trafi sie w siatke to czy jest strata punktów?
jak wiadomo jak sie nietrafi dwa razy w pole to jest strata pkt. zastanawia mnie tylko kontakt piłki z siatka
Strasznie się to próbuje czytać.
Trochę poprawiłem... pisałem na szybko w nocy. :) Pozdro!
jaca66
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 2 sie 2013, 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mała pomoc..o zasadach

ZAWSZE zaczynacie gema od stania po prawej stronie/karze/jak kto woli to nazwać.
Analogicznie: prawa,l ewa, prawa, lewa.
Zmiany stron następują przy nieparzystych gemach (1, 3, 5... ).

Wróć do „Zasady gry”