J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Kontuzja obu graczy naraz

Nurtuje mnie pytanie, czy mecz tenisowy może zakończyć się niejako remisem.
Opiszę poniżej praktycznie nieprawdopodobny przypadek, ale co tam:

Pierwszy punkt w meczu, zatem jest idealny remis 0-0. Zawodnik A stoi przy siatce, zawodnik B na linii końcowej. A zagrywa wyrzucającego woleja, B biegnie do piłki i odgrywa ją bardzo dobrze, praktycznie mijając A, ale niefortunnie upada i skręca sobie kostkę. Zawodnik A chcąc sięgnąć po piłkę wykonuje nura po piłkę. Dosięga ją, cudem odbija, ale upada na rękę i skręca sobie ją w nadgarstku. Na dodatek na korcie usiadł ptak i sędzia wydał komendę "let", zatem obaj nie wygrali punktu. Ale nie są w stanie kontynuować gry, a co za tym idzie, nie ma zwycięzcy i nie mogą przystąpić do następnej rundy.

Co dzieje się w takim nieprawdopodobnym przypadku?
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kontuzja obu graczy naraz

Opiszę moje prywatne zdanie :). Turnieju nie można wstrzymać, więc nikt z nich nie awansuje i następny zawodnik, który miałby grać ze zwycięzcą takiego feralnego meczu ma po prostu walkowera. Odnośnie rankingu ATP, to może zsumowałbym punkty przysługujące za zwycięstwo i porażkę, podzielił przez dwa i przyznał każdemu kontuzjowanemu. :) Ciekawy przypadek i pomysł. Gratuluję wyobraźni. :) Podoba mi się. :)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontuzja obu graczy naraz

Też gratuluję wyobraźni :).

Sytuacja wg mnie nie tylko mało prawdopodobna, ale i niemożliwa.

Zawodnik A musiałby zamiast skręcić kostkę (można przecież zagrać w takim stanie jeszcze kilka punktów, a nawet wygrać mecz jak Azarenka z Radwańską) powinien mieć np. otwarte złamanie - czyli niemożność kontynuowania gry na 100%.

Zawodnik B nurkując najlepiej żeby uderzył się np. głową w słupek i stracił przytomność. Ze zwichniętym nadgarstkiem, widząc po drugiej stronie konającego przeciwnika mógłby punkt jeszcze zagrać.

W ten sposób obydwaj są wykluczeni z gry w tym samym momencie :P, nikt nie wygrywa.
Ptak jest wg mnie zbędny, czy sobie usiądzie na korcie czy nie...
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Kontuzja obu graczy naraz

Zamiast ptaka ja bym wolał statek obcych... pasuje jak ulał.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Kontuzja obu graczy naraz

Zamiast ptaka na kort wbija Rutkowski i aresztuje obu.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kontuzja obu graczy naraz

Clapton pisze:Zamiast ptaka ja bym wolał statek obcych... pasuje jak ulał.
Statek obcych, który "przycupnął" na siatce? O_O
NTRP: 4.0
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Kontuzja obu graczy naraz

Sytuacja rzeczywiście z deczka nierealna, ale chyba nie do końca, bo z pewnością mogą obaj zawodnicy być niezdolni do gry. Albo wpuścić innych lucky loserów, albo dać pusty los następnemu w drabince. Bo jak inaczej...?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontuzja obu graczy naraz

hitman pisze:Sytuacja rzeczywiście z deczka nierealna, ale chyba nie do końca, bo z pewnością mogą obaj zawodnicy być niezdolni do gry. Albo wpuścić innych lucky loserów, albo dać pusty los następnemu w drabince. Bo jak inaczej...?
Ja bym to potraktował tak, jakby się obaj wycofali, czyli następny przeciwnik ma wolny los.

A co do bzdurnych i nierealnych sytuacji ... w takie coś też bym nie uwierzył. :D
http://www.youtube.com/watch?v=BDkccGlC390
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kontuzja obu graczy naraz

widget pisze: A co do bzdurnych i nierealnych sytuacji ... w takie coś też bym nie uwierzył. :D
http://www.youtube.com/watch?v=BDkccGlC390
... a ostrzegłbyś przed tą muzyką w tle filmiku. :dvl(:
Jak ktoś chce dłuższą wersję to bardzo proszę, ale ja zjadłem przed chwilą pyszną rybkę na obiad i chcę żeby mi się do końca strawiła.
http://www.youtube.com/watch?v=-JnREeK-hDo
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kontuzja obu graczy naraz

Wystarczy tych OT.
Sytuacja kuriozalna acz zawsze możliwa w takim czy innym wariancie, fajnie, że temat się pojawił./Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zasady gry”